На сьогоднішній день більше половини населення України користується кредитами. Деякі громадяни виплачують одночасно кілька позик.
Згідно з даними компетентних організацій, близько 73% угод припадає на споживче кредитування. Набагато рідше люди оформляють іпотеку й автокредити.
Отримати велику суму в борг можна переважно в банках, а також в деяких мікрофінансових та ломбардних організаціях.
Яким же чином виплатити солідну позику без шкоди для особистого або сімейного бюджету — розглянемо в даному матеріалі.
Зараз українські банки можуть видати позику без довідки про доходи до 50 тис. грн. Для кредитів в більшому розмірі клієнтам може знадобитися застава, поручительство третіх осіб, а також значний пакет документів.
Серед основних відомостей, які вимагають банки, можна виділити наступні:
Також організації можуть запитувати й інші документи, наприклад:
При виборі великої позики експерти радять в першу чергу оцінити власні фінансові можливості, причому в довгостроковій перспективі. Також слід дотримуватися кількох рекомендацій, від яких багато в чому буде залежати результат угоди.
Згідно із законодавством України, всі фінустанови зобов'язані надавати повну інформацію в клієнтських договорах. Зараз більшість банків не використовує дрібний шрифт та інші хитрощі, за допомогою яких можна приховати важливі умови кредитування.
Договори можуть бути різного обсягу. Але в будь-якому випадку їх слід уважно вивчити й ретельно проаналізувати основні параметри: процентні ставки, термін, можливість дострокового погашення, штрафні санкції при простроченнях і т.д.
Оформляючи великий кредит, слід звернути увагу на дату щомісячного платежу. В подальшому потрібно буде вносити кошти не пізніше її настання. Тому розраховувати свої витрати варто заздалегідь, відкладаючи необхідну суму для оплати кредиту.
Споживачеві слід заздалегідь визначити, яку суму йому буде комфортно платити щомісяця. Якщо позика буде перевищувати 50% загального доходу, то, швидше за все, він стане непосильним тягарем.
Представники банку можуть підібрати для клієнта програму та термін позики, які дадуть можливість виплачувати його без шкоди сімейному бюджету та фінансових ризиків.
В такому разі не доведеться переплачувати відсотки по зобов'язаннях. Згідно із законодавством, всі фінустанови зобов'язані надавати таке право без нарахування штрафних санкцій.
З огляду на певні життєві обставини, кожен споживач ризикує виявитися не в змозі погашати борг. У таких ситуаціях слід повідомити банку про зміну фінансового стану та надати відповідні документи.
У разі звільнення — трудову книжку або довідку з відділу кадрів; при захворюванні — довідку від лікаря і т.д. Без підтвердження цих фактів, кредитор не піде на поступки.
Щоб виплатити позику було легше, можна скористатися кількома методами.
Процедура передбачає перегляд умов договору, а саме — зміна графіка погашення на більш гнучкий та лояльний для клієнта.
Банку потрібно повернути свої гроші. І якщо споживач справно платив, але зіткнувся з труднощами, то кредитор може зменшити боргове навантаження.
Є кілька варіантів реструктуризації боргу:
Має на увазі оформлення нової позики в іншій фінустанові для погашення поточного. Перекредитування на більш вигідних умовах дає можливість уникнути прострочень та не зіпсувати кредитну історію.
Виплатити великий кредит нескладно, якщо підійти до цього питання з усією відповідальністю. Навіть при непередбачених обставинах і погіршенні матеріального становища можна знайти вихід з положення. Банки зацікавлені в поверненні своїх коштів і збереженні репутації.
Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною! І при необхідності взяти велику суму в борг ви зможете впоратися зі своїми зобов'язаннями без особливих зусиль!