Напевно кожній людині доводилося стикатися з ситуаціями, коли терміново потрібна певна сума грошей. Добре, якщо в подібних випадках можуть виручити близькі або друзі, позичивши необхідні кошти до зарплатні.
Якщо ж такої можливості немає, єдиним варіантом виходу з положення є пошук кредитора. У наш час найбільш популярні з них — це ломбарди та мікрофінансові організації. Умови кредитування в даних компаніях принципово різні. Тому, перш ніж зробити вибір, варто ретельно проаналізувати всі плюси та мінуси таких типів установ.
Ломбард є організацією, де можна отримати кредит під заставу. У більшості випадків мається на увазі рухоме цінне майно:
Іноді в якості застави можуть виступати об'єкти нерухомості — квартири, будинки, дачі, земельні ділянки, гаражі і т.д.
У такому виді позики є кілька негативних моментів. По-перше, вам доведеться на певний час залишитися без свого цінного майна. По-друге, його вартість повинна перевищувати розмір кредиту в 2-3 рази. Найчастіше оцінювач оголошує суму від 50 до 80% від ринкової вартості предмета застави.
Умови кредитування в ломбардах досить жорсткі. Тут короткострокові позики видаються на термін від 2 до 12 місяців. Процентні ставки нараховуються в межах 1-3% в день не на решту боргу, а на всю суму кредиту, внаслідок чого тільки переплата по ньому може перевищувати 150% річних.
Кожен випадок видачі позики передбачає індивідуальні умови. Після оформлення заявки заставний предмет залишається в ломбарді. Повернути його можна тільки після повного погашення всіх боргових зобов'язань.
У разі виникнення непередбачених обставин, коли споживач не може своєчасно закрити борг, заставний квиток можна продовжити. Однак тоді ломбард має право застосувати штрафні санкції.
Якщо позичальник не в змозі погасити заборгованість, застава переходить у власність організації.
Незважаючи на досить суворі рамки, ломбарди досить популярні серед українців. Це обумовлено тим, що клієнтові не потрібно збирати великий пакет документів, ухилятися від нав'язаної страховки або довго чекати схвалення свого запиту.
На фінансовому ринку мікрокредитні компанії з'явилися порівняно недавно, проте встигли стати популярними та затребуваними серед українських громадян.
Отримати позику в МФО досить просто. Більшість з них надають процедуру оформлення в онлайн-режимі, причому цілодобово. Необхідні кошти можуть надійти позичальнику протягом декількох хвилин після схвалення запиту.
Доречі, мікрофінансові компанії відмовляють вкрай рідко та лояльні до всіх категорій клієнтів: громадян без офіційного місця роботи, безробітних, пенсіонерів, студентів, мам в декреті, людей похилого віку та навіть до позичальників із поганою кредитною історією.
Крім того, якщо у споживача не виходить вчасно погасити боргові зобов'язання з якої-небудь причини, з МФО можна завжди домовитися. Вони дають можливість відстрочки платежу або продовження терміну позики.
Для того, щоб отримати кредит в мікрофінансовій організації, клієнту необхідно часто надати лише дані паспорта та ІПН, а також бути повнолітнього віку.
Основні переваги мікрокредитних компаній перед ломбардами полягають у наступному:
Також на відміну від ломбардів у МФО вимоги до споживачів більш лояльні. Тут клієнт може отримати гроші на будь-яку банківську карту протягом півгодини без будь-якого підтвердження платоспроможності.
У разі прострочення дані фінустанови іноді підвищують процентну ставку за позикою. Однак позичальник не втратить своє майно і зможе повернути борг, як тільки у нього з'являться гроші. Більшість ломбардних компаній при простроченнях відразу ж виставляють заставу на реалізацію.
Висновки напрошуються самі собою. У мікрофінансових організаціях умови кредитування однозначно вигідніші. Тому якщо вам потрібно терміново отримати позику, то кращим варіантом буде звернутися в МФО. Так ви вирішите свої матеріальні питання без зайвих витрат часу, сил, а також без ризику фінансових втрат.