УКР РУ
УВІЙТИ

10 помилок з фінансами, які ми здійснюємо до 30 років

Легковажність та незрілість по відношенню до грошей вкрай негативно позначається на фінансовому благополуччі. До 30 років замість отримання зростаючого доходу існує ймовірність опинитися в боргах.

Розглянемо, які найпоширеніші фінансові помилки допускають молоді люди.

Причини матеріального дисбалансу

Статистика показує, що кожна друга людина у світі щодня здійснює як мінімум одну помилку фінансового плану. Це відбувається переважно з наступних причин:

  • недостатній рівень знань в управлінні особистими фінансами;
  • відсутні довгострокові цілі матеріального характеру;
  • фінансова безграмотність кількох поколінь родини;
  • нераціональні вчинки на основі порад бідних людей.

До чого призводять помилки матеріального плану?

Не маючи достатньо знань та досвіду в управлінні власними коштами, люди часто опиняються в складному фінансовому становищі, що призводить до інших негативних наслідків:

  • невпевненість в майбутньому;
  • розчарування від неможливості реалізувати мрії;
  • відсутність стабільності;
  • нестача коштів на покриття щомісячних витрат;
  • страх великих грошей;
  • зростання боргових зобов'язань.

Які найбільш поширені прорахунки здійснюють люди до 30 років?

Після закінчення ВУЗів більшість молодих людей прагне працевлаштуватися на престижну роботу, самореалізуватися і почати заробляти багато грошей. На жаль, не у всіх та не завжди виходить здійснити такі цілі. В основному лише через кілька років з'являється можливість отримати хорошу роботу і забезпечити собі більш-менш стабільне життя.

Як показує практика, досвід управління фінансами й особистим бюджетом багато людей набувають, переступивши 30-річний рубіж. До цього часу зазвичай відбувається ряд помилок, який не дає можливості робити заощадження і досягти матеріального благополуччя. Розглянемо найбільш поширені з них.

Відсутність обліку та планування особистого (сімейного) бюджету

Постановка конкретних цілей, контроль рівня доходів та витрат, планування — поточні завдання, які в молодому віці часто ігноруються. А це основа фінансової стабільності. Головне правило, якого слід дотримуватися — сума щомісячних витрат не повинна перевищувати дохід.

Спонтанність в покупках

Позапланові придбання мають властивість красти особистий бюджет. Причини цього — професійна реклама та бажання молодих людей отримати визнання оточуючих. Користь від таких покупок якщо і є, то мінімальна, а ось шкода для фінансового становища може бути досить істотною.

Відсутність досвіду накопичення коштів

Помилковою є думка, що накопичувати потрібно тоді, коли грошей багато. Відкладати 5-10% необхідно з будь-якого розміру доходу. Для більшого комфорту можна почати з 1%, поступово збільшуючи частку. Створення заощаджень — особиста відповідальність кожного, від якої залежатимуть подальші перспективи.

Страх інвестування

Ретельно вивчивши прибуткові напрямки інвестування, можна отримувати 10-30% доходу в рік. Зберігання грошей вдома — це несправжня безпека коштів, а іноді і великий ризик. Унаслідок інфляції вони щорічно втрачають свою цінність на 10-13%, тому заощадження «під подушкою» не принесуть особливої фінансової користі.

Шкідливі капіталовкладення

Гостре бажання отримати швидкий прибуток часто призводить до втрати коштів через вкладення їх у високоризикові або шахрайські проекти.

Життя в кредит

Прагнення володіти речами або користуватися послугами, на які ще не зароблені гроші, призводить до звички позичати. При цьому часто відсутня можливість погашати кредити є наслідком накопичення боргів. А про заощадження і говорити не доводиться.

Нехтування навичками фінансової грамотності

В даний час існує дуже багато джерел інформації, метою яких є навчити людей правильно розпоряджатися фінансами. На жаль, ними цікавиться лише незначний відсоток молодих людей.

Невміння прогнозувати витрати

Особистості у віці до 30 років нерідко забувають про обов'язкові платежі і витрачають кошти необдумано. Тому їм іноді доводиться затягувати пасок або брати гроші в борг, щоб перекрити витрати на найважливіші потреби.

Використання одного джерела доходу

Багато молодих людей, працюючи на посаді, яка їх повністю задовольняє, не враховують ризик її втрати. Проте він існує в будь-якій сфері. Тому не варто ігнорувати варіанти додаткових джерел доходу.

Відсутність згоди між подружжям (супутниками життя)

У сімейних парах дуже часто виникають розбіжності матеріального характеру, через що відбуваються необдумані витрати. Внаслідок цього страждають не тільки взаємини, а й сімейний бюджет.

Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною, і ви зможете раціонально проаналізувати власне ставлення до фінансів! Вчіться правильно розпоряджатися грошима, засвоюйте корисні навички планування бюджету, і нехай це обов'язково приведе вас до матеріального благополуччя!

Найпопулярніші

Сайти для заробітку в інтернеті. Де 100% заплатять?

Потрібен додатковий дохід? Шукаєте перевірені сайти для заробітку в Україні у 2022 році? У мережі іс...
613 443 переглядів

Як заробляти в Тік-Ток — ТОП-10 методів монетизації Tik-Tok

Кількість щотижневих користувачів Tik-Tok — понад 40 млн. Цей додаток — один з найпопуля...
535 148 переглядів

Як заробити підлітку в Україні в 2022 році?

Сучасні українці починають замислюватися про питання заробітку ще будучи дітьми. Крім кишенькових гр...
297 685 переглядів
Взяти кредит