Послуги мікрокредитування останні кілька років користуються величезним попитом серед українців. Завдяки МФО люди мають можливість швидко і без зайвої бюрократичної тяганини взяти кредит на карту і вирішити чимало з матеріальних питань.
Більшість МФО схвалюють понад 90% запитів на видачу позички. Ці компанії із задоволенням працюють з особами без офіційного працевлаштування, безробітними, пенсіонерами, студентами, мамами в декреті та навіть зі споживачами, у яких негативна кредитна історія. Однак в деяких випадках мікрофінансові організації відмовляють у кредитуванні.
З яких причин це відбувається та як МФО визначають хороших і поганих позичальників — проаналізуємо далі.
Головним показником надійності клієнта є його кредитна історія. Її однаково запитують як банки, так і мікрофінансові компанії. Однак параметри оцінки у цих організацій відрізняються. Для банківських установ ключовий показник — наявність поточних прострочень по позиках, а також заборгованостей за останні 3-5 років.
МФО беруть до уваги лише активні прострочення. Якщо на момент подачі заявки позичальник справно погашає діючий кредит, то з великою ймовірністю він отримає гроші в борг.
Шахраям, які намагаються оформити позику за допомогою чужих даних або банківської карти, відмовляють всі кредитори. Сучасні системи захисту автоматично блокують таких заявників та передають про них інформацію правоохоронним органам і в Бюро кредитних історій.
Кожен споживач може потрапити в чорний список УБКІ з наступних причин:
Тому перед тим, як звернутися в будь-яку фінустанову, споживачеві слід упевнитися в тому, що його кредитна історія не зіпсована.
Згідно із законодавством, кожен громадянин України може раз на рік запросити виписку про свій фінансовий стан. Дана послуга УБКІ надається безкоштовно.
Для цього необхідно написати заяву та відправити її електронною поштою, вказавши при цьому особисті дані:
Офіційну відповідь заявник може отримати протягом двох днів. Крім того, ця інформація доступна завдяки сучасним технологіям і можливостям Всесвітньої павутини:
Використання мобільних додатків з метою отримання свого фінансового досьє передбачає одноразову оплату послуги в розмірі 50 грн. Відомості про кожну особу, яка хоча б раз брала в борг, зберігаються в УБКІ на протязі 10 років.
Мікрофінансові компанії дають можливість оформити кредит за 5 хвилин онлайн. Заповнивши коротку анкету й погодившись з умовами МФО, користувачі вже протягом декількох хвилин можуть отримати відповідь від кредитора.
Всі сучасні онлайн-сервіси аналізують інформацію про заявників за допомогою автоматизованих скорингових програм, виключаючи вплив людського фактора. У деяких випадках представники мікрофінансової організації можуть передзвонити позичальнику для уточнення деталей майбутньої угоди.
Більшість МФО оцінюють користувачів по соціодемографічними ознаками:
Тут працює сукупність метаданих про кожного зареєстрованого клієнта. Наприклад, люди старші 35 років, за статистикою, набагато рідше допускають прострочення, ніж молодь.
За допомогою бази Державної міграційної служби МФО перевіряють дійсність паспорта, а через фіскальну службу — наявність майна та заборгованостей по податках. Також аналізується причетність користувачів до шахрайських дій завдяки базі даних Міністерства внутрішніх справ України.
Заповнюючи анкету на видачу позики, слід уникати помилок, а також вказувати тільки особистий номер мобільного телефону та банківської карти. В іншому випадку це може стати приводом для відмови МФО й серйозних проблем.
Показниками позитивної характеристики позичальника є: своєчасне погашення боргів по позиках в різних фінустановах, чиста кредитна історія та високий рейтинг кредитоспроможності.
Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною! І якщо знадобиться оформити мікропозику, ви зможете без відмови та на найвигідніших умовах скористатися послугами мікрофінансової компанії!