В минулому році в Україні відбулося чимало політичних та економічних подій. Позачергові президентські та парламентські вибори показали, що українці прагнуть кардинальних змін у своїй країні.
Намагаючись відповідати цим очікуванням, нова влада з першого дня роботи взялася до врегулювання найболючіших питань. У зв'язку з цим вже з початку 2020 року набудуть чинності законодавчі нововведення, які позначаться на розвитку України.
Наскільки корисними вони будуть і яких саме галузей торкнуться — читайте в нашому матеріалі.
У 2020 році уряд анонсує продовження медичної, освітньої та земельної реформ, а також розширення спектру цифрових послуг. Проаналізуємо все за порядком.
В листопаді минулого року Кабінет міністрів прийняв Програму медичних гарантій, яка запустила наступну хвилю трансформації системи охорони здоров'я.
Тепер українці зможуть безкоштовно скористатися певними послугами лікарів за наявності направлення від свого терапевта.
Держава в особі Національної служби здоров'я буде компенсувати вартість таких видів медичної допомоги:
Принцип «гроші ходять за пацієнтом» працюватиме таким чином: людина, яка потребує спеціалізованого лікування, вибирає будь-який медичний заклад в Україні, який в результаті отримає за надання своїх послуг гроші від держави.
Багато пунктів законопроекту наразі переглядаються та допрацьовуються з метою формування оптимальної версії.
2020-й стане останнім роком, коли учні старших класів під час ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) будуть складати математику за власним вибором. Вже в наступному році цей предмет стане обов'язковим.
Також запрацюють нові правила вступу до ВНЗ:
Згідно з реформою, планується чимало нововведень, які стосуються вступу та навчання молодших бакалаврів в технікумах, підготовки іноземних студентів, а також проходження ЗНО з української літератури.
Ця реформа — одна з найбільш обговорюваних і болючих тем для українців, особливо для агрономів. Відкриття ринку землі у Верховній Раді почали розглядати ще восени 2019 року. З тих пір і до сьогодні під стінами парламенту регулярно проходять мітинги противників та прихильників таких змін.
В листопаді був підписаний законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, до якого в подальшому було внесено чимало виправлень. На початку січня 2020-го оприлюднили оновлений текст документа.
Згідно з його положеннями, запрацюють наступні правила:
Інші норми законопроекту перебувають на стадії доопрацювання. Передбачається, що його фінальна версія буде затверджена вже цієї весни, а нововведення набудуть чинності вже до 1 жовтня 2020 року.
Впровадження системи електронних послуг представники влади назвали одним з пріоритетів роботи в поточному році. У тестовому режимі планується запустити проект е-Малятко, який дозволить отримати 10 безкоштовних послуг, пов'язаних з народженням та оформленням дитини.
Передбачається, що автоматизація реєстрації документів в держустановах зменшить кількість візитів громадян, а також пакет необхідних документів.
Планується також введення послуги ID-14. Її суть полягає в одночасній реєстрації фізичних осіб як платників податків під час оформлення паспортів нового зразка.
Окрім того, в 2020 році повинні запрацювати «послуги в смартфоні», які дадуть можливість використовувати електронні посвідчення пенсіонерів та студентів, отримувати пенсії, оформляти кредити на утеплення, змінювати місце реєстрації тощо.
Будемо сподіватися, що заплановані нововведення дадуть позитивний ефект! І в найближчому майбутньому Україна стабільно розвиватиметься в усіх напрямках!