Люди діляться на типи по якостям характеру: товариськість, амбітність, темпераментність та інше. Сьогодні поговоримо про ставлення до фінансів, як одного з визначальних чинників матеріального благополуччя людини. Відомий мультик з фразою "Стратити не можна помилувати", де кома кардинально змінює сенс висловлювання. У нашому випадку подібна ситуація: "Економити не можна витратити". Лише один знак, а яким різним може бути сенс фрази і життя людини, яка вибирає свій варіант поведінки. Хтось включає економію в усьому, хтось, навпаки, тринькає по повній програмі. Розберемося, хто з них правий, і яким має бути правильне ставлення до грошей.
Є кардинально різні люди: одні можуть витратити цілу зарплату на розваги, інші, навпаки, економлять навіть на найнеобхіднішому. Розглянемо портрет кожного з них і зробимо висновки.
Марнотрати
Даний клас характеризується наступними ознаками:
Дослідження показують, що найчастіше до подібного грошового типу відносяться нетерплячі люди. Схильність до підвищених витрат гостро проявляється у депресивних особистостей, які за рахунок грошей відновлюють самооцінку. Покупки тимчасово піднімають настрій, але стан ейфорії триває не вічно, адже фінанси закінчуються. Величезний мінус такого стану – нульовий баланс. Добре, якщо людина багата і рахунок регулярно поповнюється. Але що робити особам, які живуть від зарплати до зарплати? Витративши кошти в один день, бідують залишок часу.
Скнари
Даний клас економних людей часто зустрічається у суспільстві. Як визначити таку людину? Для неї характерні наступні риси:
Такі люди схиблені на самому процесі накопичення: чим більше, тим краще. Життя наповнюється суцільною економією, перетворюючись у постійну бідність. Людина знаходиться у парадоксальному становищі: вона багата і бідна водночас.
Прийшов час вибору і підбиття підсумку: який же тип вірний? Якщо ви уважно прочитали характеристику, відразу помітили кінцевий результат поведінки двох класів. Обидва з них рано чи пізно стикаються з нестачею грошей на необхідні речі, тільки з різних причин. Незалежно від поведінки і психологічних установок, людина в кінцевому підсумку знаходиться у фінансовій кризі. Це ненормально і неправильно! Не можна назвати дії правильними, коли вони призводять до таких наслідків. Якщо ви періодично стикаєтеся з фінансовими труднощами, прийшов час міняти курс і починати жити по-новому! Ідеальна модель розпорядження бюджетом полягає в золотій середині між двома вищезазначеними типами особистостей. Потрібно жити в задоволення, але в той же час піклуватися про майбутнє. Формула 50/30/20 – правильне фінансове планування і мудре використання грошей.
50% капіталу має покривати необхідні потреби людини: продукти, одяг, комунальні послуги та інше. 30 відсотків доходу виділяється на розваги. Сірі фарби буднів потрібно розбавляти приємними миттєвостями, витративши певну суму для душі. У кожного своя віддушина: косметика, манікюр, відпочинок у клубі, новий телефон, поїздка за кордон та інше. 20% – це Резервний фонд, який обов'язково повинен бути у кожної людини. Частину доходів ховайте в заначку або ж відкривайте депозит у банку, регулярно роблячи внески. Накопичення додадуть впевненості в завтрашньому дні. Ось золота середина і мудре розпорядження власним капіталом! Завдяки такій формулі розподілу можна яскраво жити, отримувати задоволення і відкладати гроші на великі цілі.
Життя людини – це не збіг обставин, а свідомий вибір кожного. Ми самі вибираємо напрямок долі! Подумайте, чи варто взагалі ставити кому у фразі "Економити не можна витратити" або все ж таки вибрати золоту середину між двома світами.