Logo
Автор: компанія “Мілоан” 21.09.2021
views 1094
shares 1

Нова схема шахрайства з BankID від НБУ

Нова схема шахрайства з BankID від НБУ

Шахраї скопіювали сайт Системи BankID НБУ і спробували заволодіти даними користувачів банківських карток. Відповідне повідомлення з'явилося на сайті регулятора. Зловмисники пропонували людям залишити на їхньому сайті телефонний номер, прив'язаний до банківського рахунку та інформацію про платіжні картки. На даний момент цей сайт заблокований.

Що таке BankID НБУ і як працює система?

Сервіс BankID НБУ — це спосіб підтвердження особи, який виконується дистанційно і дозволяє оперативно користуватися онлайн-послугами: адміністративними, комерційними, фінансовими та іншими.

Як пройти ідентифікацію за допомогою BankID НБУ?

Ідентифікація особистості потрібна з метою безпеки. Постачальник послуг переконується, що його клієнт не шахрай, не робот, а жива людина, яка є повнолітнім громадянином України.

Сама процедура ідентифікації здійснюється дуже швидко — протягом 1-2 хвилин і не вимагає від користувача складних дій.

Щоб підтвердити особистість за допомогою BankID НБУ, потрібно виконати наступні кроки:

 • на сайті або в мобільному додатку вибрати потрібну послугу;
 • вибрати в якості способу ідентифікації Систему BankID НБУ;
 • вибрати банк, якому ви довіряєте і у якому у вас є рахунок;
 • авторизуватися в онлайн-банкінгу на сайті або через мобільний додаток за допомогою логіна і пароля;
  підтвердити дані і дати згоду на їх передачу.

Після цього банк передасть інформацію сайту/мобільному додатку організації, послугою якої ви збираєтеся скористатися. На цьому ідентифікація буде вважатися успішно завершеною.

Які дані можуть бути передані?

Під час ідентифікації постачальнику онлайн-послуг може бути передана наступна інформація:

 • ПІБ;
 • дата народження;
 • ІПН;
 • паспортні дані: серія та номер;
 • адреса прописки і фактичного проживання;
 • контактний номер телефону;
 • імейл.

Дані відправляються в зашифрованому вигляді.

Переваги використання BankID НБУ

Чому варто використовувати саме BankID для ідентифікації особи? Система має цілий ряд переваг:

 • підтвердження особи через BankID здійснюється дистанційно, а це значить, що вам не доведеться витрачати час на візит до установи, черги, чекати, поки відповідальна особа перевірить ваші документи;
 • банк, в якому у вас є рахунок, вже перевірив ваші дані;
 • не потрібно проходити додаткову реєстрацію або завантажувати мобільний додаток;
 • дані передаються постачальнику послуг тільки з вашої ініціативи і тільки після вашої згоди.

Важливо: підтвердити особистість через BankID НБУ можна тільки в тому випадку, якщо ваш банк є учасником системи. Перевірити цю інформацію можна на сайті регулятора.

Як розпізнати шахрайство з BankID НБУ?

Шахраї, які створили фальшивий сайт, вимагали у користувачів контактні дані та реквізити карток. Зверніть увагу, що BankID НБУ і його сайт не займаються збором відомостей про громадян. Нацбанк не збирає і не зберігає мобільні номери і тим більше — дані карток.

Система BankID тільки забезпечує передачу інформації в зашифрованому вигляді: від банку користувача до організації, яка постачає ті чи інші послуги.

Щоб не стати жертвами зловмисників, потрібно бути обережними і уважно перевіряти інформацію. Пам'ятайте, що сторінки, які належать Нацбанку, розміщуються лише на домені gov.ua.

BankID НБУ в компанії Мілоан

Компанія Мілоан, надаючи кредитні послуги, також пропонує новим клієнтам пройти ідентифікацію через BankID НБУ. Підтвердження особистості відбувається на етапі заповнення анкети з дотриманням всіх заходів безпеки. Дані передаються в зашифрованому вигляді. Сучасні технології, які ми використовуємо, захищають інформацію позичальників від доступу третіх осіб. Більш докладно про це розповідається в документі "Політика конфіденційності", опублікованому на сайті компанії.

Ви можете спокійно використовувати BankID для ідентифікації особи при оформленні кредиту Мілоан і не хвилюватися за витік даних. Тим більше, що успішне проходження процедури підвищує рівень довіри до вас, а разом з ним і шанси на схвалення заявки.

Чи була корисною ця стаття для вас?
ТАК
НІ
Поділитися:
facebook share 0
twitter share 0
telegram share 1

Публікації по темі