Вибір мікрофінансової організації — важливий етап в процесі оформлення онлайн-позики. На сьогоднішній день на ринку України налічується понад 100 кредитних компаній. Як серед них вибрати найнадійнішу? Які умови вважаються найбільш вигідними? Чи варто довіряти МФО, які пропонують кредити під 0%. Ми провели невелике дослідження і з'ясували, на які критерії звертають увагу українці при виборі кредитної організації.
Більшість позичальників при оформленні онлайн-кредиту в першу чергу дивляться на відсоткову ставку. Це цілком логічно, адже МФО нараховують відсотки кожного дня і за неуважність можна дорого заплатити. Багато компаній для залучення клієнтів пропонують першу позику під 0,01%. Це реальна ставка, але при наступних зверненнях вона завжди підвищується. В середньому МФО видають позики під 1,5-2% в день.
Максимально доступна сума — це друге, на що дивляться українці при оформленні мікропозик. Вибір залежить від того, скільки грошей потрібно позичальникові. Деякі МФО новим клієнтам схвалюють до 5 тис. гривень, а при наступних зверненнях підвищують ліміт до максимального. У кредитних компаніях реально отримати на картку від 500 до 25 тис. гривень. Користуватися коштами дозволяється від 1 до 30 днів.
Схвалять кредит чи ні — залежить від того, наскільки клієнт відповідає умовам компанії за віком, громадянством, місцем проживання та ін. МФО ставляться до позичальників більш лояльно, ніж банки. Тут можна отримати гроші в борг без офіційного працевлаштування та регулярних доходів. Деякі компанії готові кредитувати українців, навіть не дивлячись на зіпсовану кредитну історію. В даному випадку вибір МФО безпосередньо залежить від соціального і фінансового становища позичальника.
Деякі позичальники хочуть оформити готівковий займ, а деякі — кредит на картку. Цей критерій часто буває вирішальним. Зверніть увагу, що отримати кредит "живими" грошима можна тільки в тих МФО, які мають відділення на території України.
Як тільки позичальник знаходить компанію з відповідними умовами, він відразу приймається шукати відгуки про неї на просторах інтернету. Свідомі українці завжди уточнюють, скільки років МФО працює на ринку, що про неї говорять ЗМІ і яка в неї репутація.
МФО обов'язково повинні мати свідоцтво про реєстрацію і ліцензію на надання фінансових послуг. Це головний критерій, який дозволяє уникнути зустрічі з шахраями і захистити особисті дані. Після прочитання відгуків позичальники зазвичай перевіряють документи.
Можливість повернути гроші достроково - дуже важливий аспект, який враховують позичальники при виборі кредитора. Адже передбачити як будуть розвиватися події в період користування позикою буває досить складно. Клієнт може раніше отримати дохід, відповідно у нього раніше з'явиться можливість погасити позику. Адже нікому не хочеться платити зайві відсотки.
Тут зворотна ситуація: позичальникові можуть затримати зарплату. В даному випадку пролонгація допоможе уникнути нарахування пені та штрафів. МФО часто дозволяють продовжити дію договору на той самий строк або на певну кількість днів.
Деяким українцям зручно погашати кредити карткою, а деяким — готівкою в банку або через термінал самообслуговування. Перед подачею заявки позичальники дивляться, чи є в списку потрібний їм спосіб оплати.
У МФО ймовірність схвалення досить висока. У деяких компаніях рівень досягає 97-98%. Однак отримати відмову все одно можна. Заявку відхиляють, якщо клієнт:
Звернувшись в компанію Мілоан можна отримати кредит без відмови під 0,01% в день. Максимальна сума — 20 000 гривень. Кредити видаються навіть безробітним і клієнтам з простроченням. Процедура оформлення першої мікропозики займе не більше 15 хвилин.