В Україні з кожним роком посилюються вимоги до трудового стажу і підвищується пенсійний вік. Це говорить про те, що на істотне збільшення виплат пенсіонерам розраховувати не варто: ні зараз, ні в майбутньому.
Згідно зі статистикою, в 2020 році кожні десять працевлаштованих українців утримують десять громадян, які перебувають на заслуженому відпочинку. Через 30 років 10 працівників забезпечуватимуть 23 пенсіонера. Частина з них швидше за все не буде отримувати пенсію, іншим нараховуватимуть приблизно 20% від сьогоднішнього заробітку. Такі дані опублікували фахівці Світового банку України після проведення відповідного дослідження. Виходить, що людям, які народилися в 1980-1990 роках через 30-40 років практично не буде на що жити.
Щоб уникнути подібного сценарію, українцям потрібно перестати сподіватися на одну тільки державну підтримку. Про старість слід почати піклуватися самостійно.
Ми розповімо, для чого потрібна друга пенсія в Україні і про реформу, яку підготував для громадян уряд. Ви дізнаєтеся про додаткові надбавки для військових, а також про чому потрібно починати замислюватися про фінансове майбутнє вже сьогодні.
Багато з нас звикли жити сьогоднішнім днем. Особливо це стосується молодих українців, для яких пенсія, старість і все що з цим пов'язано жевріє в дуже далекому майбутньому. Експерти радять більш усвідомлено дивитися на те, що відбувається. Навіть якщо до виходу на заслужений відпочинок залишилося кілька десятків років, коли-небудь цей момент все-одно настане. Щоб гідно зустріти старість і продовжити насолоджуватися життям, фахівці радять почати відкладати на пенсію якомога раніше. Нижче — три причини, через які не потрібно зволікати з накопиченнями.
За рахунок скорочення працездатного населення України до Пенсійного фонду з кожним роком буде відраховуватися все менше коштів. Сьогоднішнє співвідношення пенсіонерів і працюючих наштовхує вчених на невтішні прогнози, згідно з якими на гідні пенсійні виплати у держави просто не вистачить грошей.
Накопичення — це не податки, які, на думку більшості українців, "йдуть в нікуди". Ви можете самостійно управляти відкладеними коштами, переводити їх з одного фонду в інший, передавати у спадок, інвестувати. Для відкриття пенсійного рахунку знадобиться тільки паспорт та ІПН. Ви самі зможете встановити періодичність і суму відрахувань. За користування коштами фонд буде нараховувати відсотки.
Психологи стверджують, що наявність заощаджень дарує людям почуття впевненості в собі і в завтрашньому дні. Відкладаючи гроші на пенсію, ви перестанете боятися старості і зрозумієте, що зможете жити гідно навіть після виходу на заслужений відпочинок. За рахунок заощаджень і державної пенсії ви будете купувати улюблену їжу, робити ремонти, утримувати автомобіль, подорожувати, відвідувати культурні заходи. Головне — не втрачати часу! Наприклад, в Європі прийнято відкладати на старість уже з першої зарплати.
Можливість збирати гроші на пенсію надає своїм клієнтам ПриватБанк. Для цього була заснована спеціальна організація — ПриватФонд. Принцип її роботи простий: громадянин відкриває спеціальний рахунок, переводить на нього гроші, накопичення примножуються, а по досягненню пенсійного віку — виплачуються вкладнику у вигляді "другої пенсії".
Які ж переваги має друга пенсія від ПриватБанку, в порівнянні з державною? Вони очевидні:
Відкрити пенсійний рахунок у Приватбанку можна в онлайн-режимі в будь-який зручний час.
У парламенті зареєстрований і очікує свого часу законопроект №2683, що передбачає обов'язкові відрахування із заробітної плати в рахунок додаткової "другий" пенсії. Нагадаємо, що створення дворівневої системи пенсій — це одна з вимог Міжнародного валютного фонду, який надає фінансову підтримку для України.
У документі зазначено, що в створенні накопичень братимуть участь працівники і роботодавці. Перші будуть відраховувати 1% від доходу, другі — 2% від призначеної заробітної плати. За бажанням працівник зможе збільшити розмір самостійних внесків. Роботодавців зобов'яжуть пропорційно додавати до відрахувань співробітників до 5% від їх зарплат. Гроші будуть перераховуватися в Пенсійне казначейство. Це нова організація, яка в майбутньому буде здійснювати виплати накопичувальних пенсій.
Періодичність отримання коштів українці зможуть регулювати самостійно. Законопроектом передбачені наступні види виплат:
Для українців, у яких немає накопичень на старість, друга пенсія від Зеленського — це шанс забезпечити для себе світле майбутнє, в якому грошей вистачатиме не лише на хліб і комуналку, але й на інші важливі та приємні речі.
У разі прийняття закону про накопичувальну систему, друга пенсія МВС буде виплачуватись за рахунок відрахувань в Пенсійне казначейство — так само як і для звичайних громадян.
Поки другий рівень пенсійної реформи не почав діяти друга пенсія для військових може накопичуватися за рахунок вкладень в недержавні фонди. Переваги створення заощаджень через ПриватФонд ми описували вище. Виплати почнуть надходити на картку за 10 років до нарахування офіційної пенсії, незалежно від того знаходиться військовий на службі чи ні. Друга пенсія для працюючих військових пенсіонерів буде виплачуватися до кінця життя.
Згідно з чинним законодавством пенсії військових, як і звичайних громадян, щороку повинні перераховуватися. Індексація здійснюється автоматично.
У Росії друга пенсія співробітникам МВС нараховується як страхова. На виплати можуть претендувати громадяни, які отримують пенсію за вислугу років або по інвалідності, а також працівники прокуратури та митних органів.