Карантин в Україні може тривати до самого літа. Таке припущення зробив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, все буде залежати від динаміки зростання захворюваності в країні.
Поки що жодна країна світу не може спрогнозувати, коли закінчиться карантин. Жорсткий локдаун, на думку уряду, — це єдиний ефективний інструмент, який зможе уповільнити поширення вірусу. Великі надії також покладаються на вакцину.
Локдаун в січні виявився м'якшим, ніж навесні 2020 року, коли в Україні спостерігалися перші спалахи коронавірусу. Що було заборонено?
З обмеженнями продовжили роботу продуктові магазини і ринки. Прийом клієнтів вели салони краси, СТО, фінансові установи та поштові компанії. Влада також не стала обмежувати роботу аптек і ветмагазинів.
Нагадаємо, що навесні минулого року в Україні кілька місяців було закритим міжнародне та міжрегіональне сполучення. У період січневого локдауну транспорт курсував без обмежень.
Після локдауну в Україні продовжує діяти карантин. Попередня дата його завершення - 28 лютого. У цей період влада заборонила:
У лютому українців чекає напівм'який карантин. При цьому експерти попереджають, що влада в будь-який час може розширити коло обмежень.
"90% українців мають бути вакциновані, тільки такий результат допоможе мінімізувати ризик епідемії" — говорить Денис Шмигаль. При цьому він переконаний, що такої статистики в Україні домогтися неможливо.
В цілому прогноз уряду по СOVID-19 позитивний. Передбачається, що 2021 рік стане для українців переломним періодом — країна почне поступово повертатися до нормального життя.
2020 рік виявився занадто складним і не тільки для українців, а й для жителів усього світу. Від 2021-го всі чекають змін, але при цьому не всі розуміють, що зміни не приходять в один момент.
Своїми прогнозами щодо Covid-19 поділилася астропсихолог Валентина Віттрока:
Астролог розповіла, що людство навчиться адаптуватися до нових умов життя і почне відноситься до коронавірусу, як до звичайного грипу.
Якою насправді буде ситуація з Covid-19 в 2021 році, покаже час. Головне пам'ятайте, що знизити темпи поширення захворювання може кожен з нас, дотримуючись запобіжних заходів і обмежуючи контакти при перших ознаках захворювання.
Будьте здорові!