Податок на депозит в Україна 2020

Податок на депозит в Україна 2020
loading

Закон, згідно з яким вкладники зобов'язані сплачувати податок на депозити, діє в Україні вже п'ятий рік. Ставка становить 19,5% від отриманого прибутку, з яких 18% — податок на доходи фізосіб і 1,5% — військовий збір. Відсотки віднімаються від доходу самими банками щомісяця автоматично.

Як розрахувати податок з депозиту? Приклад

Визначити податок з депозиту можна самостійно або за допомогою спеціального калькулятора. Як правило, вони є на сайтах всіх банків, що пропонують оформити вклад.

Самостійно розрахувати податок на прибуток з депозиту можна за наступною схемою:

  • сума вкладу: 50 000 гривень;
  • депозитна ставка: 15% річних;
  • термін вкладу: 12 місяців;
  • поповнення: немає;
  • ПДФО — 18%;
  • військовий збір — 1,5%.

Згідно з умовами депозитної угоди, в кінці терміну вкладу клієнт банку повинен отримати процентний дохід в сумі 7500 гривень. З цієї суми повинен бути утриманий податок — 19,5%. Сума складе 1462,5 гривні, з яких 1350 гривень — ПДФО, а 112,5 — військовий збір. Податки віднімаються тільки від прибутку. На рахунок вкладника перераховується чистий процентний дохід. Початкові суми вкладів і щомісячні поповнення податком не обкладаються.

Як бачимо, ставка податку на депозит 2020 не змінилася у порівнянні з попередніми роками. Військовий збір буде стягуватися до держбюджету до завершення в Україні реформи ВС.

Чи потрібно заповнювати звітність в податкову?

Фінансові установи не передають відомості про вкладників до Державної фіскальної служби. Всі податкові операції обробляються спеціальною автоматичною системою. Якщо клієнт вирішив розірвати договір раніше запланованого терміну — податок перераховується. Стягнені на користь держави кошти повертаються на його рахунок. Так відбувається, якщо банк забирає відсотки від доходу завчасно за весь період, на який оформлювався вклад.

Оскільки банки не надають Податковій службі інформацію про своїх клієнтів, податковим резидентам не обов'язково включати суми податкового прибутку в щорічну декларацію. Фінустанови самі передають дані про загальну суму податкових відрахувань по всіх депозитах. Процеси нарахування та списання податків є повністю конфіденційними і здійснюються відповідно до закону.

Відсотки по депозиту надходять на рахунок клієнта банку кожного дня. Податок до держбюджету стягується один раз в місяць.

У 2019 році податок на дохід від депозиту в Україні пропонувалось скасувати. Відповідний законопроект ініціювали депутати фракції "Слуга народу". У даний час документ знаходиться на розгляді комітету.

Нагадаємо, що в декларації обов’язково потрібно фіксувати лише дані про інвестиційний прибуток.

Види доходу, що оподатковуються

В Україні податки стягуються з доходів:

  • депозитів;
  • депсертифікатів;
  • вкладів в кредитні спілки;
  • інвестицій у пайові фонди;
  • доходів, отриманих за рахунок передачі компаніям цінних паперів і активів;
  • іпотечних сертифікатів;
  • ОВДП;
  • роялті.

Податкова ставка для всіх перерахованих вище видів вкладів становить 19,5%. Внески віднімаються від суми доходу щомісяця. Повідомляти про прибуток податковій інспекції не потрібно.

Надходження на зарплатні, соціальні та пенсійні рахунки оподаткуванню не підлягають.

Безподаткові депозити

Оформити безподатковий депозит своїм клієнтам пропонує ПриватБанк. Програма називається "Стандарт Безподатковий" — її можна легко знайти в списку гривневих вкладів на сайті банку. Скористатися пропозицією можуть тільки ті клієнти, які отримують зарплату, пенсію, соцвиплати або стипендію на картку для виплат ПриватБанку.

Особливості оформлення безподаткового депозиту:

  • на одну картку для виплат можна підключити тільки один "Стандарт безподатковий" (якщо на одну картку зараховується зарплата, а на іншу — пенсія, можна підключити дві послуги — по одній на кожну картку);
  • для оформлення та поповнення послуги можна використовувати тільки зарплату, пенсію та інші соцвиплати, які ви раніше не знімали зі своєї картки;
  • підключити послугу можна, навіть якщо на картці немає коштів: виберіть варіант «Без початкового внеску» і підключіть регулярні поповнення — послуга буде щомісяця поповнюватися за рахунок зарплати або пенсії.

Оформити безподатковий депозит можна в онлайн-режимі через Приват24.

Автор: Компанія “Miloan”
11.08.2020
views
5746  переглядів
shares
0

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Скануйте QR код для завантаження

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Завантажити