У наш час мало хто може обійтися без послуг кредитування. І, на жаль, у багатьох людей нерідко виникають ситуації, коли немає можливості вчасно або в повному обсязі виконати боргові зобов'язання.
Наприклад, позичальник може потрапити в лікарню або втратити постійне місце роботи. Як знайти вихід з такого становища та убезпечити себе від прострочення по позиці — проаналізуємо детально.
Ні в якому разі не слід ігнорувати дану проблему. Якщо ви не будете відповідати на дзвінки та листи кредитора, ваш борг від цього нікуди не пропаде, а в кредитній історії з'явиться негативна характеристика.
У кожному договорі позики прописуються умови, згідно з якими ви зобов'язуєтеся повідомляти фінансову організацію про будь-які зміни свого матеріального стану. Платоспроможність споживача — основна характеристика, яка цікавить кредитну організацію.
Тому якщо ви розумієте, що не зможете вчасно погасити кредит, вирушайте до фінустанови і спробуйте домовитися про реструктуризацію боргу.
Реструктуризація передбачає зміну термінів виплати кредиту. При цьому між вами і фінансовою організацією складається новий договір, в якому термін позики буде більш тривалим, а суми щомісячного погашення — нижчими.
Кредитна компанія може надати декілька способів перекредитування:
Відстрочка або «кредитні канікули» дозволяє позичальникові виплачувати тільки відсотки за позикою в термін від одного тижня до декількох місяців. При цьому кредитор не нараховує штрафні санкції та не передає кредитний договір третім особам.
«Кредитні канікули» бувають наступних видів:
Розстрочка дає можливість споживачеві щомісяця погашати свою заборгованість частинами. Це може значно збільшити термін кредиту, однак зробить менше навантаження на його фінансове становище.
Комбінований варіант — це пропозиція отримати спочатку невелику відстрочку з подальшим розподілом платежів на частини.
Вартість позики при реструктуризації буде залежати від терміну відстрочки, а основне тіло кредиту при даній трансформації не зменшиться.
Вам можуть відмовити в перекредитування, посилаючись на певні пункти договору або внутрішні правила організації. Обов'язково наполягайте на своїх вимогах. Для їх коректної аргументації можете попередньо проконсультуватися з юристом.
Якщо неможливо вчасно погасити заборгованість, то клієнти можуть оформити нову цільову позику на погашення наявного кредиту в тій самій або іншій фінустанові. Це і є рефінансування.
На таку процедуру часто вирішуються, коли немає можливості впоратися з одним або кількома дрібними позиками. Новий кредит дозволяє закрити їх і, можливо, отримати більш низьку процентну ставку.
До речі, рефінансування часто використовують саме з метою економії, наприклад, при іпотечному кредитуванні. За роки виплат на фінансовому ринку могло з'явитися маса більш вигідних пропозицій. Таким чином, рефінансуючи свої боргові зобов'язання, позичальник може значно зменшити щомісячні виплати.
Але перед тим як зважитися на такий крок, слід уточнити у свого кредитора інформацію про можливості дострокового погашення. Деякі компанії стягують за це штрафи.
Якщо при складанні кредитного договору ви оформили страховку на випадок непередбачених фінансових труднощів (втрата працездатності або роботи), то маєте шанс погасити позику через страхову компанію.
Однак варто враховувати, що ваша проблемна ситуація повинна відповідати умовам страхових випадків.
Щоб це підтвердити, вам необхідно зібрати пакет засвідчуючих документів, надати розрахунки з кредитором і договір позики.
Якщо страхова компанія дасть негативну відповідь на ваш запит, його можна оскаржити в судовому порядку.
Знайти вихід з будь-якої важкої ситуації можна, якщо орієнтуватися в різних варіантах та знати свої права. Бажаємо вам ніколи не стикатися з проблемами кредитних прострочень та іншими матеріальними труднощами!