Відносини кожної пари завжди починаються з теплих романтичних почуттів, пристрасті та інших приємних моментів. Але коли молоді люди починають жити разом, то стикаються з багатьма проблемами. І нерідко з'ясовується, що у них значно менше спільного, ніж здавалося.
Найбільш часто каменем спотикання для щасливих стосунків стають розбіжності фінансового характеру. Які саме та як з ними впоратися — розглянемо детально.
Дуже рідко між людьми, які перебувають у відносинах, спостерігається повна ідилія в плані ведення сімейного бюджету, фінансових стратегій і т.д. Поки один з них мріє придбати квартиру, інший — марить про дорогу іномарку або власний бізнес.
Головне в таких ситуаціях не допустити, щоб різні погляди стали причиною конфліктів або розриву відносин.
Ми проаналізуємо основні фінансові питання, з якими стикаються всі пари.
Психологи відзначають, що дуже часто причиною конфліктів є протилежні цінності чоловіка та жінки.
Один партнер прагне до фінансової стабільності й намагається накопичити заощадження для певних цілей. Другий же воліє жити сьогоднішнім днем, насолоджуватися усіма задоволеннями, які можна собі дозволити, адже життя одне і потрібно провести його красиво.
Якщо подивитися на обидві точки зору об'єктивно, то кожна з них по-своєму правильна. Однак пари часто застрягають на подібних конфліктах та не можуть досягти компромісу.
У наш час нерідко трапляються випадки, коли жінка заробляє більше за чоловіка. У таких парах представниці прекрасної статі намагаються стимулювати обранця відповідати своїм матеріальним вимогам. Чоловікам з такими супутницями часто доводиться нелегко через моральний дискомфорт та комплекси. В уявленні більшості дам саме чоловіки повинні утримувати сім'ю і заробляти більше.
Як відзначають експерти з відносин, у багатьох парах часто один з партнерів намагається активно домінувати в матеріальних питаннях над іншим. Аргументація такої поведінки полягає в тому, що диктувати умови може той, хто більше заробляє.
Поступово «фінансові диктатори» заявляють права на вплив і в інших сферах відносин. Ігноруючи та не враховуючи бажання іншої сторони, вони ризикують залишитися без другої половинки або взагалі самотніми.
Розбіжності з приводу придбання потрібних і непотрібних речей — звичайна справа, коли марнотрат вступає у відносини з економною людиною. Один партнер намагається довести, що якісь придбання дуже важливі для побуту, особистого користування або знадобляться на перспективу. Інший же вважає, що в них абсолютно немає необхідності.
Не всі люди можуть психологічно адекватно сприймати певні проблеми та брати на себе відповідальність. У житті пари можуть відбуватися різні події, що вимагають більшої віддачі від одного з них: отримання освіти, народження дитини, хвороба, відкриття власної справи тощо. Багато хто боїться, що не впорається з подібними труднощами, через що виникають суперечки й непорозуміння.
Психологи вважають, що в більшій мірі конфронтації фінансового плану схильні молоді чоловіки та жінки у віці до 30 років. Серед основних причин такого явища фахівці виділяють:
Люди старшого віку спокійніше реагують на всі фінансові труднощі та частіше йдуть на компроміси.
Щоб зберегти здорові відносини й оптимально вирішувати матеріальні питання, експерти радять дотримуватися кількох рекомендацій:
Якщо ви цінуєте свої відносини, намагайтеся слухати та чути, шанувати і поважати один одного. Не намагайтеся маніпулювати почуттями близької людини або використовувати її для будь-якої вигоди.
Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною! І нехай фінансові негаразди ніколи не стануть причиною конфліктів у вашій парі!