Мікрофінансове кредитування в Україні з'явилося недавно, але вже отримало популярність. Мікрокредитні фірми видають невеликі позики до 15 тисяч гривень строком не більше місяця. На ці гроші не побудуєш особняк, але вирішити побутові труднощі цілком реально. Мета позики для кредитора не має значення, що ще більше спрощує систему отримання коштів позичальниками. МФО, на відміну від банків, лояльно ставляться до клієнтів, видаючи кредити за простою схемою, а саме:
Отримати кредит можна навіть при поганій кредитній історії. Онлайн оформлення – ще одна риса мікрофірм, яка підігріває інтерес українців до подібного виду запозичення грошей. Як зробити правильний вибір кредитора та укласти мікрокредитну угоду максимально вигідно? Читайте про це далі.
Сьогодні є величезна кількість мікрофірм, які готові допомогти людині вибратися з фінансових труднощів. Якщо укласти договір на хороших умовах, кризи вдасться обійти, в іншому випадку – людину чекає боргова яма. Отже, вибираючи кредитора, розберіться з наступними питаннями:
П'ять головних питань, які допоможуть вам зрозуміти суть кредитування конкретної мікроорганізації.
Перший пункт є найважливішим, оскільки визначає вартість кредитної послуги. Ставки українських фірм варіюються: розмір може бути 1,3% або 3%. Чим вона вища, тим дорожче обійдеться ця послуга. Можливість отримати та погасити кредит в інтернет режимі говорить про зручність організації. Чим краще сервіс, тим зручніше ним користуватися. Пролонгація – це відстрочка платежу, вартість якої набагато дешевше пені. Цей нюанс перетинається з 5 пунктом про відповідальність, вивченню якої також потрібно приділити особливу увагу. Яка пеня і який відсоток буде нарахований в разі, якщо клієнт не виконує вчасно зобов'язання? Дізнайтеся про це у кредитора. Ну і наостанок – сарафанне радіо. Почитайте відгуки інших користувачів про кредитні послуги компанії, які допоможуть зрозуміти, чи варто зв'язуватися з нею.
Успішність договору залежить від того, на яких умовах він укладений і з яким кредитором. Відзначимо, що сьогодні почастішали випадки шахрайства з боку мікрофінансових фірм. Деякі МФО збирають клієнтську базу даних, потім продають її рекламним агентствам, інші в вартість суми включають приховані комісійні і необгрунтовані збори. Не потрапити в лапи таких шахраїв допоможуть наступні правила укладання угоди. Перш ніж поставити підпис в кредитному договорі, виконайте такі дії:
Сучасні технології дозволяють не тільки порівняти кредитні умови мікрофірм, а й перевірити реальність існування даної МФО, не виходячи з власного будинку. Заходимо на сайт перевірки даних і отримуємо потрібну інформацію в два кліка. Якщо з реєстрацією все в порядку, беремося ретельно вивчати всі пункти договору. Особливу увагу приділяйте дрібному шрифту на кожній сторінці, де можливо захований хитрий хід фірми.
Ну і на завершення відзначимо про важливість консультацій. Не соромтеся запитувати, якщо якісь пункти кредитного договору вам незрозумілі або викликають підозру. Ще краще де-небудь отримати незалежну експертну думку про фінансову установу, щоб напевно знати, з ким маєте справу. Мікрокредитування – простий спосіб вирішити матеріальні проблеми, позичивши грошей на карту або готівкою у відділенні кредитора. Легко, просто, зрозуміло, доступно, зручно. Щоб було ще й вигідно, користуйтеся вищеописаними правила. Не економте час, і ретельно вивчіть всі нюанси подальшої співпраці, адже хороший кредитор – запорука успішної кредитної угоди!