Чому робота обов'язково повинна приносити задоволення?
Цитата відомого японського письменника Харукі Муракамі про правильний вибір професії стала постулатом для тисяч людей у всьому світі. Суть її полягає в тому, що головна справа в житті повинна бути актом любові, а ніяк не шлюбом за розрахунком.
Багато хто з нас скаржиться на те, що робота не приносить матеріального або морального задоволення, але при цьому і не намагається що-небудь змінити. Чому ж праця повинна бути в радість і що для цього потрібно зробити — розглянемо в даній статті.
Міфи про роботу, які слід зруйнувати
Більшість людей в юному віці мріє освоїти ту чи іншу професію. Здобувши освіту, молоді фахівці часто стикаються з проблемою працевлаштування. Іноді від безвиході їм доводиться вибирати ту роботу, яка не відповідає бажанням і не виправдовує колишні надії.
І навіть отримавши перспективну посаду, не завжди приходить відчуття задоволення від свого вибору. Багато в чому це обумовлено нав'язаними стереотипами про те, що таке робота. Проаналізуємо їх детальніше.
Робота — це рабство
У нашій свідомості природою закладені установки, що для досягнення благополуччя потрібно багато працювати. Плутаючи борг з покликанням, людина заганяє себе в рамки, в яких ні про яке задоволення не може бути й мови.
Ненависна і нудна робота, яка не дарує позитивних емоцій, вимотує навіть при високій заробітній платі. Тому необхідно або змінити професію, або ставлення до неї.
Як варіант, можна переглянути посадові обов'язки, правила, розклад або ж урізноманітнити своє дозвілля приємними заняттями: читанням книг, походом в спортзал, надихаючим хобі. При цьому не варто припиняти пошук нових варіантів заробітку. При бажанні можна також відкрити свій бізнес.
Якщо фінансове становище залишає бажати кращого, то для такої мети не гріх і оформити кредит. Зараз це можна легко зробити в багатьох фінустановах.
Покликання не приносить грошей
Згідно з дослідженнями, більшість людей сприймає свою роботу як:
- покликання;
- обов'язок;
- необхідність;
- кар'єру.
Якщо людина працює тільки через необхідність та не чекає ніяких перспектив, то вона не отримує ніякого морального задоволення і просто живе від дзвінка до дзвінка.
Ті, хто вирізняються амбіціями, зазвичай хочуть влади, достатку та престижу. Такі особистості цілеспрямовано рухаються по кар'єрних сходах.
А ось люди, які вважають роботу покликанням, отримують задоволення від самого трудового процесу. Статус та гроші при цьому лише приємне доповнення. Однак саме таке ставлення і здатне привести до добробуту й гармонії.
Пошуки себе — марна трата часу
Існує думка, що головна мета роботи — заробіток грошей. Однак, як стверджують психологи, в будь-якій сфері для людини важливо в першу чергу бути щасливим.
Тому потрібно знайти і себе, і справу, яка дозволить отримувати задоволення від простих речей: йти на роботу й повертатися додому з позитивними емоціями, проводити час в приємному колективі з адекватним керівництвом тощо.
Чому робота повинна приносити задоволення?
Сучасним людям досить складно заробляти гроші, не докладаючи особливих зусиль. Але якщо вони призводять до бажаних цілей і дають відчуття радості, то це говорить про правильний вибір професії.
Якщо ж людина постійно відчуває себе виснаженою та пригніченою, то навіть при великих доходах вона не буде задоволена результатами. А з часом це може позначитися на продуктивності, нервовому стані і здоров'ї в цілому.
Згодом можуть виникнути досить неприємні симптоми, наприклад:
- почуття тривоги;
- схильність до нервових розладів;
- безсоння;
- проблеми у взаєминах в сім'ї.
Третину свого життя ми приділяємо саме роботі, тому просто зобов'язані подбати про те, щоб вона не викликала морального і психологічного дискомфорту.
Рід діяльності повинен вписуватися в особистісні якості людини і виконувати наступні функції:
- задовольняти потреби;
- відповідати життєвому ритму;
- зберігати індивідуальність;
- сприяти духовному та професійному розвитку;
- мотивувати на досягнення цілей.
Тільки за таких умов можна знайти гармонію в головних життєвих аспектах.
Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною! Цінуйте себе та свій час, мисліть позитивно і не забувайте, все, що ви робите, має бути в задоволення!