Послуги банків, зокрема кредитні, завжди користувалися великим попитом серед населення. Ці організації вважаються надійнішими в порівнянні з фірмами, які займаються дрібними фінансовими операціями та дають в борг під високі відсотки.
Однак позичити тут не завжди просто, враховуючи значну кількість вимог. Як з легкістю отримати схвалення банку і що для цього потрібно — розглянемо в нашому матеріалі.
Всі банки надають послуги в рамках чинного законодавства та працюють за ідентичною схемою. Однак кожен з них має власні депозитні, кредитні та інші фінансові програми, які пропонуються фізичним і юридичним особам.
Якщо говорити про позики, то вони відрізняються переважно за такими критеріями:
Гроші в борг можна отримати готівкою, на карту або на рахунок організації, яка надає товари (послуги), що вимагають оплати.
Процентні ставки залежать від платоспроможності клієнта, терміну та розміру позики, а також від виду валюти.
Що стосується строку дії кредитного договору, то він може визначатися як банком, так і самим позичальником. Однак період дії договору не повинен перевищувати встановлений ліміт. Найчастіше він варіюється від одного місяця до п'яти років.
При оформленні запиту на кредит, споживач вказує необхідну суму коштів, після чого банк або схвалює його, або відмовляє у видачі. Також компанія може запропонувати індивідуальні умови і той розмір позики, який допускається у випадку клієнта.
Банківські кредити доступні повнолітнім громадянам України, які зареєстровані на території присутності фінансової організації.
Банки, на відміну від інших компаній, приділяють процесу оформлення кредитів значно більше часу. Для цих організацій критеріями позитивної характеристики споживача є:
Останній параметр є визначальним у рішенні про видачу позикових коштів. При його аналізі беруться до уваги прострочення за останні 3-5 років. Якщо є хоч найменший ризик неповернення боргу, то клієнт, найімовірніше, отримає відмову.
На чистоту кредитної історії впливають такі чинники:
З обов'язкових документів для оформлення угоди необхідно надати оригінали паспорта та ІПН, довідку про доходи за останні 6 місяців. Також можуть висуватися додаткові вимоги у вигляді застави або поручительства третіх осіб.
В першу чергу слід визначитися з метою, розміром і терміном позики. Важливо оцінити власні фінансові можливості й перспективи, щоб не опинитися в борговій ямі.
Банки дають в борг як великі суми грошей на тривалий термін, так і мікропозики. Також благонадійним споживачам пропонуються кредитні карти з встановленим лімітом коштів, терміном дії та додатковими опціями. Тому клієнт може вибрати альтернативний варіант, який буде для нього найбільш зручним.
Попередньо слід перевірити своє резюме в базі Бюро кредитних історій. Отримати досьє можна в режимі онлайн, подавши запит на сайті УБКІ. Якщо у позичальника низький рейтинг, то краще оформити заявку на невелику суму і відразу в кілька банків. Так ймовірність схвалення буде значно вищою.
Зараз оформити кредит з негативною кредитною історією можна за допомогою онлайн-сервісів мікрокредитування. МФО надають послуги незалежно від соціального статусу й рівня доходів клієнта. А з документів будуть потрібні лише дані паспорта та ІПН.
Своєчасно погашаючи зобов'язання по мікрокредитам, можна поліпшити свою хроніку і надалі розраховувати на згоду будь-якої фінустанови.
Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам у вирішенні фінансових питань. І якщо виникне необхідність взяти банківську позику, то ви обов'язково отримаєте позитивну відповідь та найбільш вигідні умови!