10 неймовірних фактів про гроші

10 неймовірних фактів про гроші
loading

“Не в грошах щастя …, а в їх кількості" – сучасне висловлювання з нотами правди. Як не крути, фінанси відіграють важливу роль в житті людини, яка буквально крутиться навколо них. Сьогодні ми знову поговоримо про гроші: 10 найцікавіших міні історій про монети та купюри. Цікава інформація, яка нікого не залишить байдужим.

"Гурт" монети – історія появи

За часів виникнення монет їх цінність визначалася вагою, що стало причиною фінансових махінацій. Шахраї відрізали шматочки металу, роблячи з нього нові екземпляри. Вирішення цієї проблеми було знайдено в Британському монетному дворі – робити на краях монети лінії, після чого надрізи були помітні неозброєним оком. Ідея належить Ісааку Ньютону. Відзначимо, що таке оформлення "гурт" збереглося по цей час.

Найбільш затребувана купюра в світі

500 євро – найпопулярніша світова банкнота. Користується величезним попитом, через що щорічно доводиться збільшувати її випуск. У 2018 році рівень друку піднявся в кілька разів.

Квадратна форма монети

Монета асоціюється з круглою формою, але такою вона була не завжди. У 18 столітті існувала монета у вигляді квадрата, кожна сторона якого дорівнювала 20 см, а вага становила 1,5 кілограма. Це був рубль з міді.

Сила природи на полімерній банкноті

У 1999 році була випущена румунська купюра, яку присвятили затемненню сонця. Її дизайн був особливим – карта Румунії з позначенням місць 100%-го затемнення.

Виникнення універсальної кредитки

Diners Club – універсальна кредитна картка, ідея виникнення якої належить Френку X. Макнамара. Одного разу він вечеряв в ресторані з друзями. Атмосфера була чудовою, здавалося б нічого її не затьмарить. При оплаті рахунку за вечерю Френку не вистачило пару купюр готівки, що його дуже засмутило. Там і з'явилася ідея створити платіжний інструмент, щоб не потрапляти в подібні незручні ситуації. Це був 1949 рік.

Грошовий матеріал

Купюри мають надзвичайну міцність. Причина такої міцності в складі, який включає наступні елементи: 75% бавовни, 25% льону. Тепер зрозуміло, чому гроші нагадують ганчір'яну якість. Є країни, які роблять купюри зі спеціального пластика, що володіє особливо тонкою структурою. До таких держав належать:

  • Австралія;
  • Китай;
  • Бразилія;
  • Північна Ірландія;
  • Румунія.

Подібні грошові інструменти характеризуються практичністю і зручністю у використанні.

Історія виникнення доларового знаку $

$ – цей значок у нас асоціюється з зеленими купюрами. Історія його виникнення почалася набагато раніше, ніж створили американську валюту. Спочатку ним позначали мексиканське песо, популярна на той час монета США. Вчені стверджують, що цей знак $ з'явився в результаті злиття P і S, якими позначалося песо (Ps).

Період банкоматів

Перший термінал, де можна було зняти потрібну суму грошей в будь-який час доби з картки з'явився в 1939 році. Сьогодні по всьому світу обслуговують користувачів понад півтора мільйона грошових машин. Навіть в Антарктиді є один термінал, який, незважаючи на обмерзання, видає фінанси.

Рейтинг незвичайних монет

У світі з'являються унікальні екземпляри монет, які перевершують інші варіанти свого роду. Рейтинг незвичайних монет виглядає наступним чином:

  1. Позицію "найвагоміша в світі монета із золота" займає китайська грошова одиниця, вага якої 5 кг.
  2. Максимальна вага срібної монети – 3 кг. Країна випуску – Росія 1999 рік.
  3. Унікальні світлові монети Канади, які вийшли в 25000 примірників, але не набули поширення. Головна особливість – динозавр на зворотному боці, скелет якого світився вночі.
  4. Найважча монета минулого була в 18 столітті в Швеції. Важила вона 19 кілограмів.

Що стосується паперових купюр, то вони з'явилися в Китаї в 812 році. Варто відзначити, в різні часи грошову функцію грали різні товари: шоколад, тютюн, какао-боби та інше.

Віртуальні гроші загрожують реальним розвалом державної економіки

Для 21 століття характерно широке використання віртуальної валюти, рівень якої збільшується подібно геометричній прогресії. Віртуальна валюта займає лідируючі позиції, витісняючи паперові купюри та монети. Економіка країн впаде, якщо цифрові будуть перевищувати реальні фінанси.

Гроші – це всесвітній платіжний інструмент, який увібрав в себе культуру і традиції багатьох століть та народів. Вище описана лише частина цікавої інформації про них. Беріть на замітку та дивуйте своїх друзів новими знаннями!

Автор: Компанія “Miloan”
18.02.2019
views
5262  переглядів
shares
0

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Скануйте QR код для завантаження

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Завантажити