Кожна доросла людина чудово орієнтується в рівні свого щомісячного доходу. Однак, як показали результати соціологічних досліджень, лише 16% респондентів змогли точно назвати суму власних регулярних витрат.
Це говорить про недостатній рівень фінансової грамотності, без якої сьогодні дуже складно досягти матеріального благополуччя. Як же навчитися раціонально вести сімейний та особистий бюджет — розглянемо в цій статті.
Під фінансовою грамотністю мається на увазі ступінь ерудованості людини в плані розподілу грошових коштів та управління ними.
Подібні навички дають можливість зрозуміти, як правильно поводитися з матеріальними ресурсами, щоб досягти достатку. Причому для цього зовсім необов'язково мати економічну освіту або досвід роботи у відповідній сфері.
Високий рівень фінансової грамотності дає нам чимало можливостей, зокрема:
Особистості, які прагнуть стати заможними та жити в достатку, зазвичай переймають досвід успішних людей і дотримуються наступних принципів:
Фінансове благополуччя кожного з нас базується на плануванні особистого (сімейного) бюджету, пошуку способів збільшення доходів і мінімізації витрат.
Такий підхід дозволяє отримувати додаткові кошти, які можна витратити на освіту, саморозвиток та досягнення поставлених цілей.
Згідно зі статистикою, понад 60% людей у всьому світі відчувають труднощі з фінансами. Причиною тому є безвідповідальне ставлення до власних грошей.
Щоб навчитися свідомо і раціонально управляти матеріальними ресурсами, варто дотримуватися кількох простих правил. Наприклад: ставити цілі й будувати плани щодо їх реалізації, створювати резервний фонд на випадок виникнення непередбачених обставин, оцінювати ризики і намагатися їх уникати.
Про фінансово грамотну людину свідчать її переконання, звички та дії. По-перше, вона може розраховувати власні сили і уникати боргів. По-друге, матеріально благополучна людина враховує доходи і витрати, а також завжди будує довгострокові плани (як мінімум на 3-5 років).
По-третє, вона має накопичення, які намагається примножити, використовуючи переважно депозитні рахунки банків або інструменти інвестування. Така особистість може приймати рішення, пов'язані з фінансами, самостійно. У цьому їй допомагають знання економічних законів, а також своїх прав.
Саме такі якості дають можливість постійно підвищувати ступінь достатку і в перспективі стати дійсно заможною людиною. Сьогодні перевірити свій рівень фінансової грамотності досить просто.
На просторах інтернету є безліч спеціальних завдань та тестів, які дозволяють оцінити логічне мислення, математичні здібності й знання у сфері економіки.
Відповівши на поставлені питання онлайн, користувачу потрібно зачекати кілька хвилин, доки система обробить дані та надішле результат. Він може вимірюватися у відсотках або в балах, а також зазвичай містить роз'яснення відповідей.
Сподіваємося, що завдяки нашій статті ви зможете правильно визначити ступінь власної фінансової грамотності, а також якісно застосовувати її основи в повсякденному житті!