Переселенцями на сьогоднішній день вважаються люди, які виїхали з тимчасово непідконтрольної території України (Крим, Луганська і Донецька області). В наші дні практично кожна людина стикається з матеріальними труднощами, але особливо гостро фінансові проблеми стоять у переміщених громадян країни. Люди вимушено залишилися без житла і роботи. Нове життя з нуля вимагає хорошого старту. З чого почати, де шукати кошти і що робить уряд для таких людей?
Хорошим вирішенням є кредитування, яке в Україні буває різних типів:
Система видачі кредитних коштів залежить від сум, термінів, типів кредитування. Наприклад, банки при великих кредитних обсягах грошей вимагають від позичальника:
Рішення про видачу фінансів приймається для кожного клієнта окремо. Великі суми – тривалий розгляд запиту і свої нюанси видачі. Невелику позику для переселенців до 15 тисяч гривень отримати набагато простіше. Для цього потрібен тільки паспорт і код. Як правило, приїжджі громадяни потребують великих сум капіталу, адже найбільшою проблемою є покупка житла. Це нині недешеве задоволення.
Особливих обмежень у кредитуванні таких осіб немає, фінансова допомога видається на загальних підставах нарівні з іншими українцями. Видача позик банками регулюється мораторієм, яким уряд з 2014 року забороняє кредиторам стягувати пеню і штрафи з переміщених громадян за прострочення платежу по кредиту. Виходить, банк не має права накласти штраф на боржника, що обмежує його в способах забезпечення зобов'язання. Таке обмеження в діях змушує банки довго роздумувати перед видачею коштів переселенцям. У кожному конкретному випадку йде оцінка платоспроможності позичальника і можливих банківських ризиків.
Також урядом визначено кілька положень з особливими правами переселенців при отриманні кредитів. До них відносяться:
Перший принцип означає, що людина може протягом двох тижнів відмовитися від кредитного зобов'язання без пояснення причин. Якщо сума вже була видана на руки клієнту, то громадянин зобов'язується протягом 7 днів повернути гроші банківській установі. При цьому він повинен платити тільки відсотки (згідно з договором) за час, який кошти були у нього. За законодавством, кредитор у такому разі не має права вимагати жодних сум доплати.
Спрощеною системою видачі фінансів володіє мікрокредитування до 15 000 грн. ВПЛ мають право отримати такі суми на загальних підставах без обмежень і без особливих труднощів. В Україні видають невеликі суми мікрофінансові організації. МФО, як правило, пред'являють позичальникам мінімум вимог, оскільки на кону невеликі гроші і відповідно ризик фінансової втрати також невеликий. Стандартний набір документів, які будуть потрібні при укладенні угоди:
Мікрофірми лояльно ставляться до одержувачів, дозволяючи оформити мікропозику:
Просте рішення фінансових проблем, яке доступне кожному українцю, в тому числі і переміщенним особам.
Сучасні технології дозволяють позичити гроші, не виходячи з дому. Отримання грошових коштів на картку в онлайн режимі дуже зручно. Його переваги: цілодобовий доступ, мобільність, оперативність і комфорт укладання угод. Одним з кращих представників МФО в Україні є компанія Miloan, що займається кредитуванням в мережі. Отримати позику в Мілоан може повнолітній громадянин України, незалежно від соціального статусу і місця в суспільстві. Це означає, що кожен переселенець може тут отримати фінансову допомогу на вигідних умовах: мінімальні процентні ставки (перший кредит під 0%), система лояльності, бонусні програми. Оперативне та вигідне вирішення матеріальних проблем для кожної людини, незалежно від її соціального статусу. Швидко, доступно, зручно і вигідно!