УКР РУ
УВІЙТИ

Як змінилися правила видачі кредитів онлайн в 2019 році?

Кредитування в Мережі набуває все більшої популярності в Україні. Як пояснюють фахівці фінансової галузі, така тенденція обумовлена простотою і швидкістю видачі онлайн-позик.

У нашій країні їх надають переважно мікрофінансові організації та банки. Як змінилися умови видачі коштів в 2019 році, і що ще планують фінустанови в найближчому майбутньому — розглянемо далі.

Нові правила кредитування в банках

За останній рік багато банків спростили процедуру оформлення споживчих кредитів, зробивши її доступною в Інтернеті без зайвої бюрократії. Тепер позичальникові не доведеться платити комісійні нотаріусу та державному реєстратору за отримання виписок з Єдиного реєстру довіреностей і РАГСу.

Банк буде отримувати цю інформацію самостійно в електронному вигляді. Більшість з них пропонують до 7 тис. грн. при першому зверненні. Середній розмір ставки становить до 10% в місяць.

Якщо споживач успішно закриває кілька угод, то в подальшому ліміт може збільшитися до 50 тис. грн., а в деяких великих банках і до 100 тис. грн. Найчастіше новим користувачам надається можливість взяти безвідсотковий кредит.

Однак щоб нею скористатися, потрібно мати кришталево чисту кредитну історію та відповідати багатьом вимогам (вік, сімейний стан, офіційне працевлаштування тощо). Вони ніколи не оголошуються в рекламних матеріалах, але завжди грають ключову роль в ухваленні рішення організацією і вказуються в анкеті заявника.

Якщо є хоч найменша ймовірність неповернення боргу, то банки відмовляють користувачам послуг. Через жорстку конкуренцію на фінансовому ринку багато з них знизили процентні ставки при видачі позик в національній валюті, але підвищили вимоги стягнення заборгованості.

У лютому вступив в силу закон про відновлення кредитування. Тепер відповідальність за недбалість або неплатоспроможність позичальника лягає на його спадкоємців. Крім того, згідно з новими нормами, банки мають право підвищувати процентні ставки за діючими договорами.

Якщо клієнт не згоден з такими умовами, то може протягом місяця повернути всю суму кредиту після отримання повідомлення від компанії. У цей період буде діяти колишня ставка. Якщо ж такої можливості немає, то доведетья погодитися з новими вимогами кредитора.

Подібними методами ці фінустанови намагаються перестрахуватися і зменшити фінансові ризики, пов'язані зі зниженням процентних ставок.

Які зміни відбулися в умовах обслуговування МФО?

Більшість мікрофінансових організацій за останній рік продемонстрував небувалі успіхи у своїй галузі, обігнавши за рівнем популярності деякі маститі банки. Якщо раніше при першому зверненні тут в кращому випадку можна було отримати до 5 тис. грн., то зараз користувачам доступно до 10-12 тис. грн.

Також, відповідно до вищевказаного закону, всі кредитори, в тому числі МФО, не мають права нараховувати штрафні санкції за дострокове погашення заборгованості. Споживачі оплачують тільки тіло позики та відсотки за кожен день користування грошима.

Крім того, в рамках правового поля введені ще кілька правил видачі мікропозик:

  • мінімальний термін погашення кредиту — 30 днів;
  • максимальна процентна ставка для позички до 90 діб — 180%, від 90 — 100%;
  • найбільша комісія на кредити терміном від одного року — 60%. Вона встановлюється на рівні облікової ставки Нацбанку України.

Також введені загальні умови погашення боргу:

  • кредит терміном до 180 днів — рівними платежами кожні 15 днів, понад цей період — раз на місяць;
  • сума в графіку платежів має становити не більше 1700 грн. або 40% зарплати позичальника.

Якщо клієнт не в змозі своєчасно сплатити борг, договір можна пролонгувати або реструктуризувати на строк, який встановлюється кожною компанією в рамках дозволених лімітів. Для цього достатньо зареєструвати відповідний запит на сайті МФО.

Що ще варто очікувати на ринку мікрокредитування?

Експерти провідних фінансових видань прогнозують, що до початку 2020 року рівень користування мікропозиками виросте як мінімум на 30%.

МФО планують значно розширити спектр послуг, що надаються в такий спосіб:

  • введення спеціальних програм для малого бізнесу;
  • видача кредитів під заставу;
  • включення в роботу лізингових послуг;
  • зниження процентних ставок для постійних клієнтів.

Крім того, мікрофінансові компанії збираються зробити вимоги до позичальників щодо повернення боргових зобов'язань ще лояльнішими. Можна зробити висновки, що до кінця поточного року в Україні будуть переважати послуги мікрофінансових організацій, оскільки в умовах прогресуючої кризи вони більш затребувані, ніж банківські.

Сподіваємося, що в подальшому мікрокредити стануть ще більш вигідними та доступними, а українці з їх допомогою зможуть якісно й без будь-яких ризиків задовольняти свої матеріальні потреби!

Найпопулярніші

Сайти для заробітку в інтернеті. Де 100% заплатять?

Потрібен додатковий дохід? Шукаєте перевірені сайти для заробітку в Україні у 2022 році? У мережі іс...
613 636 переглядів

Як заробляти в Тік-Ток — ТОП-10 методів монетизації Tik-Tok

Кількість щотижневих користувачів Tik-Tok — понад 40 млн. Цей додаток — один з найпопуля...
535 398 переглядів

Як заробити підлітку в Україні в 2022 році?

Сучасні українці починають замислюватися про питання заробітку ще будучи дітьми. Крім кишенькових гр...
297 739 переглядів
Взяти кредит