Оплата комунальних рахунків – дорогий пункт витрат сучасного українця. Особливо гостро це питання стосується пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію в розмірі 1500 гривень. Варто відзначити, останнім часом тарифи ЖКГ збільшуються подібно геометричній прогресії, не залишаючи шансів на хороше життя людей. Влітку ситуація краща, ніж в зимовий час. Взимку приходять квитанції з захмарними сумами, які все більше лякають громадян. Проаналізуємо, яка кількість грошей іде на комунальні платежі та як подорожчали послуги в 2019 році.
2019 рік почався для українців з росту газової вартості, що, в свою чергу, вплинуло на цифри в лютневих платіжках за опалення. Управління з регулювання енергетичної та комунальної сфер запевняє, що зростання цін за тепло рівнозначне росту цін на газ. Ще восени минулого року Кабінет Міністрів України підвищив газовий цінник для громадян. Сьогодні вартість 1000 кубометрів газу 8550 гривень, що більше попередньої на 23,5%.
На збільшення ціни за тепло впливає не тільки подорожчання газу, а й ряд наступних причин:
Подорожчання газу – головна умова МВФ для видачі нового кредитного траншу. Україна потребує допомоги, тому своїми діями йде на зустріч закордонному керівництву. У зв'язку з ростом газових цін, подорожчання відбулося не тільки на тепло, а й гарячу воду.
Відзначимо про диференціацію тарифів, яка спостерігається сьогодні по ряду причин, розглянутих в пункті вище. Оплата за газ різна по регіонах, тарифи сьогодні навіть відрізняються по населеним пунктам всередині області. Прикладом служить наступна ситуація:
У Києві тепло подорожчало на 22,7%.
Диференціація відбувається не тільки по регіонам, але і соціальним класам. Релігійним підприємствам збільшився тариф на 105,8%. Раніше церковні установи платили 478,56 / Гкал, сьогодні рівень зріс удвічі – 985,02 / Гкал. Власникам приватних будинків також доводиться платити за стискання газу. Якщо говорити про грошові еквіваленти, то в 2019 році комуналка для двокімнатної квартири зросла на 800 гривень. Оплата за тепло збільшилася на 600 гривень, на гарячу воду надбавка близько 200 гривень.
У травні 2019 житлово-комунальне господарство буде регулюватися за новим законом, згідно з яким громадян чекає ряд змін, а саме:
Відсоток пені буде мінімальний 0,01%. Якщо не сплатити суму боргу 2000 гривень протягом місяця, накапає всього 6 гривень. Набагато значною буде абонентська плата, формула якої вже розроблена в Кабміні: мінімальна зарплата × 2,58 × коефіцієнт витрати. За розрахунками максимум буде таким: на тепло і гарячу воду – 43 грн., На холодну воду – 37.6 грн., На вивіз сміття – 16,1 грн. Цим же законом споживачі наділяються правом вимагати від комунальників якісні послуги і не платити, якщо вони не надходили в належному вигляді.
Ось такі зміни вже прийшли в Україну і такі нововведення поки плануються. Комунальні платежі вимагають великих грошей. Багато українців просто не в силах вписати даний пункт в свій бюджет, оскільки до зарплати вистачає тільки на продукти. Компанія Мілоан завжди готова допомогти вам впоратися з фінансовою кризою, позичивши миттєво до 15 тисяч гривень на картку будь-якого банку. Видача позики не залежить від мети кредитування: позичити грошей можна на оплату опалення або ж на поїздку до Єгипту для перезимівлі.