УКР РУ
УВІЙТИ

Чи варто вести щоденник витрат?

Вести щоденник витрат — вельми корисна звичка. В кінці місяця вона дає можливість визначити, куди йдуть гроші. Але вираховувати власні витрати не так просто, як може здатися на перший погляд.

Це кропітка праця, що вимагає терпіння і дисциплінованості, адже доведеться щодня фіксувати буквально кожну витрату. Без цього отримати повну картину та виключити зайві покупки не вдасться. Чому і як саме варто вести щоденник витрат — розглянемо в даній статті.

Золоті правила фінансового благополуччя

Щоб не перебиватися від зарплати до зарплати, крім щомісячного ведення витрат, необхідно дотримуватися деяких умов:

  • витрачати менше коштів, ніж ви заробляєте;
  • розподіляти відразу отриманий дохід на головні потреби (комунальні послуги, продукти харчування, проїзд, лікування, освіту, погашення кредитів і т.д.);
  • докладати зусиль для підвищення рівня доходів або на отримання додаткових коштів (підробіток в Інтернеті, рукоділля, сезонні роботи та інше);
  • знайти варіанти вкладення вільних коштів в якусь справу або на банківський депозитний рахунок під відсотки;
  • відкладати приблизно 10% своїх доходів в якості фінансової подушки безпеки.

омісячний контроль над своїми витратами сприяє оптимальному плануванню бюджету та дозволяє уникнути багатьох негараздів в розпорядженні доходами.

Типові фінансові помилки

Згідно зі статистичними даними, кожна друга людина в світі щодня здійснює як мінімум одну помилку фінансового характеру. Розглянемо найбільш поширені з них.

Покупки, зроблені імпульсивно

Дуже часто ми придбаваємо абсолютно непотрібні речі, спокусившись великою знижкою або багатообіцяючими рекламними слоганами. Тому перед походом в магазин потрібно обов'язково скласти список покупок.

Відсутність накопичень

Помилковою є думка, що накопичувати потрібно тоді, коли грошей багато. Відкладати 5-10% необхідно з будь суми, що надійшла.

Можна почати з незначної частини, поступово збільшуючи її. Наявність заощаджень — запорука забезпеченого майбутнього та багатьох перспектив.

Відсутність інвестицій

Ретельно вивчивши прибуткові напрямки інвестування, можна отримувати 10-30% річного доходу. Зберігання грошей вдома — це уявна безпека коштів, а іноді і великий ризик.

Постійно підвищуйте свою фінансову грамотність, вивчаючи ринки інвестицій та знайомлячись з відповідною літературою. Вдале вкладення коштів може принести значний дохід у майбутньому.

Численні кредити

Прагнення володіти речами або користуватися послугами, на які ще не зароблені гроші, призводить до звички брати в борг. При цьому часто відсутня можливість погашати кредити. В результаті фінансові проблеми тільки накопичуються.

Постарайтеся обійтися однією позикою для важливої мети, а інші потреби забезпечте власними коштами. Як можна рідше користуйтеся кредитними картами, це досить швидко входить в звичку і призводить до неконтрольованих витрат.

Види щоденників

Існує кілька форм ведення щоденника витрат:

  • зошит або блокнот;
  • таблиця в редакторі Excel;
  • програма або спеціальний сервіс на мобільному телефоні.

Можна вибрати один найбільш підходящий варіант. Головне — займатися обліком планомірно. Найоптимальнішим способом є використання спеціальних додатків. У них дані можна вносити відразу при покупках або розрахунках.

Такий щоденник завжди під рукою та економить час, оскільки сам підводить підсумки і формує певні звіти. Якщо в сім'ї кілька людей, то необхідно враховувати доходи й витрати всіх її членів.

Ведення сімейної кошторису — завдання ще більш складне, але й вона здійсненне, якщо дотримуватися певних умов. Наприклад, слід підраховувати всі фінансові надходження, включаючи дитячу допомогу, а також фіксувати покупки й витрати, здійснені кожним з членів сім'ї.

Ведення такого щоденника, крім фінансової стабілізації, може привести і до інших позитивних результатів. Наприклад, побачивши кругленьку суму, витрачену на сигарети, і помноживши її на 12 місяців, з'явиться бажання позбутися шкідливої звички. А зекономлені гроші знадобляться для літнього відпочинку або дорогої покупки.

Також можна спробувати зменшити витрати на бензин. Для цього замість щоденних автомобільних поїздок треба частіше користуватися громадським транспортом або ходити пішки.

Сподіваємося, що наші поради стануть в нагоді, і ви зможете раціонально проаналізувати власне ставлення до фінансів! Вчіться правильно розпоряджатися грошима, освоюйте корисні навички планування бюджету, і нехай це обов'язково приведе вас до матеріального благополуччя!

Найпопулярніші

Сайти для заробітку в інтернеті. Де 100% заплатять?

Потрібен додатковий дохід? Шукаєте перевірені сайти для заробітку в Україні у 2022 році? У мережі іс...
613 368 переглядів

Як заробляти в Тік-Ток — ТОП-10 методів монетизації Tik-Tok

Кількість щотижневих користувачів Tik-Tok — понад 40 млн. Цей додаток — один з найпопуля...
535 040 переглядів

Як заробити підлітку в Україні в 2022 році?

Сучасні українці починають замислюватися про питання заробітку ще будучи дітьми. Крім кишенькових гр...
297 667 переглядів
Взяти кредит