УКР РУ
УВІЙТИ

Як змінилися процентні ставки по мікрокредитах за 2019 рік?

З кожним роком мікрокредити стають все більш популярними серед українців. Як пояснюють аналітики, така тенденція обумовлена простотою і швидкістю їх видачі.

Кожна компанія намагається ефективно конкурувати на ринку та отримати свого клієнта. Для цього використовуються привабливі акції, розіграші призів, знижки, бонуси і промокоди. Однак, як показує практика, ключовим критерієм вибору для споживачів є процентна ставка.

Саме від неї залежить, в скільки позичальникові обійдеться кредит. Як же змінилися комісії та умови видачі мікропозик в цьому році — розглянемо в нашому матеріалі.

Головні тенденції ринку мікрокредитування в 2019 році

Основним трендом останніх двох років є зростання кількості самих мікрофінансових організацій. Якщо ще 5 років тому їх можна було перерахувати по пальцях, то сьогодні в Україні працює більше шестисот МФО.

У 2019 році більшість з них продемонструвало небувалі успіхи у своїй галузі. Близько десяти компаній за рівнем популярності обігнали навіть імениті банки країни. Раніше при першому зверненні в МФО можна було отримати максимум 5 тис. грн.

Зараз більше 50% мікрофінансових організацій почали видавати новим клієнтам до 10-12 тис. грн., а деякі пропонують більше 50 тис. грн. Проте в основному такі кредити передбачають довгострокові відносини.

Також серед головних тенденцій ринку мікрокредитування можна виділити:

  • підвищення рівня лояльності — основна маса організацій схвалює понад 90% запитів. Крім того, в більш ніж 40% випадків надаються суми без обмеження (постійним клієнтам);
  • розширення програм лояльності — практично всі мікрофінансові компанії використовують акції, бонуси, знижки та інші спеціальні пропозиції для позичальників. Таким чином, відбувається поступове збільшення кредитних лімітів і зниження процентних ставок у міру погашення позик;
  • поява грейс-періодів — при простроченні платежів певну кількість днів (в основному від 3 до 5) не нараховуються штрафи й пені. При цьому МФО надають можливість пролонгації кредитного договору.

Що змінилося в законодавстві?

На сьогоднішній день в Україні не існує окремого закону, що регулює роботу МФО. Ліцензії та рішення їм видає Нацкомфінпослуг. Організація також веде статистику послуг, що надаються. У лютому цього року вступив в силу закон про відновлення кредитування.

Згідно з його нормами, всі кредитори, в тому числі й мікрофінансові компанії, не мають права нараховувати штрафні санкції за дострокове погашення заборгованості по позиках. Позичальники повертають тільки тіло кредиту та комісії, передбачені основним договором.

Також в рамках правового поля запрацювало ще кілька правил:

  • мінімальний термін кредитної угоди становить 30 днів;
  • позика терміном до 180 днів повинна погашатися рівними платежами кожні 15 днів, понад даного періоду — один раз на місяць;
  • щомісячна сума до оплати в графіку платежів не повинна перевищувати 1700 грн. або 40% зарплати споживача.

Як змінилися процентні ставки по мікропозиках?

Відповідно до вищезгаданого закону, тепер максимальна ставка для позички терміном до 90 днів не повинна перевищувати 180%, а від 90 днів - 100%. Граничний розмір комісії на кредити від року не може перевищувати 60%.

Якщо клієнт не в змозі вчасно погасити борг, закон дозволяє його реструктуризувати або продовжити договір. Для цього потрібно написати заяву в офісі МФО або підключити опцію на офіційному сайті.

Ці правила націлені на те, щоб зменшити боргове навантаження на споживачів. За статистикою, сьогодні кожен п'ятий позичальник не може впоратися з кредитними зобов'язаннями.

А нарахування штрафів і залякування колекторами не приводить до поліпшення ситуації. Новий лояльний підхід дає можливість МФО повернути свої кошти, а клієнтам користуватися ними без високих ризиків.

Розуміючи суть проблеми, більшість мікрофінансових організацій зменшило процентні ставки по позиках. Якщо ще рік тому стандартна комісія складала 1,9-2%, то сьогодні оформити кредит можна під 1,3-1,6% в день.

Також практично всі компанії пропонують позики під 0,01% при першому зверненні. Багато хто використовує знижки від 30 до 80% для діючих користувачів, які успішно закривають договір.

Можна зробити висновок, що умови кредитування в МФО стали ще лояльніше. Зокрема, завдяки зменшенню процентних ставок споживачі тепер можуть спокійно вирішувати свої матеріальні питання і не боятися загрузнути в боргах.

Найпопулярніші

Сайти для заробітку в інтернеті. Де 100% заплатять?

Потрібен додатковий дохід? Шукаєте перевірені сайти для заробітку в Україні у 2022 році? У мережі іс...
613 332 переглядів

Як заробляти в Тік-Ток — ТОП-10 методів монетизації Tik-Tok

Кількість щотижневих користувачів Tik-Tok — понад 40 млн. Цей додаток — один з найпопуля...
534 977 переглядів

Як заробити підлітку в Україні в 2022 році?

Сучасні українці починають замислюватися про питання заробітку ще будучи дітьми. Крім кишенькових гр...
297 654 переглядів
Взяти кредит