УКР РУ
УВІЙТИ

Чому ми потрапляємо в боргову яму?

Сьогодні кредити користуються величезною популярністю: банківські, МФО, ломбардні позики. Важко уявити собі людину, яка б жодного разу не зверталася за допомогою до кредитора. Молодь оформляє позики на навчання, сучасні гаджети та інші потреби. Працюючі особи на зарплату ледве зводять кінці з кінцями, тому також часто влазять в боргові зобов'язання. Про пенсіонерів, які отримують мінімалку, краще вже взагалі промовчати. Висновок – в наші дні кредитна допомога дуже затребувана серед українців.

Боргова яма – це відсутність у позичальника можливості повернути борг. З фінансової неплатоспроможністю може зіткнутися не тільки недбала, але і сумлінна людина. Життя сповнене сюрпризами, які можуть поставити кожного в дуже важке фінансове становище. Тому зарікатися і стверджувати, що ніколи не візьмеш непідйомний борг, вже точно не варто. Ця стаття розповість про правила оформлення кредиту, які допоможуть уникнути боргової ями. Також ви дізнаєтеся, що робити, якщо вже знаходитеся в заборгованості великих масштабів.

Як уникнути боргової ями

До головних правил, які вбережуть вас від фінансових помилок, відносяться:

  1. Оцінка необхідності кредиту.
  2. Тверезий аналіз своєї платоспроможності.
  3. Уникнення прострочень і планування бюджету.
  4. Збереження квитанцій оплати.
  5. Підтримка контакту з банком.
  6. Контроль кількості позик.
  7. Вибір надійного кредитора.

7 головних заповідей, які повинні бути присутніми в поведінці позичальника.

Перше правило говорить про оформлення кредиту тільки в разі потреби. Перед підписанням договору розгляньте всі за і проти. Другим пунктом йде власна оцінка платоспроможності. Неважливо що оформляєте, банківський кредит або позику в МФО, подумайте, чи зможете вчасно повернути борг. При оформленні договору, кредитор пропонує позичальнику вказати дату погашення. Сплануйте бюджет і вказуйте число, коли точно можете здійснити оплату. Найзручніше вказувати дату після зарплати або інших фінансових надходжень. Головне завдання – уникнути прострочення, пеня за яке зростає шаленими темпами. Обов'язково зберігайте документальне підтвердження оплати. Квитанції краще не викидати ще деякий час після закриття кредиту.

Дружні стосунки між банком і клієнтом важливі для обох сторін. Банки йдуть назустріч займачам, тому не бійтеся звертатися за допомогою. Якщо немає грошей погасити борг, повідомляйте кредитору про це. Найкраще принести довідку про причину такого становища, наприклад, затримали зарплату або потрапили під скорочення. У будь-якій ситуації шукайте компроміс і не сидіть склавши руки. У боргову яму можна потрапити в ході сильного захоплення позиками. МФО видають гроші без перевірки кредитної історії, що загрожує паралельним оформленням декількох кредитів. Чим більше боргу, тим важче з нього вибиратися. Співпраця з сумлінними кредиторами – ще одне правило обережного поводження позичальника. Перед оформленням зобов'язання, ознайомтеся з умовами кредиту і репутацією компанії.

Як позбутися від боргів

Вище були описані принципи поведінки позичальника, завдяки яким можна уникнути масштабних заборгованостей. Що робити, якщо ви вже в борговій ямі? Вибратися можна так:

  1. Переговори з кредитором.
  2. Реструктуризація договору.
  3. Рефінансування позики.
  4. Оформлення кредитних канікул.
  5. Продаж майна.
  6. Визнання банкрутства.

Як уже згадувалося вище, будь-який чесний банк йде на поступки боржникам, оскільки в його інтересах не втрачати клієнта. Якщо ви розумієте, що немає можливості вчасно здійснити оплату, йдіть до кредитора. В ході переговорів банк може запропонувати кілька варіантів рішення проблеми.

Реструктуризація передбачає зміни умов угоди, боржнику може бути запропонований більш тривалий термін погашення меншими сумами. Рефінансування – оформлення в банку другої позики на погашення попередньої заборгованості. В Україні можна також отримати так звані кредитні канікули. Подібна відстрочка надається за умовами договору або ж на особисте прохання клієнта. Максимальний термін – 1 рік.

Розрахуватися з боргами допоможе продаж особистого майна або ж визнання себе банкрутом. У березні 2018 року проект Кодексу України процедури банкрутства заклав цивілізаційні засади вирішення проблем юридичних і фізичних осіб. Визнання людини банкрутом може бути:

  • добровільним;
  • вимушеним.

У першому випадку людина сама звертається до суду, у другому – кредитор. Рішення суду про визнання фізичної особи банкрутом містить також відповідь, як розрахуватися з боргами. Як бачимо, є способи вибратись навіть з найважчих фінансових ситуацій, але набагато легше застерегти причину, ніж розсьорбувати наслідки.

Найпопулярніші

Сайти для заробітку в інтернеті. Де 100% заплатять?

Потрібен додатковий дохід? Шукаєте перевірені сайти для заробітку в Україні у 2022 році? У мережі іс...
613 354 переглядів

Як заробляти в Тік-Ток — ТОП-10 методів монетизації Tik-Tok

Кількість щотижневих користувачів Tik-Tok — понад 40 млн. Цей додаток — один з найпопуля...
535 017 переглядів

Як заробити підлітку в Україні в 2022 році?

Сучасні українці починають замислюватися про питання заробітку ще будучи дітьми. Крім кишенькових гр...
297 662 переглядів
Взяти кредит