У сучасному світі практично не залишилося закритих тем, які б не виносилися на загальний огляд. Фінансове становище — не виняток. На жаль, посвячуючи сторонніх людей в проблеми або успіхи матеріального характеру, не всі замислюються про наслідки.
Якими ж вони можуть бути, і чому багато людей намагаються не поширюватися на тему грошей — розглянемо в даному матеріалі.
Згідно з дослідженнями, більше половини наших громадян приховують власне фінансове становище від всіх, крім самих близьких. 19% опитаних заявили, що не розповідають про заробіток навіть в сім’ї. Лише 28% можуть спокійно розкрити інформацію про зарплату, а відкрито про неї говорять тільки 11% респондентів.
Звичка не говорити про доходи прийшла до нас з Європи. Жителі західних країн вважають за краще не поширюватися про рівень власного достатку з тих же причин, за якими не обговорюють політичні та релігійні погляди або сексуальну орієнтацію.
Вони намагаються спілкуватися на загальноприйняті теми, не зачіпаючи особисті. Європейці переконані, що таким чином їх комунікації будуть щирими, незалежно від кількості зароблених грошей.
Ще в 90-і роки українці не розуміли своїх закордонних сусідів, і без побоювань говорили про свій добробут. Система оплати праці в Радянському Союзі була абсолютно прозорою, а рівень заробітку залежав від складності та престижності професії. Про підробки та хабарі, звісно, замовчували, але офіційну зарплату ніхто не приховував.
З приходом капіталізму багато європейських традицій проникли в життя пересічних українців. Стаж роботи і кваліфікація перестали бути основними показниками благополуччя. Більш важливими стали нові способи заробітку.
Також закріпилася звичка не говорити про гроші, а цікавитися чужим фінансовим становищем стало вважатися нетактовним та непристойним.
Напевно, багато хто з нас помічав, що варто поділитися з оточуючими будь-якою позитивною інформацією, як ситуація може змінитися в гіршу сторону. Зокрема, це стосується грошових питань.
Фахівці в області езотерики виділяють кілька негативних факторів, що впливають на добробут людини:
На підставі численних досліджень психологи виділили ряд причин, за якими нам не хочеться розповідати про власний фінансовий стан:
Якими б не були причини, що роблять розмови про гроші ганебними, в їх основі можна угледіти дві основні проблеми: невпевненість в собі та сумніви в своєму оточенні.
Однак важливо пам'ятати, що рівень заробітку в сучасному світі залежить від безлічі факторів. Яким би він не був, не варто оцінювати особистість за розміром гаманця. А також не слід розповідати про свої доходи, адже це не тільки нетактовно, але й може стати причиною фінансової нестабільності в подальшому.