У лютому в Україні стартував процес вакцинації проти коронавируса. В країну надійшли перші 500 тисяч доз вакцини CoviShield від виробника Serum Institute India. Станом на 5 березня, щеплення отримали понад 12 000 осіб. Наразі препарат є в лікарнях всіх регіонів України.
Як діє вакцина і чи безпечна вона для людського здоров'я? Як себе почувають люди, які вже зробили щеплення? Як записатися в чергу на процедуру через Дію і чи потрібна спеціальна підготовка? Про все це прямо зараз в нашому блозі на Miloan.ua.
Вакцинація — це добровільний процес. Людина сама повинна прийняти рішення потрібне їй щеплення чи ні. Під час вибору МОЗ закликає враховувати ступінь небезпеки коронавирусной інфекції.
У даний час в Україні проходить перша хвиля вакцинації проти Covid, а всього їх буде п'ять:
Щеплення від Covid — безкоштовне. Частина препарату Україна буде закуповувати за рахунок державного бюджету у компаній-виробників, а частину — отримає через COVAXAMC (глобальний механізм щодо забезпечення доступності вакцин).
Стати в чергу на щеплення може кожен громадянин України використовуючи державну платформу Дія. Ми вам розповімо як це зробити:
Записатися можна також через додаток Дія на смартфоні або звернувшись в контакт-центр МОЗ.
Зверніть увагу, що особам, які за планом повинні отримати щеплення в перші чотири етапи вакцинації, записуватися в лист очікування не потрібно. Передбачається, що попередній запис дозволить правильно розподілити вакцину по регіонах, уникнути зайвих контактів і черг.
Станом на 5 березня на вакцинацію в онлайн-режимі записалися понад 127 тисяч осіб.
Дія — це сервіс, за допомогою якого можна отримати державні послуги онлайн. З 2020 року за наявності електронних документів (id-карти або закордонного паспорта) всі нові клієнти компанії Мілоан можуть пройти процедуру спрощеної ідентифікації через додаток Дія на смартфоні. Це прискорює процедуру оформлення позики і підвищує ймовірність схвалення.
Лікарі кажуть, що проходити якусь спеціальну підготовку перед щепленням від Ковіду не потрібно. Якщо людина записалася в чергу, йому попередньо прийде повідомлення, в якому будуть зазначені дата, час і адреса медзакладу, де його вакцинують.
У лікарні лікар повинен провести огляд пацієнта і оцінити його стан. Укол робиться в плече. Для вакцинації планується використовувати препарати таких виробників: AstraZeneca (Covishield), Pfizer / BioNTech, SinovacBiotech, Novavax. Після уколу рекомендують півгодини провести в спокої. Цей час можна провести в кімнаті очікування в лікарні.
Робити щеплення дозволяється, навіть тим людям, які вже перехворіли коронавірусом.
Вакцина — це медичний препарат, який готує організм до боротьби з вірусами і бактеріями (збудниками захворювань). У їх складі є ослаблені мікроорганізми, або їх частинки, що викликають захворювання. Коли препарат потрапляє в організм людини, імунна система починає ці мікроорганізми розпізнавати, реагувати і виробляти антитіла, щоб з ними боротися.
Захворіти від самого щеплення проти Ковіда неможливо. Однак незначні побічні ефекти допускаються:
Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.
За статистикою, в Україні на 10 000 проведених вакцинацій зафіксовано всього 126 випадків побічних ефектів — 1,2%. Йдеться про незначні алергічних реакцій, більшість з яких мали легку форму.
У Міністерстві охорони здоров'я запевняють, що всі препарати, які надійшли і будуть надходити в подальшому в Україну проходять тести і клінічні випробування. Крім того, вакцина проти коронавірусу схвалена ВООЗ. Це свідчить про її безпечність та ефективність в боротьбі із захворюванням.
Україна стала 95-ю країною, яка почала вакцинацію від коронавірусу. Зараз в світі зроблено більше 210 мільйонів щеплень. Ця цифра на перший погляд здається величезною, але насправді вона дуже маленька. Для досягнення колективного імунітету потрібна вакцинація мільярдів людей. Тільки при такому результаті можна буде зупинити передачу вірусу, що викликає Covid-19.