Як воєнний стан відіб'ється на доходах населення?
26 листопада відбулося засідання Парламенту, на якому було затверджено воєнний стан в країні. Головне питання для кожного українця полягає в подальшій долі держави і громадян. Як відіб'ється воєнний стан на українцях і на доходах? Сьогодні держава тримає курс євроінтеграції та розвитку всіх сфер життя. Регулярно урядом підвищуються ставки прожиткового мінімуму, заробітної плати та інших соціальних виплат. Середня заробітна плата за останній рік дійшла до ставок 9000 гривень. У найближче півріччя планується три етапи підняття пенсій. Перший з етапів буде проведено в грудні. Чи зміняться пріоритети уряду у воєнний час або ж ситуація буде колишньою? Такі питання хвилюють практично кожного жителя країни.
Як зміниться життя українців
Уряд стверджує, що нічого боятися і потрібно дотримуватися спокою. Ніякого впливу на життя людей воєнний стан не зробить. Тим більше, ризиків для доходів громадян ніяких. В тому ж режимі будуть:
- працювати приватні підприємства та державні організації;
- виплачуватися соціальні допомоги, зарплати і субсидії;
- працювати ЗМІ.
Глава держави акцентує, що українців не будуть обмежувати в правах. Воєнний стан – бойова готовність захистити країну від ворога. Тому зміни відбуваються тільки в житті військових.
Держава і уряд не збирається вичавлювати кошти з громадян на бойову підготовку. Але українці повинні розуміти всю складність ситуації. Війна побічно відбивається на рівні життя громадян. Забезпечення армії змушує державу піднімати ціни на комунальні та інші види державних послуг. Військовий період робить відбиток на рівні життя людей. Патріоти країни це розуміють і не засуджують уряд, оскільки вживаються необхідні заходи для захисту територіальної цілісності.
Головним завданням громадян є збереження спокою. Паніка:
- шкодить психіці громадян;
- підриває стратегічну діяльність армії;
- починає коливання фінансових процесів (коливання валюти).
Дестабілізація валюти почалася відразу ж після введення положення. Пов'язана вона з відношенням громадян до подій. Купівля валюти, зняття коштів з карток, закупівля продовольчих товарів – все це паніка людей, яка робить такі хвилювання. Воєнний стан полягає в 10 правилах, які будуть застосовані лише в разі вторгнення противника. Обмежень на даний момент особливих немає.
У яких сферах зміниться дохід громадян
Експерти стверджують, що деякі зміни торкнуться тільки:
- бізнесу;
- ринку нерухомості.
Передсвятковий грудень приносить хороший дохід ритейлерам. В областях з особливим режимом недоречно проведення веселих заходів до Дня Святого Миколая, Нового року та Різдва. Багато підприємців відчують збиток через знижений споживчий інтерес. Ринок нерухомості також підпадає під удар. Причина тому не сам Указ президента, а ставлення людей до нього. Заплановані угоди швидше за все, будуть перенесені на наступний місяць, що призупинить оборот на ринку нерухомості.
Воєнний стан по суті нічого не змінює. В Україні війна триває вже 4 роки. Ще в 2014 році почалися зміни життя суспільства і соціального рівня громадян. Тоді були змінені ціни, тарифи, зарплати. Уряд вживав заходів для захисту країни, формуючи фінансову базу. А зараз, воєнний стан не призведе до нововведень у ціновій політиці. Скачки цін і валюти можуть робити тільки громадяни, якщо будуть мішками купувати продукти. Така поведінка провокує підйом ринкових цін. З боку держави глобальних змін не буде.
Воєнний стан – це не ускладнення обстановки в країні, а навпаки боротьба зі складним періодом. Тому боятися нічого. Кризу в країні посилює сама війна, але не воєнний стан. Зараз важливо зберігати спокій і не піднімати хаос, скуповуючи продукти або інші товари. Панічна поведінка може нашкодити не тільки здоров'ю людини, а й державі в цілому. Дуже важливо консолідуватися і сконцентруватися. Також важливо розуміти сьогоднішні процеси, що і для чого робиться. Очікувати чогось жахливого не варто!