Кожна фінансова компанія, яка займається кредитуванням, має певні критерії оцінки надійності споживачів. Найбільш високі вимоги до потенційних позичальників мають банки.
Тут можна отримати великий цільовий або споживчий кредит під низькі відсотки на тривалий термін (1-5 років). Однак далеко не всі люди можуть розраховувати на схвалення свого запиту.
Кредитна історія є головним показником надійності клієнта. Якщо вона зіпсована, то банки практично завжди відмовляють у видачі коштів. Як вийти з положення і отримати прихильність кредитора — розглянемо в даному матеріалі.
В першу чергу дані компанії аналізують наявність прострочень за останні 3-5 років, використовуючи інформацію Українського бюро кредитних історій.
Більшість споживачів перед подачею документів не цікавиться своєю характеристикою. Тому досить неприємним сюрпризом може стати власна присутність в чорному списку або негативні записи в базі.
Причинами цього можуть бути:
Навіть якщо споживач завжди вчасно погашав зобов'язання по кредитах, якийсь платіж міг прийти із запізненням через технічні збої терміналу або інтернет-банкінгу.
У таких випадках прострочення також буде зафіксовано в УБКІ. Тому перш ніж звернутися в банк, слід упевнитися в тому, що кредитна історія не зіпсована.
Банки також висувають ряд інших вимог:
Якщо клієнту необхідна велика сума в борг (100-200 тис. грн. і більше), може знадобитися заставне майно або поручительство третіх осіб.
Перед подачею документів в банківську організацію бажано поцікавитися своєю особистою справою. Згідно із законодавством України, кожен громадянин має право раз на рік запросити виписку в УБКІ. Дана послуга надається безкоштовно.
Для цього потрібно написати відповідну заяву і відправити її електронною поштою. Офіційну відповідь заявник отримує протягом двох робочих днів. Відомості про кожного позичальника зберігаються в УБКІ протягом 10 років.
Також ця інформація доступна завдяки таким джерелам:
За використання мобільних додатків передбачається стягування одноразової плати в розмірі 50 грн.
Споживачі, які мають негативну кредитну історію, можуть поліпшити її за допомогою позик мікрофінансових компаній. МФО, на відміну від банків, схвалюють понад 90% запитів та видають позики без особливих вимог.
Щоб отримати гроші в борг, клієнту потрібно надати лише дані паспорта, ІПН і особистої банківської карти. Процедура оформлення доступна користувачам в режимі онлайн і займає в основному не більше, ніж півгодини.
Онлайн-сервіси дозволяють взяти в борг безробітним і неофіційно працевлаштованим людям, пенсіонерам, студентам, мамам в декреті та навіть особам з поганою кредитною історією.
Тут можна отримати невелику суму грошей (переважно до 10 тис. грн.) На короткий термін (до 14-30 днів) без довідок про доходи, поручителів та застави. Вчасно погашаючи зобов'язання по мікропозиках, споживач автоматично покращує свою кредитну історію.
Кожна успішно закрита угода в МФО сприяє підвищенню рейтингу надійності в УБКІ. Таким чином, онлайн-позика може стати інструментом для отримання банківського кредиту на будь-які цілі.
Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною! І якщо виникне необхідність взяти в борг в банку, ви не зіткнетеся з жодними перешкодами!