Загадати під дзвін келихів бажання – традиція Нового року. У це свято кожен з нас відчуває себе дитиною: веселиться, радіє подарункам і вірить в диво. 1 січня символічно нагадує головну сторінку нової книги та нового життєвого етапу, що додає ще одну традицію – складання списку планів на найближчий рік. Статистика стверджує, практично 80% обіцянок губляться у вирі буднів вже на початку лютого. Чому ми не дотримуємось слова та сходимо з дистанції, не діставшись до фінішу? Розберемося з причинами та вирішенням такої проблеми.
Афективне планування
Тут йде мова про емоційно перекручені почуття. Ми мріємо вивчити іноземну мову. У пориві кидаємося фразами щось в стилі "за рік поїду за кордон і буду там базікати, як на рідній мові". Цей період характеризується щасливим поривом і емоціями від уявного досягнення мрії. Людина не враховує дуже важливий нюанс – вчити насправді буде не так весело, як обіцяти. За такий короткий час потрібно виконати масу роботи, щоб домогтися задуманої мети. Веселого і простого тут практично не буде!
Немає конкретики
Бажання без конкретної мети ніколи не збудеться. Маються на увазі висловлювання в стилі: "хочу схуднути", "хочу бути щасливим" і ще багато інших подібних "хочу ..." Де конкретика, де мета? Потрібно чітко ставити завдання таі відповідно обіцяти його домогтися. Я хочу щастя, тому складаю детальний список з пунктів, які роблять мене щасливою людиною. Приклади такі:
У цьому переліку зібрані конкретні обіцянки, які легко можна виконати.
Нереальні мрії
Ви обіцяєте щось нереально складне. Здоровий розум підказує, що виконати свої слова буде нелегко, але ви все одно в пориві емоцій б'єте себе в груди та обіцяєте впоратися. До подібних виразів належать:
Пообіцяти таке можна тільки в пориві емоцій, які відвідують людей на хмільному новорічному святі. Реальність плану – запорука його виконання!
Нещодавно було проведено соціальне опитування, в ході якого фахівці склали рейтинг найбільш провальних обіцянок. Найчастіше вони лунають за новорічним застіллям. У список увійшли фрази з наступним змістом:
Не ставте завищені вимоги та починайте з малого
Наприклад, ви пообіцяли в цьому році схуднути. Склавши чіткий план, кинулися виконувати всі пункти: важкі тренування в залі, півголодна дієта, пробіжки щоранку по дві години та щоденний масаж. Не дивно, якщо сил вистачить на пару тижнів. Чітко визначте свої можливості та починайте поступово рухатися вперед, щодня додаючи нові завдання.
Мотивуємо себе правильно
Правильна мотивація – потужна зброя, завдяки якій людина може домогтися успіху в будь-якому починанні. Даючи обіцянку, чесно визначте її потрібність. "Для чого мені це потрібно?" – відповідь на таке питання допоможе звернути гори, якщо дійсно так необхідно.
Будьте готові до всього
На шляху до успіху не завжди нас чекає удача. Іноді трапляються непередбачувані ситуації і обставини, які в одну мить руйнують всі плани. Будьте готові до провалів, промахів і помилок. За багатьма відомими людьми стоять тисячі падінь та підйомів. Саме бажання рухатися далі, не здаючись і не дивлячись на будь-які перешкоди, є головним принципом успішного шляху.
Сподіваємося наш матеріал стане вам у пригоді для досягнення цілей та виконання обіцянок в 2019 році. І найголовніша порада: не кидайтесь словами, якщо не впевнені у власних силах. Краще взагалі нічого не обіцяйте вголос і публічно, щоб не потрапляти в незручну ситуацію. Давайте обіцянки тільки собі та намагайтеся з усіх сил їх виконувати!