УКР РУ
УВІЙТИ

Чому клієнти МФО часто йдуть в нескінченну пролонгацію?

Сьогодні більше половини українців користуються кредитами. Деякі громадяни виплачують одразу кілька позик. Закредитованість населення зростає з кожним роком.

Як пояснюють експерти, така тенденція обумовлена не тільки низьким рівнем доходів людей, але й доступністю фінансових продуктів. Зараз отримати безвідсотковий кредит можна за паспортом та ІПН, причому не виходячи з дому.

Для оформлення позики достатньо зайти на сайт компанії та подати заявку в режимі онлайн. В Україні такі послуги пропонують в основному мікрофінансові організації.

Крім швидкості та зручності видачі, МФО відрізняються і лояльними умовами погашення позик, в тому числі і завдяки пролонгації. В чому її суть і як правильно користуватися послугою — проаналізуємо в нашому матеріалі.

Що таке пролонгація?

Термін походить від латинського «prolongare», що перекладається як «подовжувати». Пролонгація позики — це продовження її строку на певний час, встановлений кредитною організацією або за домовленістю сторін.

Послуга може бути безплатною або оплачуватися за фіксованою ставкою — все це залежить від умов роботи конкретної компанії.

Завдяки цьому позичальники отримують можливість довше користуватися грошима, уникнути прострочень і штрафних санкцій.

Пролонгація дуже рятує в ситуаціях, коли клієнт з якихось причин не може своєчасно погасити заборгованість. Серед них:

  • втрата основного джерела доходу;
  • затримка зарплати;
  • раптова хвороба або непередбачені витрати;
  • відсутність фізичної можливості оплати через перебування за кордоном.

Як це працює?

Продовжити строк договору можна в будь-який момент його дії. Більшість споживачів використовують пролонгацію в кінці періоду. Щоб оформити послугу, достатньо зайти в особистий кабінет на сервісі МФО й активувати її в меню опцій.

У деяких випадках пролонгація не перевищує строк дії основного договору. В інших — має інтервал, в межах якого позичальник може вибрати найбільш підходящий період.

Більшість мікрофінансових організацій дають можливість пролонгувати позику необмежену кількість разів протягом року. Якщо за цей час споживач не порушує умови погашення, то основна сума боргу залишиться незмінною, оскільки послуга оплачується окремо.

У разі злісного ухилення боржника від виконання зобов'язань на залишок боргу нараховуються комісії за пролонгацію, а також штрафи та пені.

Крім того, мікрофінансові компанії можуть передати право стягнення боргу колекторським агентствам або подати на клієнта до суду. Щоб цього не допустити, за будь-яких обставин слід узгодити з кредитором прийнятні умови повернення коштів.

Чому клієнти МФО часто йдуть в нескінченну пролонгацію?

Згідно зі статистикою, сьогодні близько 60% позичальників не встигають вчасно розрахуватися за мікрокредитами. З них 18% йдуть у «вічну» пролонгацію.

Чому так відбувається? Продовжуючи строк позики, клієнт сплачує тільки відсотки, передбачені кредитним договором. Після закінчення обумовленого періоду йому потрібно погасити тіло позики, відсотки та комісії за пролонгацію.

У підсумку основна сума боргу залишається на тому ж рівні, що і до оформлення послуги, а розмір переплати істотно збільшується за рахунок щоденної відсоткової ставки. Клієнт йде в мінус і ризикує потрапити до боргової ями, особливо якщо продовжує договір багато разів.

Одна з топових МФО України відмовилася від такої пролонгації і запропонувала нову схему розрахунку. Тепер сума платежу за продовження договору буде складатися з:

  • частини тіла кредиту;
  • частини нарахованих відсотків;
  • фіксованої комісії за послугу.

Таким чином, після пролонгації відсотки будуть нараховуватися на менший розмір тіла позики. А споживач зможе поетапно погасити кредит, не залишаючи за собою всю суму заборгованості.

Нова система пролонгування допоможе клієнтам впоратися з виконанням своїх зобов'язань, а також навчить більш свідомо користуватися механізмом кредитування.

Сподіваємося, що якщо у вас виникне необхідність взяти мікропозику в МФО, то завдяки нашій інформації ви зможете правильно розрахувати свої сили та вибрати найбільш вигідний варіант без ризику нескінченної пролонгації!

Найпопулярніші

Сайти для заробітку в інтернеті. Де 100% заплатять?

Потрібен додатковий дохід? Шукаєте перевірені сайти для заробітку в Україні у 2022 році? У мережі іс...
613 392 переглядів

Як заробляти в Тік-Ток — ТОП-10 методів монетизації Tik-Tok

Кількість щотижневих користувачів Tik-Tok — понад 40 млн. Цей додаток — один з найпопуля...
535 078 переглядів

Як заробити підлітку в Україні в 2022 році?

Сучасні українці починають замислюватися про питання заробітку ще будучи дітьми. Крім кишенькових гр...
297 670 переглядів
Взяти кредит