Згідно зі статистичними даними, середня заробітна плата українців складає близько 8000 грн. Приблизно 20-25% доходу в рік кожен споживач витрачає на оплату комунальних послуг.
Для особистого або сімейного бюджету це досить велика частка витрат, адже крім погашення обов'язкових платежів необхідно харчуватися, одягатися та забезпечувати інші важливі потреби. Тому більшість наших громадян прагнуть економити на ЖКП.
Щоб не влізти в борги, багато українців ведуть облік власних витрат, а при надходженні зарплати або інших видів доходів відразу ж оплачують комунальні послуги. Особливо скрупульозними й акуратними в цьому плані є пенсіонери.
З травня 2019 року в закон «Про житлово-комунальні послуги» були внесені зміни, які передбачають наступне:
Для боржників створили більш жорсткі умови. Щоб не потрапити в цю категорію, сумлінні абоненти намагаються вчасно й повноцінно погашати зобов'язання по ЖКП. Багато хто беруть кредит до зарплати, якщо це тимчасове явище чи шукають можливості для додаткового заробітку, наприклад:
Для громадян, у яких плата за житлово-комунальні послуги перевищує 15% спільного доходу за три місяці, передбачена державна допомога. Отримати субсидії зараз можна, надавши пакет відповідних документів до органів соціального захисту населення.
З початку 2019 року даний вид допомоги передбачає виплату готівки або на банківський рахунок, відкритий в Ошадбанку. Тим не менш далеко не всі люди можуть скористатися субсидіями. У порівнянні з попереднім роком соціальні норми значно скоротилися. Це стало причиною зменшення числа субсидіантів.
Нерідко для уникнення негативних наслідків простроченя українці користуються послугами кредитних компаній. Зараз отримати безвідсотковий кредит онлайн можна в найкоротший термін і на будь-які цілі, в тому числі на покриття обов'язкових платежів.
Люди, які відповідально підходять до своїх зобов'язань і знають ціну грошам, намагаються максимально скоротити витрати на ЖКП. Для цього можуть використовуватися такі способи:
Проаналізуємо більш детально методи економії кожного виду базових послуг.
Елементарна звичка вимикати світло в кімнатах при виході або установка спеціальних датчиків руху дозволяє скоротити до 50% споживання електроенергії.
Також істотну економію дає заміна звичайних ламп на енергозберігаючі. Багато українців перуть та користуються певними електроприладами після 23:00, оскільки нічний тариф нижче денного.
Для ефективної економії води ощадливі споживачі використовують кілька способів:
Виконання таких приписів дозволяє зменшити витрату ресурсу, що відповідним чином позначається на платіжках.
Найбільша частка витрат газу припадає на зимовий час. Зменшити цей показник можна декількома способами:
Ощадливі й заповзятливі українці завжди знаходять можливість заощадити на комунальних послугах, для чого нерідко використовують інноваційні методи.
Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною! І якщо ви захочете скоротити свої витрати на ЖКП, то зможете ефективно використовувати перераховані вище приклади!