УКР РУ
УВІЙТИ

Які способи погашення онлайн-позик найпопулярніші в Україні?

Сьогодні понад 200 тисяч українців щомісяця користуються послугами мікрофінансових організацій. Головна їх перевага — швидкість видачі коштів та відсутність бюрократії. Більшість МФО працює в онлайн-режимі, тому для отримання кредиту клієнтам не потрібно відвідувати відділення та стояти в чергах.

Досить вказати в запиті дані паспорта, ІПН і банківської картки. Процедура оформлення займає не більше 30 хвилин, протягом яких заявлена сума вже може надійти на рахунок. Погасити мікропозику можна кількома способами. Які з них найпопулярніші в Україні — розглянемо в нашій статті.

Способи оплати онлайн-кредитів

МФО створили досить комфортні умови погашення мікропозик. Кожен користувач може вибрати відповідний та зручний варіант.

Оплата платіжною карткою

Найшвидший і найдешевший спосіб. Більшість мікрофінансових компаній є партнерами платіжної системи LiqPay, яка дозволяє розраховуватися картками Visa та MasterCard будь-яких банків-емітентів. Кошти миттєво зараховуються на рахунок МФО, тому ризик прострочити платіж мінімальний.

Позичальнику для проведення процедури необхідно виконати кілька дій:

  • зайти в особистий кабінет і вибрати опцію «Сплатити»;
  • вказати суму та спосіб погашення — «Онлайн-оплата»;
  • ввести реквізити картки на сторінці LiqPay;
  • підтвердити транзакцію.

Якщо картка підключена до послуги 3-D Secure, потрібен ще один крок — ввести в спеціальне поле на сайті одноразовий код. Він надійде на мобільний телефон в SMS-повідомленні.

Погашення через касу банку або з банківського рахунку

Якщо позичальник сплачує кредит через інтернет-банкінг, за проведення операції стягується комісія від 1 до 5 грн, незалежно від суми платежу. Алгоритм процедури на банківських сайтах схожий і передбачає виконання за кілька кліків.

Клієнти, які не використовують інтернет-банкінг, можуть здійснити платіж через касу банку. У такому разі комісія складе 0,8-1,5% від суми оплати. Після отримання квитанції слід перевірити правильність внесених даних і переконатися, що операція виконана успішно.

У цьому способі оплати є один нюанс — банківські платежі іноді приходять із запізненням на кілька днів. Це слід враховувати, щоб не допустити прострочення.

Оплата через платіжний термінал

Простий і швидкий спосіб погашення. Кошти через термінал зараховуються миттєво. Однак за проведення операції клієнтові доведеться заплатити комісію — від 1 до 4% від суми платежу. Після завершення оплати термінали видають квитанції, але не всі. Попередження про це висвічується на екрані.

Щоб переконається в тому, що платіж пройшов успішно, бажано записати дані терміналу (назва, номер, адреса місця розташування). Потім можна зателефонувати на номер гарячої лінії МФО і уточнити наявність надходження. Іноді через системні збої платежі через термінали зависають. І довести їх проведення без квитанції буде проблематично.

Розрахунок за кредит бонусами

Таку можливість пропонує чимало компаній в рамках програми лояльності. Клієнт може сплачувати позику та проценти за рахунок бонусних балів, які отримав за певні дії на сервісі. Щоб здійснити оплату, необхідно зайти в особистий кабінет та вибрати спосіб «Оплата бонусами».

Як погасити кредит з простроченням?

Бувають ситуації, коли позичальники відхиляються від графіка оплати позики, через що виникають прострочення. Причиною може послужити що завгодно: раптова хвороба, затримка зарплати, непередбачені витрати тощо.

Щоб уникнути нарахування штрафів та раціонально вирішити питання з погашенням зобов'язань, слід вибрати один з таких методів:

  • пролонгація кредиту — опція, яка дозволяє клієнтам відстрочити дату оплати і довше користуватися позиковими коштами. Активувати її потрібно до настання прострочення. Сплатити у такому випадку необхідно тільки стандартні відсотки за користування кредитом. Строк продовження кожна МФО встановлює самостійно;
  • реструктуризація боргу — передбачає зміну строків виплати позики. Між клієнтом і компанією укладається новий договір, період якого буде тривалішим, а суми погашення — меншими за рахунок знижених відсоткових ставок;
  • рефінансування — отримання нової позики для погашення діючої. Цей спосіб дозволяє клієнтам вибрати вигідніші умови кредитування, за допомогою яких можна не переплачувати за раніше оформлені позики. До таких належать, наприклад, безвідсоткові кредити або спеціальні акційні пропозиції в рамках програми лояльності.

Сподіваємося, що ця інформація буде для вас корисною! І якщо ви користуєтеся мікропозиками, то зможете вибрати найбільш зручний спосіб погашення і розраховуватися вчасно!

Найпопулярніші

Сайти для заробітку в інтернеті. Де 100% заплатять?

Потрібен додатковий дохід? Шукаєте перевірені сайти для заробітку в Україні у 2022 році? У мережі іс...
613 522 переглядів

Як заробляти в Тік-Ток — ТОП-10 методів монетизації Tik-Tok

Кількість щотижневих користувачів Tik-Tok — понад 40 млн. Цей додаток — один з найпопуля...
535 242 переглядів

Як заробити підлітку в Україні в 2022 році?

Сучасні українці починають замислюватися про питання заробітку ще будучи дітьми. Крім кишенькових гр...
297 716 переглядів
Взяти кредит