В кінці минулого року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявив про намір запустити проект, спрямований на підвищення рівня фінансової грамотності українців. Мета полягає в тому, щоб навчити громадян ефективно планувати використання власних коштів для підвищення рівня достатку і досягнення фінансової свободи, що дозволяє не замислюватися про те, як жити від зарплати до зарплати.
Згідно із заявою Андрія Оленчика, який обіймає посаду заступника директора-розпорядника ФГВФО, навчання буде проводитися для всіх вікових категорій громадян України. В рамках проекту будуть розроблятися спеціальні шкільні програми, а також проводитися різноманітні тренінги, позашкільні заходи та турніри.
Окрім того, планується створити 1500 Клубів фінансової грамотності та навчальний курс під назвою «Сімейний радник». Метою останнього є навчання вчителів і батьків для подальшої передачі знань молодому поколінню. Для реалізації поставлених завдань на сьогодні вже випущений великий обсяг методичних матеріалів.
Щоб поліпшити добробут українців і розширити їх знання у сфері фінансів, в рамках навчальних програм розглядатимуться такі питання:
Під час розгляду першого питання громадянам нададуть інформацію про те, які підходи до заробітку коштів існують в сучасному світі. Їм пояснять, чим праця звичайного працівника відрізняється від фрілансу, а також підприємницької та інвестиційної діяльності. Також буде розглядатися питання про перспективи зростання в тій чи іншій сфері, необхідність отримання вищої освіти і можливості виходу на міжнародний ринок.
Учасників проекту також ознайомлять з тим, як правильно і ефективно планувати свої витрати і контролювати рівень доходів. Як свідчить статистика, тільки 37% населення нашої країни вміє ефективно розпоряджатися своїми коштами. Тож вивчення цього питання буде актуальним для всіх, в тому числі і для забезпечених людей.
Знайомство з методами накопичення капіталу буде не менш корисним, адже приблизно 52% українців розглядають свої заощадження лише в короткостроковій перспективі. За цих обставин вони не враховують більш ефективні способи примноження коштів, які пропонуються сьогодні різними фінансовими організаціями.
Тому громадян навчатимуть наступному:
Останній пункт має на увазі не тільки навчання тому, як не втратити свої кошти через сумнівні операції, але і як правильно використовувати інструменти для зниження фінансових ризиків. Водночас будуть розглядатися питання захисту грошей, а також різні види страхування.
Підвищення рівня фінансової грамотності українців дозволить:
Варто відзначити, що програма буде орієнтована переважно на осіб від 18 до 24 років. Це дозволить забезпечити високі темпи економічного зростання України і, як наслідок, поліпшення добробуту всіх громадян.