Як грамотно просити про підвищення зарплати?

Як грамотно просити про підвищення зарплати?
loading

Хороша зарплата – мрія кожного працівника. Фінансова сторона грає роль в мотивації та бажанні працювати на робочому місці. Як не крути, а життя крутиться навколо грошей: платне навчання, дорогий відпочинок, комфортні поїздки по місту, смачна їжа. Цим можуть задовольнятися тільки люди з високим заробітком. Якщо не належите до даного класу та відчуваєте, що можете більше, тоді прийшов час змінювати життя! Оцініть власні можливості і перспективи на займаному робочому місці. Є куди рости і чи можна заробляти більше? При позитивній відповіді, сміливо треба просити у начальства підвищення на посаді та збільшення заробітної плати. Хороший керівник знає, куди прямує компанія та що чекає кожного співробітника. Відсутність чіткої відповіді – привід задуматися, чи варто взагалі витрачати час і чи не пора змінити місце роботи. Щоб бесіда з керівництвом пройшла максимально вдало, потрібно підготуватися. Візьміть на замітку наступні поради і правила.

Як правильно спланувати бесіду?

Чинників, які визначають результат подібної розмови, багато. До цього списку входить набір збігу обставин:

  • настрій керівника;
  • час розмови;
  • правильна мова;
  • емоції;
  • аргументованість бесіди.

Однакова ситуація може мати різний результат, в залежності від перерахованих вище моментів.

Вибираємо відповідний час

Якщо ви зважилися йти до керівництва з питанням підвищення зарплати, значить в компанії не перший рік і добре знаєте обстановку. Прохання буде актуальним, коли фірма на підйомі: працює над прибутковим проектом, виграла тендер, виробництво набирає обертів та інше.

Визначаємо настрій керівника

За пару років можна напам'ять вивчити настрій людини і знайти підхід, знаючи слабкі місця. Нерозумно відправлятися на подібну розмову в понеділок о 8 ранку, але неправильно починати розмову і в кінці робочого тижня, якщо людина засмучена.

Конструюємо розмову

Складіть чіткий план розмови, визначивши черговість питань і аргументів. Репетиція перед дзеркалом – відмінний варіант підготовки до бесіди. Повна бойова готовність додасть впевненості словам, що гарантує позитивний результат!

Контролюємо емоції

Говорити чітко, виразно і спокійно – принципи, які забезпечать успішне завершення. Спокійно поясніть прохання, не опускаючись до крику і вимог. Жалість також поганий помічник, не намагайтеся застосовувати в даному випадку. А що застосовувати, розповість наступний пункт.

Аргументуємо позицію

Нерозумно йти за надбавкою, якщо робота не кипить. Вирушаючи в кабінет керівництва, підготуйте докази, що ваша праця гідна високої зарплати. Регулярно демонструючи успішні результати діяльності, можна розраховувати на підвищення посади та ставки.

Топ-5 фраз для бесіди з керівництвом про підвищення

Гра словами допоможе вирішити будь-які питання, використовуйте її в даному випадку, озброївшись такою інформацією. Які фрази переконають керівництво, що ваш труд вартий підвищеної оплати? Перелік ударних висловлювань виглядає наступним чином:

"Я перевиконав план на 20% ..."

Починайте розмову з конкретних відомостей: залучив в компанію 60 клієнтів, виконав 5 проектів та інше. Ні в якому разі не кажіть, що працюєте, як кінь, а вас не цінують.

"Я знаю, як зробити роботу компанії набагато продуктивніше"

Складіть покроковий документ-інструкцію з такими пунктами:

  • слабкі сторони компанії;
  • рішення проблеми;
  • прогноз результатів.

План гарантовано оцінить керівництво. Як же не цінувати співробітника, який здатний на подібні ідеї?

"Моя ставка нижче ринкової вартості"

Починайте розмову з цієї фрази, якщо вона правдива. Для цього вивчіть інформацію про середню зарплату по регіону і, якщо ставка дійсно нижче, поговоріть з начальством про підвищення.

"Я готовий взяти на себе більше відповідальності"

Проявіть амбітність і покажіть кар'єрну спрагу, попросивши керівництво розширити обов'язки. Прагнення до праці – ознака цінності кадру, а хороші фахівці отримують відповідну плату!

"Мені запропонували посаду в іншій компанії"

Починати розмову можна лише, коли це так і є. Не шантажуйте директора, адже не можна передбачити результат бесіди.

Удача любить сміливих – такий принцип успішних і багатих людей. Не бійтеся звертатися з проханням, адже це не злочин просити гідної винагороди за свою працю. Все в ваших руках!

Автор: Компанія “Miloan”
11.03.2019
views
3376  переглядів
shares
0

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Скануйте QR код для завантаження

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Завантажити