УКР РУ
УВІЙТИ

Які ризики є при отриманні кредиту в МФО?

Популярність мікрофінансової сфери б'є рекорди. Все більше українців звертаються за матеріальною допомогою в МФО, де можливо позичити грошей без довідок з офіційного місця роботи, без поручителів, без застави. Кредитна історія та мета мікропозик також не грають ролі. Простота, легкість і доступність фінансової підтримки залучає громадян. Яким же ризикам піддається людина, оформляючи подібну угоду, та що необхідно знати при укладанні договору з МФО?

Шахрайство

Затребуваність мікро кредитних компаній і попит на послуги, призвели до появи в даній сфері різноманітних видів шахраїв, а саме зловмисники з таким наміром: отримання конфіденційної інформації; необгрунтовані комісії та платежі. Сьогодні існують організації, що видають себе за кредитора з метою збору інформації. Вони збирають паспортні дані громадян, потім продають клієнтську базу рекламним агентствам. Бувають ситуації, коли людина потрапляє на нечесного кредитора, сумний досвід співпраці з яким змінює ставлення до кредитів. Під нечесністю маються на увазі приховані комісії. Уникнути негативних наслідків і поганої угоди допоможе уважність, зібраність і ретельне вивчення кредитного документу перед підписанням. Щоб не потрапити до рук шахраїв, перевірте реєстрацію МФО в Реєстрі фінансових установ України і детально прочитайте пункти кредитного договору. Прозорість угод – головна риса хорошої фірми. Не забувайте про це!

Зіткнення з колекторами

Кожна мікрофірма пропонує послуги за особливими умовами, а саме:

  • процентні ставки;
  • суми;
  • терміни;
  • можливість пролонгації;
  • вимоги до клієнта.

Лояльність кредитора максимально спрощує позики грошей людьми. Мінімум вимог до позичальників, натомість МФО чекають від клієнтів сумлінне виконання зобов'язань. Своєчасне погашення заборгованості – головна умова, порушення якої призводить до плачевних наслідків. Мікрофірми наділені правом застосовувати такі заходи по відношенню до боржників: подача даних про прострочення в УБКІ та використання, згідно з нормами українського законодавства, колекторських послуг.

Колекторами називаються спеціальні мікрофірми, що сприяють погашенню заборгованості боржниками. Передача даних про прострочення псує кредитну історію та життя позичальника: проблеми з виїздом за кордон і в оформленні наступних кредитів. Колектори також не додадуть позитивності людині регулярними дзвінками з проханнями погасити борг. Що ж робити? Потрібно добре вивчити пункт відповідальності за несплату і міру покарання: пеня за прострочення, можливість пролонгації та інше. Якщо не хочете отримати негативну фінансову статистику та зіткнутися з колекторами фірми, своєчасно потрібно погасити борг.

Пастка з процентною ставкою

Про відсотки згадувалося вище, але в іншій інтерпретації: приховані і необгрунтовані комісійні збори. Таке практикують нечесні компанії, наприклад, включаючи оплату за смс оповіщення або інші послуги. Тут є прихованість і недомовленість, головне завдання якої завести в оману позичальника. Відсоткова ставка містить й інші ризиковані нюанси, що загрожує непомірними боргами. Багато мікрофірм видають кредити під великі відсотки 2-3%. На папері це виглядає не страшно, а ось, якщо перевести в грошовий еквівалент за час користування, виходить велика сума. Що робити? Є два варіанти дій:

  1. Користуватися онлайн калькулятором.
  2. Вибирати компанію з максимально вигідними процентними ставками.

Перш ніж ставити підпис в кредитному договорі, розрахуйте суму, яку потрібно повернути кредитору. Подібне правило допоможе уникнути несподіванки та неприємних наслідків. В інтернеті легко порівняти процентні ставки МФО і вибрати вигідний варіант. Для порівняння нагадаємо, що ставка Мілоан 1,3% – мінімальний показник на ринку мікрокредитування.

Попадання в боргову яму

Захопленість оформленням кредитів – небезпека, яку зберігає мікрофінансова сфера. МФО лояльні по відношенню до клієнтів, що дозволяє оформити пару кредитів паралельно. Влазити в таку кількість зобов'язань дуже небезпечно, адже сума боргу збільшується в рази.

Щоб не потрапляти в неприємні ситуації і не піддаватися зайвим ризикам, дотримуйтесь таких правил укладення мікрокредитних угод:

  1. Вивчіть детально параметри договору.
  2. Перевірте реєстрацію фінансового суб'єкта.
  3. Порівняйте умови різних компаній.
  4. Адекватно оцініть власні платіжні можливості.
  5. Вибирайте для угоди тільки перевірених кредиторів з хорошими відгуками користувачів і чистою репутацією.

Мікрофінансове кредитування – це найпростіше рішення матеріальних труднощів. Швидко, вигідно, просто, легко. Для надійності дотримуйтесь описаних вище правил і розумно оцінюйте всі за і проти конкретної угоди!

Найпопулярніші

Сайти для заробітку в інтернеті. Де 100% заплатять?

Потрібен додатковий дохід? Шукаєте перевірені сайти для заробітку в Україні у 2022 році? У мережі іс...
613 372 переглядів

Як заробляти в Тік-Ток — ТОП-10 методів монетизації Tik-Tok

Кількість щотижневих користувачів Tik-Tok — понад 40 млн. Цей додаток — один з найпопуля...
535 043 переглядів

Як заробити підлітку в Україні в 2022 році?

Сучасні українці починають замислюватися про питання заробітку ще будучи дітьми. Крім кишенькових гр...
297 667 переглядів
Взяти кредит