УКР РУ
УВІЙТИ

Як утеплювати житло: поради для українців

Більшість українців завжди з хвилюванням готується до опалювального сезону. Люди використовують різні методи утеплення житла, які здатні не тільки створити комфортні умови взимку, але і заощадити на комунальних платежах.

Як це робити найбільш ефективно — розглянемо в даному матеріалі.

Способи утеплення житла: корисні рекомендації

На сьогоднішній день існує маса можливостей для того, щоб зберегти тепло в будинку або квартирі в сезон холодів. Ми розглянемо як бюджетні, так і більш дорогі варіанти.

Утеплення стін

Одним з кращих способів підняти температуру в приміщенні є утеплення стін зсередини або ззовні. Перший метод — більш ефективний, оскільки матеріали в такому разі не піддаються впливу зовнішнього середовища та служать довше.

Для людей, які не хочуть жертвувати житловим простором, доцільніше зупинити вибір на зовнішньому утепленні. Власне, обидва ці способи досить хороші та практичні.

Для внутрішньої обробки можна обрати наступні матеріали:

  • пресований пінопласт;
  • мінеральна вата;
  • штукатурний розчин;
  • термозберігаючий і вологостійкий гіпсокартон.

Утеплення мінватою обходиться досить дорого, до того ж забирає частину площі приміщення. Однак цей матеріал більш екологічний, якщо порівнювати з іншими. Пінопласт — це відносно дешевий аналог. Він не краде простір, але легко запалюється, а також з часом просідає.

Крім того, можна утеплити житло зсередини за допомогою штукатурного розчину й гіпсокартону. Такі матеріали не займають багато площі, проте передбачають більш тривалі ремонтні роботи.

Для зовнішнього утеплення, можна використовувати кілька варіантів матеріалу: пінополістирол та пінополіуретан. За властивостями вони схожі з пінопластом — також мають проблеми з горючістю, а при впливі сонячного тепла виділяють токсини. Тому на них рекомендується наносити спеціальне захисне покриття.

Установка котлів і паливних насосів

Дані способи передбачені для приватних будинків. Кожен вид обладнання має свої переваги й недоліки:

  • електричний котел — швидко нагріває приміщення. Перш ніж його встановити, слід дізнатися, чи витримає навантаження електромережа. Якщо дана умова дотримана, то це відмінний варіант опалювальної системи. Він простий, легкий у монтажі та експлуатації. Недолік електрокотлів полягає в повній залежності від електроенергії;
  • твердопаливний котел — апарат, який, в залежності від виду, може функціонувати на різному паливі: торф, вугілля, солома, дрова тощо. Для таких котлів характерні екологічність й економічність, так як використання перерахованих вище ресурсів обходиться значно дешевше, ніж газ та електроенергія;
  • тепловий насос — відноситься до альтернативних джерел енергії. Він виробляє тепло, що можна отримати з таких ресурсів, як стічні або грунтові води, сам грунт, відкриті водойми або повітря. Мінус даного способу — установка, яка вимагає чималих грошей.

Заміна батарей

Для людей, які хочуть уникнути ремонтних робіт, альтернативним варіантом є додавання секцій радіатора або заміна старих батарей.

Це обладнання буває наступних видів:

  • чавунні — важкі й неестетичні, але самі довговічні та найкраще обігрівають;
  • біметалеві — довго служать, мають високу тепловіддачу і стійкі до окислення;
  • алюмінієві — зручні, вимагають малий обсяг води в секціях, але досить сильно піддаються корозії.

Монтаж енергозберігаючих вікон

Ефективний спосіб зберегти тепло в будинку — це заміна старих вікон на металопластикові з енергозберігаючим склом. Вони мають властивість пропускати сонячне світло в приміщення й одночасно не випускати тепло назовні.

Звичайні вікна слід вибирати з потрійним склопакетом. Тоді вони теж будуть справлятися з цією функцією. Не зайвим буде додатково наклеїти термозберігаючу плівку. Вона практично непомітна, не пропускає ультрафіолетові й інфрачервоні промені, а також додає 1-2 градуси до температури повітря в приміщенні.

Якщо заміна вікон не планується, можна утеплити наявні прогумованим ущільнювачем. Коштує таке задоволення недорого та прослужить до п'яти років.

Заміна вхідних дверей

Нерідко істотні тепловтрати відбуваються через неякісні або старі двері. Найбільш теплозберігаючими є сталеві з МДФ-обробкою.

Їх можна додатково утеплити мінватою, пінопластом, пінополістиролом або спеціальними ущільнювачами. Якщо конструкція дозволяє, то хорошим варіантом буде установка подвійних дверей.

Як можна заощадити на утепленні?

В Україні вже кілька років діють державні програми по компенсації частини вартості утеплення. Вони передбачені як для громадських організацій, так і для ОСББ та ЖБК. Завдяки таким програмам споживачам може відшкодовуватися до 50% від суми, витраченої на утеплення.

Також деякі банки, наприклад, Ощадбанк і Укргазбанк, пропонують доступні та зручні кредити для цих цілей строком до 3-5 років. Якщо ж заявник отримує субсидію на оплату ЖКП, то уряд відшкодовує до 70% позики.

Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною! Використовуйте перераховані вище рекомендації, і нехай майбутня зима не принесе в ваш будинок холод, дискомфорт та фінансові втрати!

Найпопулярніші

Сайти для заробітку в інтернеті. Де 100% заплатять?

Потрібен додатковий дохід? Шукаєте перевірені сайти для заробітку в Україні у 2022 році? У мережі іс...
613 322 переглядів

Як заробляти в Тік-Ток — ТОП-10 методів монетизації Tik-Tok

Кількість щотижневих користувачів Tik-Tok — понад 40 млн. Цей додаток — один з найпопуля...
534 957 переглядів

Як заробити підлітку в Україні в 2022 році?

Сучасні українці починають замислюватися про питання заробітку ще будучи дітьми. Крім кишенькових гр...
297 652 переглядів
Взяти кредит