Що ж, друзі, сьогодні розпочинаємо з нелегкої, але дуже нагальної теми. Які часи, такі і теми:(
Але якщо ми попереджені, то ми можемо зробити найголовніше – вижити самі та врятувати своїх близких.
Тож, що робити при артобстрілі?
Перше – повітряна тривога – це те, чим ніколи не потрібно нехтувати. Якщо поруч з вами є бомбосховище або метрополітен – це дуже вдалий спосіб перечекати повітряну тривогу та вижити при артобстрілі.
Тому, якщо чуєте тривогу – бомбосховище, підвал, або славнозвісне правило “двох стін” у вас вдома. Трішки більше про це розповімо у наступних матеріалах.
Найперше та найголовніше – якщо обстріл вже відбувається – НІКУДИ НЕ МОЖНА БІГТИ. То все балачки, що у ціль, яка рухається важко влучити. У ціль, яка стоїть вертикально – може влучити і складно прямим попаданням, але від уламків ви можете постраждати.
Якщо ви вдома – йдіть у коридор, щоб перед вами було 2 стіни. Вікна – то не стіна. Стіна – це коли глуха перепона без панорамних вікон та дверей.
Ванна кімната – не найкраще укриття, бо там є плитка та сантехніка, яка може розлетітися при вибуховій хвилі.
Якщо ви десь на вулиці – потрібно знайти будь-яке заглиблення (навіть на останній випадок під бордюром місце підійде) та рушій лягти на землю лицем донизу. Голову потрібно закрити руками та відкрити рота, щоб не постраждати від вибухової хвилі.
Відійдіть якнайдалі від будь-якої техніки – автомобілів, тощо. Якщо є якийсь насип або бетонне укриття – гарно буде укритися за ними. Все ж просто лягти на землю не так дієво, але якщо місцина пуста – то хоча б так, вже буде краще, ніж стояти, або бігти.
Що підходить для укриття:
Що НЕ підходить для укриття:
Дуже сподіваємося, що ці поради вам ніколи у житті не знадобляться.
Проте, дуже сподіваємося, що, можливо, вони комусь врятують життя.
Бережіть себе і своїх близьких. Все буде Україна!