У сучасному суспільстві люди часто скаржаться на брак грошей. При цьому лише деякі роблять конкретні кроки для вирішення своїх матеріальних питань.
Більшість же продовжує ходити на неулюблену роботу й дотримуватися тактики «тихіше їдеш — далі будеш». Така тенденція є наслідком страху більше заробляти та бажання зберегти уявну стабільність.
Чому ми самі налаштовуємо себе на низькі доходи і як з цим впоратися — розглянемо в нашому матеріалі.
Існує кілька психологічних факторів, які перешкоджають бажанню домагатися добробуту. Більшість з них пов'язані з менталітетом, а деякі — з особистим світоглядом.
Пострадянське покоління, яке жило з вірою в повний захист державою, ще не пристосувалося до сьогоднішніх реалій. Безліч громадян зберігали на ощадних книжках накопичення, які в одну мить знецінилися.
Також людям була нав’язана «формула успіху», згідно з якою тільки важка і багаторічна праця в організації привести до благополуччя та гідної пенсії.
Таким чином, страх займатися власною справою і втратити заощадження міцно закріпився у свідомості представників того покоління. А вони, в свою чергу, передали його нинішньому.
Менш ніж 30 років тому бути бідним, але оціненим по достоїнству, вважалося перевагою. Героями були звичайні робочі, а багаті виступали в ролі ворогів народу. І по сьогоднішній день багато хто вважає всіх заможних особистостей нечистими на руку, так як виховувалися з негативним ставленням до розкоші.
Навколо грошей було створено певне інформаційне поле, щоб людина бачила в них такі негативні фактори:
Деякі люди вважають за краще задовольнятися низькими доходами, так як думають, що достаток збільшує шанси і розміри збитків. Це також пов'язано з пережитками минулого й існуючою зараз недовірою до фінансових інститутів.
Крім того, домогтися добробуту часто заважає страх оформити кредит чи вкласти гроші, розоритися через зміну влади, економічної кризи та інших чинників.
Страх заробляти більше нерідко є наслідком негативного досвіду, форс-мажорів або провальних угод. Основними ознаками такого ставлення до грошей є:
В першу чергу слід усвідомити, що заможним і щасливим народжується далеко не кожен. Всі життєві події та обставини в основному є наслідком наших внутрішніх бажань, страхів і переживань.
Стати багатими мріє більшість людей, навіть ті, хто це заперечує, вважаючи в деякій мірі ганебним і нереальним. Такі особистості часто шукають виправдання своїй нереалізованості, наводячи такі аргументи:
Подібні судження та бездіяльність блокують будь-які можливості здобути благополуччя і достаток. Щоб побороти в собі фінансову прокрастинацію, слід виробити такі навички:
Ці вміння є предметом вивчення сучасних бізнес-коучів, які самі досягли успіхів і тепер передають знання тим, хто хоче змінити своє життя. Одна з головних їхніх рекомендацій звучить так: «Хочеш бути багатим — думай як багатий». Цей постулат стосується не тільки бажання знайти фінансову спроможність, а й усіх починань.
Фахівці також радять сприймати всі труднощі як досвід і нові можливості. Перешкоди неминучі в будь-якій сфері діяльності.
Ще одним важливим фактором є оточення. Для тих, хто хоче поліпшити матеріальне становище, рекомендується спілкуватися з успішними людьми. Вони можуть поділитися корисними секретами успіху і надати підтримку в потрібний момент.
Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною! І якщо у вашій свідомості присутній негативне налаштування, яке заважає домогтися фінансових цілей, то ви з легкістю зможете його подолати!