УКР РУ
УВІЙТИ

Надійні способи боротьби з осінньою депресією

З приходом осені багато людей відчувають смуток та апатію. Дні стають коротшими, псується погода, а разом з нею і настрій оточуючих. Такий стан прийнято називати «осінньою депресією».

Проте фахівці радять не плутати його з психічним захворюванням. Які ознаки сезонного смутку і як з ними боротися — розглянемо в нашому невеликому дослідженні.

Що собою являє осіння депресія?

Психологи стверджують, що подібний стан — це не що інше, як банальне виправдання людської ліні. Багато людей після літнього відпочинку просто не можуть швидко повернутися до рутини, яка починається з вересня.

Основними симптомами сезонної депресії є:

  • сум та негативне мислення;
  • безсоння або, навпаки, підвищена сонливість;
  • зниження продуктивності та швидка стомлюваність;
  • відсутність бажання спілкуватися з будь-ким.

Причиною подібних ознак є підвищене вироблення в організмі мелатоніну. Це гормон, який утворюється в нічний час і відповідає за сприйняття інформації про режим навколишнього середовища.

Через брак звичної дози світла його викид збільшується, що занурює організм в сонливий стан. Крім того, людям властиво піддаватися загальному настрою оточуючих. Тому навіть завзяті оптимісти іноді відчувають себе пригніченими та пригнобленими.

Як впоратися з осінньою депресією?

Швидко вирішити цю проблему вдається не кожному. За статистикою, саме восени люди найчастіше звертаються за допомогою до психологів.

Фахівці рекомендують кілька простих, але дієвих способів боротьби з апатією, притаманною цьому сезону. Проаналізуємо їх детальніше.

Висипайтеся

Оскільки день стає коротшим, багато хто з нас намагається завершити справи у вечірній та нічний час. Підвищена фізична або інтелектуальна активність в цей період може призвести до порушення функції сну.

Намагайтеся планувати свої завдання так, щоб лягати спати раніше. Тоді ви будете і відчувати себе краще, і встигати набагато більше.

Для відновлення сил необхідно спати не менше 7-8 годин на добу, а також дотримуватися кількох рекомендацій:

  • провітрювати спальну кімнату;
  • лягати відпочивати не пізніше 23:00;
  • перестати думати про проблеми й не користуватися гаджетами перед сном.

Займайтеся спортом

Ранкова зарядка, пробіжка або фітнес — будь-який вид фізичних навантажень допомагає впоратися з поганим настроєм. Під час занять організм виробляє дозу ендорфінів — гормонів задоволення, які заряджають позитивними емоціями.

Крім того, поліпшується зовнішній вигляд та загальне самопочуття людини. Ще краще записатися восени в школу танців. Рухи з музичним супроводом не дадуть жодного шансу депресії оселитися у вашій свідомості.

Оновіть гардероб

Фахівці з кольоротерапії радять не одягати одяг похмурих тонів. Яскраві предмети гардеробу, взуття та аксесуари здатні підняти настрій навіть в найпохмуріші дні, особливо жінкам. А вони, до речі, страждають від осінньої хандри в 4 рази частіше.

Влаштуйте шопінг. У цьому сезоні багато магазинів оновлюють асортимент і роблять розпродажі попередніх колекцій. Тому купити хороші речі можна за досить вигідними цінами.

Якщо фінансове становище залишає бажати кращого, не гріх оформити кредит для такого заходу. Зараз у багатьох компаніях вони дуже доступні й видаються на будь-які цілі.

Вживайте вітаміни

Восени організм людини відчуває особливу потребу у вітамінах B і C, а також в макроелементах магнію та калію. Вони допомагають справлятися зі стресами і позитивно впливають на нервову, імунну та серцево-судинну системи.

У цей сезон нам також доступні фрукти та овочі, хоч і не в такій значній кількості, як влітку. Також альтернативою можуть стати комплексні вітамінні препарати.

Обидва варіанти гарні для підтримки здоров'я та самопочуття в належному стані.

Частіше гуляйте на свіжому повітрі

Променад по парку або лісі завжди дарує приємні емоції і можливість поспостерігати за перетворенням природи. Смуток відступить, якщо ви будете звертати увагу на красу навколишнього світу та дихати на повні груди.

Як би ви не сприймали осінь, потрібно усвідомити, що це всього лише пора року. Не піддавайтеся печалі й апатії! Черпайте натхнення від яскравих золотих фарб, мрійте, мисліть позитивно! І нехай цей сезон буде насичений тільки хорошими подіями та незабутніми емоціями!

Найпопулярніші

Сайти для заробітку в інтернеті. Де 100% заплатять?

Потрібен додатковий дохід? Шукаєте перевірені сайти для заробітку в Україні у 2022 році? У мережі іс...
613 426 переглядів

Як заробляти в Тік-Ток — ТОП-10 методів монетизації Tik-Tok

Кількість щотижневих користувачів Tik-Tok — понад 40 млн. Цей додаток — один з найпопуля...
535 131 перегляд

Як заробити підлітку в Україні в 2022 році?

Сучасні українці починають замислюватися про питання заробітку ще будучи дітьми. Крім кишенькових гр...
297 683 переглядів
Взяти кредит