УКР РУ
УВІЙТИ

Як перестати боятися кредитів?

Більшість людей вважає, що брати кредити — прямий шлях до бідності та боргової ями. Але іноді, для того щоб вирішити непередбачувані фінансові труднощі або життєво необхідні матеріальні питання, доводиться вдаватися до таких заходів.

Чому не варто боятися позичати гроші в кредитних організаціях і як правильно їх використовувати — розглянемо в деталях.

Зарубіжний досвід кредитування

У країнах з розвиненою економікою, незважаючи на високий рівень доходів населення, послуги кредиторів досить затребувані. Вони використовуються на різні цілі:

  • відкриття та розвиток бізнесу;
  • придбання житла і транспортних засобів;
  • покриття непередбачуваних особистих витрат.

У Європі та США фінансові компанії пропонують досить низькі процентні ставки і тривалі терміни на великі позики. Споживчі позики в деяких країнах (у Франції, Великобританії, Сербії) видаються під більш високі комісії — від 28 до 40%. Проте іноземці із задоволенням та доволі часто користуються послугами фінустанов, щоб швидко і без зайвих клопотів врегулювати своє матеріальне становище.

Чому не варто боятися кредитів?

Багато наших співвітчизників в ситуаціях, коли потрібна матеріальна допомога, вважають за краще звертатися до родичів або друзів, оскільки не відчувають достатнього рівня довіри до фінансових інститутів. Однак не завжди та не всі відгукуються на прохання позичити гроші.

Людям за своєю природою важко розлучатися зі своїми заощадженнями. Тому іноді єдиним виходом з положення залишається звернення до кредитних організацій, які в наш час набагато частіше йдуть назустріч клієнтам.

Більшість фінустанов України використовують і переймають зарубіжний досвід кредитування. Багато з них засновані за рахунок прямих іноземних інвестицій та керуються принципами роботи компаній-засновників.

Так як наші співвітчизники в більшій мірі користуються споживчими позиками (понад 70% загального обсягу) і доходи їх значно нижчі, в порівнянні з європейцями та американцями, фінансові організації надають досить лояльні умови кредитування.

Їм вигідно, щоб збільшувалася клієнтська база, а взяті в борг гроші поверталися вчасно та повноцінно.

Залежно від розміру, цілі та терміну позики споживачі можуть отримати навіть безвідсоткові позички або під 1-3%.

Що стосується великих позик (іпотека, автокредит), то банки не завжди схвалюють запити клієнтів. Проте для тих позичальників, які відповідають їх вимогам, вони намагаються створити оптимальні умови, що дозволяють якісно та вигідно користуватися коштами взятими в борг.

Що потрібно враховувати при виборі кредитного продукту?

В першу чергу кожен потенційний споживач повинен оцінити свої фінансові можливості, адже повертати борг доведеться в обумовлені терміни та з комісіями.

Також слід визначитися з метою кредитування. Згідно зі статистичними даними, більшість українців позичає для наступних цілей:

  • вирішення повсякденних потреб (купівля товарів першої необхідності, ліків, погашення рахунків за комунальні послуги і т.д.);
  • оплата одноразових потреб (ремонт, лікування, навчання, святкування дня народження, весілля, подорожі тощо);
    придбання побутової техніки;
  • погашення іншого позики.

Значно рідше в останні два роки громадяни нашої країни оформляють іпотеки та атвокредити. Зате все частіше купують в борг смартфони, подарунки, а також рефінансують попередні позики. Така тенденція дуже негативно характеризує ставлення людей до кредитів, які в підсумку стають для них непосильною фінансової ношею.

Споживачеві необхідно розуміти, що позика повинна бути інструментом вирішення матеріальних питань, а не результатом хвилинної слабкості.

Фахівці радять раціонально оцінювати свої доходи, в яких на кредитний платіж не повинно йти більше 25-30%. Причому розраховуватися сума повинна після оплати всіх базових щомісячних потреб (харчування, комунальні рахунки, транспортні витрати, страхові внески і т.д.).

Якщо позика є дійсно необхідністю, а її мета важливою, слід визначитися з вибором компанії-кредитора. Вона повинна бути надійною та ліцензованою, а її пропозиції вигідними і доступними. Щоб переконатися в цьому, слід почитати відгуки клієнтів на різних інтернет-ресурсах, а також поспілкуватися з представниками організації.

Попередньо потрібно ознайомитися з договором позики та уточнити всі деталі кредитування: суму, процентні ставки, терміни, наявність прихованих комісій і додаткових платежів, вимоги застави, поручительства третіх осіб, можливості пролонгації та реструктуризації боргу тощо.

Не зайвим буде запитати про діючі акції та спеціальні пропозиції. Вони використовуються багатьма кредиторами і дозволяють істотно зменшити вартість позики.

Орієнтуючись в перерахованих вище умовах та раціонально оцінюючи свої сили, ви зможете з легкістю вибрати для себе оптимальні умови позики і не боятися, що в подальшому вони стануть для вас кабальними.

Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною, і при необхідності оформлення кредиту ви без побоювань приймете правильне й виважене рішення!

Найпопулярніші

Сайти для заробітку в інтернеті. Де 100% заплатять?

Потрібен додатковий дохід? Шукаєте перевірені сайти для заробітку в Україні у 2022 році? У мережі іс...
613 522 переглядів

Як заробляти в Тік-Ток — ТОП-10 методів монетизації Tik-Tok

Кількість щотижневих користувачів Tik-Tok — понад 40 млн. Цей додаток — один з найпопуля...
535 239 переглядів

Як заробити підлітку в Україні в 2022 році?

Сучасні українці починають замислюватися про питання заробітку ще будучи дітьми. Крім кишенькових гр...
297 716 переглядів
Взяти кредит