На які фінансові класи ділять українців?

На які фінансові класи ділять українців?
loading

Щомісяця Державна служба статистики України рапортує про матеріальне становище громадян. Характеристика дається кожній окремій категорії: чоловікам і жінкам, молоді та пенсіонерам, офіційно й неофіційно працюючим людям тощо.

Умовно населення поділяють на кілька фінансових груп, виходячи з рівня доходів. На які саме та чим вони відрізняються — розглянемо в даному матеріалі.

Основні фінансові класи в сучасній Україні

Як показують численні дослідження компетентних організацій, чим вище статус соціальної групи, тим більше в ній молоді й менше громадян старшого віку.

Згідно встановленим міжнародним нормам, населення диференціюється на певні фінансові категорії. Проаналізуємо кожну з них більш детально.

Низький клас

До нього належать люди, у яких грошей не вистачає навіть на найнеобхідніші продукти харчування, не кажучи вже про якісь матеріальні побутові блага.

У таких громадян практично всі кошти йдуть на їжу. Більшість з них не має певного місця проживання й освіти. Часто для представників нижчого класу характерні такі проблеми: зловживання алкоголем, активне куріння, фінансова потреба й інфекційні хвороби.

Нижче середнього

Практично всі кошти людей цієї групи витрачаються на продукти й покупку недорогих речей. Приблизно 75% бюджету витрачається на харчування. Громадяни, які належать до цього класу, в основному мають недороге житло, середню або середню технічну освіту.

В їх природному середовищі зазвичай відсутній затишок та комфорт, є лише найнеобхідніше й нічого зайвого. В основному вони зайняті фізичною та погано оплачуваною працею. Найбільшу соціальну групу серед представників класу складають:

  • пенсіонери — 45%;
  • робочі середньої кваліфікації — 14%;
  • особи без офіційного працевлаштування та безробітні — 9%;
  • працівники низької кваліфікації або сільськогосподарської сфери — 8%;
  • спеціалісти — 7%.

Дітей вони віддають в звичайні державні школи, одягаються не дуже добре, але завжди чисто й охайно. Часто купують одяг з секонд-хенду.

Середній клас

В основному представникам середнього класу грошей вистачає на харчування, придбання дрібної побутової техніки, на комфорт і затишок в оселі. Однак їм досить складно придбати товари тривалого користування (холодильник, телевізор, меблі і т. п.). Приблизно 50% витрат їх бюджету складає харчування й забезпечення елементарних потреб.

Житло таких громадян досить комфортне, з хорошим ремонтом. Усюди відчувається господарська рука і присутні речі, які створюють затишну атмосферу.

Освіта у людей середнього достатку в основному вища або середня технічна, а робота — досить високооплачувана. Переважно вони зайняті в соціальній сфері, в торгівлі або надають певні види послуг.

Ядро середнього класу формують такі категорії громадян:

  • фахівці — 28%;
  • підприємці — 11%;
  • робітники високої кваліфікації — 15%;
  • управлінці — 11%;
  • пенсіонери — 9%;
  • службовці — 9%.

Дітей представники групи віддають або в звичайну школу, або в гімназію, а також дбають про те, щоб в майбутньому вони отримали вищу освіту. Одягаються ці люди добре й зі смаком.

В середньому раз на рік вони можуть собі дозволити відпочинок на морі або інших рекреаційних зонах. Основними їхніми проблемами є брак вільного часу, сімейні негаразди і дрібні матеріальні труднощі.

Вище середнього

Люди, які належать до цього класу, живуть забезпечено, але здійснювати дорогі покупки, такі як нерухомість, автомобілі та інші, їм буває важко.

Близько 25% бюджету у них витрачається на харчування. Житло таких громадян зазвичай з хорошим ремонтом і дорогими меблями. На високому рівні підтримується комфорт, присутні всі блага побуту.

В основному вони займаються бізнесом або науковою діяльністю. Дітей віддають вчитися в престижні навчальні заклади. Одягаються представники групи дорого й зі смаком.

Вищий клас

Фінансове становище такого класу дозволяє користуватися практично будь-якими матеріальними благами, а головною проблемою є підбір методів вкладення грошей.

На харчування у них йде менше 25% бюджету. Житло заможних людей в основному просторе і гарно облаштоване. У ньому зазвичай присутні дорогі імпортні меблі класу люкс, а також різні антикварні предмети. Ці громадяни займаються або великим бізнесом, або політикою.

Дітей віддають вчитися в найпрестижніші навчальні заклади, переважно за кордон. Одягаються представники класу дорого, модно й вишукано.

Кожна людина формує свій спосіб життя і вибирає певний шлях. Від цього безпосередньо залежить рівень її добробуту й успіху. Бажаємо вам удачі, натхнення і тільки розвитку фінансового становища!

Автор: Компанія “Miloan”
20.09.2019
views
5660  переглядів
shares
0

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Скануйте QR код для завантаження

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Завантажити