Кредитування – популярний спосіб вирішення фінансових проблем для багатьох українців. Сучасна кредитна сфера пропонує громадянам різноманітні варіанти отримання грошей в борг, а саме:
Будь-яке фінансове питання вирішується за лічені хвилини за допомогою паспорта, коду та підключення до інтернету. Статистика стверджує, сьогодні кожен 6 українець користується кредитною підтримкою фінансових установ. Це пов'язано з незадовільним матеріальним становищем багатьох громадян: дорожнеча продуктів, космічні ціни на комуналку, дорогі ліки і платне навчання. Велика частина населення просто не справляється з фінансовим навантаженням власними силами, звертаючись за допомогою до кредиторів. Паралельно зі схваленням кредитів є і негативне ставлення до позичення коштів в компаніях. Частина українців остерігається подібних угод, побоюючись обману та підступів. Якщо порівнювати з іншими країнами, наприклад США, то в нашій державі відносно менше довіряють кредиторам. Чим це пояснюється?
Кредитна сфера США займає лідируючу позицію в усьому світі, будучи найрозвиненішою і найстабільнішою системою. Америка – це країна, де прийнято жити в борг. Підтвердженням цьому є розповідь одного експерта, який відправився у відрядження на пару років в США. В Україні він жив тільки на зарплату і ніколи не користувався кредитними послугами, тому в новій країні зайняв таку ж позицію. Оформляючи сім-карту (оформлення відбувалося з укладанням контракту), у нього запитали про наявність боргового зобов'язання, на що відповідь була негативною. Менеджер попросила в якості застави залишити 300 $, мотивуючи це тим, що якщо людина не довіряє державі, чому держава повинна вірити. З подібною ситуацією наш герой зіткнувся ще не один раз. У США практично всі живуть на кредитах. Відсутність боргового зобов'язання навіть викликає подив і нерозуміння.
В Україні все набагато складніше з даною сферою: багато громадян категорично проти послуг кредиторів. Причини цього полягають у наступному:
По першому пункту все гранично просто – громадянам довгий час закладали інформацію, яка суперечить використанню кредитної допомоги. Змінити усталену думку важко. Відзначимо й те, що кредитна сфера в нашій країні, на відміну від Америки, тільки на стадії розквіту. Наприклад, мікрофінансові компанії з'явилися в Україні лише кілька років тому. У світі та США про дані організації знали ще з 1970 року. Рівень розвитку української кредитної області – ще одна причина того, що в Україні кредиторів побоюються.
В Україні банки охоче видають кредити клієнтам, вимагаючи натомість своєчасне погашення боргового зобов'язання і оплату своїх послуг у вигляді певного відсотка. Відсоткова ставка українських банків може бути 10-15% і навіть вище. В Америці цей відсоток не перевищує 3-5%. Бачите, яка колосальна різниця? Американці із задоволенням займають фінанси в установах, купуючи в кредит різноманітні товари. Набувають що потрібно, потім поступово, без особливого напруження, віддають суму боргу, заплативши за термін використання невелику кількість грошей. Ось і вся система, чому в цій країні люди люблять кредити. Доступність і вигідність – першочергова причина, чому американці охоче користуються кредитами.
Якщо говорити про фінансову вигідність і простоту оформлення, то найбільш затребуваним і доступним способом вирішення фінансових труднощів в нашій країні є мікрофірми. Звертатися в МФО українці люблять: невеликі відсотки, мінімум вимог до позичальника і метушні з оформленням, незалежність від цілей кредиту та доходів одержувача. Мікрофірми – це найпростіший варіант вирішити свої проблеми тут і зараз. Яскравим представником МФО є компанія Мілоан: перший займ безкоштовно, низькі відсотки 1,3%, лояльність до одержувачів, персональні знижки. Хороший кредитор – це не тільки фінансова допомога, а й можливість у цілому поміняти думку про кредитування.