УКР РУ
УВІЙТИ

10 звичок, які дозволяють економити гроші

Наші постійні дії формують звички, а вони, в свою чергу, створюють майбутнє. Виробивши навички економії, ви зможете дозволити собі не тільки купувати більш дорогі речі, але й домогтися багатьох фінансових цілей.

Впровадження деяких простих правил в своє життя допоможе не думати про гроші в подальшому. Які з них корисно набути кожній людині — розглянемо в даній статті.

Звички, які сприяють економії

Як показує практика, щоб з'явився навик бережливого відношення до фінансів, потрібні яскраві та надихаючі цілі. Це може бути придбання новенького автомобіля або квартири, подорож мрії або будь-яка інша мотивуюча мета.

Дотримуючись 10 простих правил, вже через кілька місяців можна помітити, як поліпшується фінансове становище.

Відстеження своїх витрат

Намагайтеся щодня записувати всі свої витрати. Це можна робити вручну. Також є відмінні безкоштовні додатки, які дозволять спростити цей процес і надаватимуть відповідні звіти. Ось кілька корисних додатків:

  • Money Manager;
  • Дзен-мані;
  • Monefy.

Саме в той момент, коли ви записуєте витрати, обмірковуєте їх, починається процес економії.

Відмовтеся від покупки лате

Купуючи за звичкою чашечку свого улюбленого кавового напою в місцевій кав'ярні, ви витрачаєте на рік пристойну суму. Привчіть себе готувати каву або чай вдома і брати з собою в термосі, а в заклади заходити лише один-два рази на тиждень.

Платіть готівкою

Коли ви оплачуєте покупки кредитною картою, легко збитися з рахунку. До того ж, використовуючи позикові гроші, ви переплачуєте відсоток банку, що збільшує ваші витрати. Краще виробити звичку оплачувати все готівкою. Так ви реально бачите, скільки витрачаєте, тому зможете більш ретельно контролювати цей процес.

Раціонально використовуйте комунальні послуги

Привчіть себе вимикати світло, виходячи з кімнати, помірно користуватися електроприладами та не відкривати душ на повну. Так ви зможете не тільки значно зменшити сімейні витрати протягом року, але й зберегти ресурси нашої планети.

Переглядайте свої тарифи

Проаналізуйте вартість послуг мобільного зв'язку, кабельного телебачення, Інтернету тощо. Переконайтеся, що вибираєте тільки найвигідніші умови. Ця звичка скоротить непотрібні витрати без шкоди якості життя.

Працюйте своїми руками

Перш ніж щось купити або замовити послугу, спробуйте зробити це самі. Звичка самостійно виконувати сантехнічні роботи, ремонтувати техніку, готувати їжу та інше не тільки збереже ваші гроші, а й урізноманітнить життя.

Робіть заощадження

Багаті люди знають, що зекономлені кошти рівносильні заробленим. Розвийте звичку з будь-якої суми прибутку перераховувати мінімум 10% на ощадний рахунок.

У багатьох банках дану послугу можна зробити автоматичною. Таким чином, ви будете витрачати менше, а заощадження будуть поповнюватися.

Складайте план покупок

Перед походом в магазин напишіть, що вам необхідно придбати, і керуйтеся даними списком. Без нього, потрапляючи в супермаркет, ми часто забуваємо про необхідні речі і витрачаємо гроші на те, що першим впадає в очі.

Спілкуйтеся з людьми, які можуть бути корисними

Знайомтеся з особистостями різного роду діяльності, сусідами і т.д. Дізнайтеся, чим вони займаються. Можливо, деякі послуги або товари ви зможете замовляти у них за більш вигідними цінами. Наприклад, якщо у вас є сусід-автомеханік, то можна менше витрачатися на ремонт авто.

Уникайте спонтанних покупок

Ви заходите в магазин і бачите товар. Вам починає здаватися, що просто не можете жити без нього? У таких випадках заведіть звичку заспокоювати свої емоції. Домовтеся з собою аналізувати необхідність того чи іншого придбання або перенесіть рішення на кілька днів.

Якщо після закінчення цього часу товар вам все ж буде необхідний — купуйте. Дане правило вбереже вас від неусвідомлених придбань і допоможе істотно зберегти сімейний бюджет.

З чого починати вироблення звичок?

Прості дії, які під силу виконати кожній людині, здатні істотно поліпшити стан особистого (сімейного) бюджету, наприклад:

  • написати цілі й позначити їх вартість;
  • підрахувати середній дохід і витрати за місяць, рік;
  • спрогнозувати, скільки можна заощадити, впроваджуючи певні обмеження;
  • визначити дати реалізації різних планів.

Почніть вводити одне правило за іншим вже сьогодні! Можна також додавати по кілька нових звичок щотижня. Поступово, прищеплюючи прості навички економії в своє життя, ви будете зберігати більше грошей, а також досягати бажаних фінансових цілей.

Найпопулярніші

Сайти для заробітку в інтернеті. Де 100% заплатять?

Потрібен додатковий дохід? Шукаєте перевірені сайти для заробітку в Україні у 2022 році? У мережі іс...
613 508 переглядів

Як заробляти в Тік-Ток — ТОП-10 методів монетизації Tik-Tok

Кількість щотижневих користувачів Tik-Tok — понад 40 млн. Цей додаток — один з найпопуля...
535 217 переглядів

Як заробити підлітку в Україні в 2022 році?

Сучасні українці починають замислюватися про питання заробітку ще будучи дітьми. Крім кишенькових гр...
297 709 переглядів
Взяти кредит