Автор: Компанія “Miloan”
17.12.2021
views
604  переглядів
shares
1

Чому під час кризи зростає популярність кредитних компаній?

Чому під час кризи зростає популярність кредитних компаній?
Loader

Під час карантину українці стали частіше брати кредити. Про це свідчать дані Національного банку України. У першій половині 2021 року українські фінансові організації видали понад 7 млн. кредитів. За оцінкою USAID, лише у 2020 році українці оформили швидких позик на 48 млрд грн. За останні 4 роки ринок мікрокредитування виріс у 4,5 рази.

Як змінився ринок мікрокредитування у 2020-2021 роках?

На сьогоднішній день в Україні працюють 1414 фінансових компаній. У тому числі лідерами є близько 60 організацій. Це компанії, які активно надають фінансові послуги громадянам України. Частка лідерів упевнено зростає, бо ще у 2017-2018 роках на ринку було близько 22 активних підприємств. Найбільше клієнтів у тих компаній, які активно рекламують свої послуги та використовують при обробці заявок сучасні скорингові системи на основі штучного інтелекту.

За даними Opendatabot, у 2021 році громадяни України оформлюють близько 1,2 млн мікропозик на місяць. Це на 22% більше, ніж у 2019 році. Зросла частка кредитів, отриманих онлайн: з 82% у 2020 році до 88% у 2021 році. Експерти очікують, що за підсумками 2021 року обсяг виданих мікропозичок збільшиться до 8 млрд. гривень, перевищивши показник докризового 2019 року на 18%.

Річна ставка за мікрокредитами, згідно зі звітом USAID, у першій половині 2021 року знаходилася в межах 164-912%.

З 2021 року, після внесених змін до закону про споживче кредитування, фінансовим компаніям заборонили змінювати відсоткову ставку за вже оформленою позикою, карати клієнта за те саме порушення разом: і штрафом, і пенею. Для маленьких кредитів до 6000 гривень – сума штрафів та пені не повинна перевищувати 50% “тіла” позики, для великих – перевищувати “тіло” вдвічі.

Чому в кризу зросла популярність мікропозик?

Мікрокредит – це швидко та зручно. Його можна оформити не виходячи з дому на будь-які цілі. До того ж, для отримання грошей не потрібна довідка про доходи. Подати заявку можна як із комп'ютера, так і з телефону. Більшість МФО надають кредитні послуги цілодобово — це дуже зручно, особливо, коли гроші потрібні терміново.

Доступність мікропозик та простота їх оформлення — головні причини того, що попит на них у період кризи зріс.

За даними фінансових аналітиків, найчастіше кредити під час карантину оформляли українці віком до 30 років. Частка молодих позичальників різко збільшилася ще у березні, коли було запроваджено перший карантин. Фахівці пов'язують цю тенденцію з тим, що молодь менше за інших була готова до кризи:

  • не було фінансової “подушки безпеки”;
  • хотілося зберегти звичний спосіб життя;
  • багато хто не мав офіційного місця роботи.

Деякі експерти кажуть, що тенденція збільшення кількості молодих позичальників спостерігалася і до пандемії. Здебільшого до МФО зверталися ті, кому відмовляли у банках. Сьогодні фінансові установи дуже обережно надають послуги клієнтам із “чистою” кредитною історією. Тому кредитування в МФО для молоді часто стає так званим "пропускним квитком" для оформлення довгострокових позик.

Ще одна причина популярності мікропозик серед молодих людей пов'язана з тим, що швидкі гроші можна отримати без відвідування офісу. Фінансові експерти зазначають, що молоде покоління багато часу проводить у гаджетах. Їм зручно робити покупки, оплачувати послуги, вчитися та працювати онлайн. Оформлення мікрокредитів теж можна зарахувати до цього списку. Отримати швидкі гроші можна за 10 хвилин, не відволікаючись від справ, здійснивши кілька кліків на смартфоні. Саме цим мікропозики і приваблюють молодь. А якщо компанія ще й пропонує нульову ставку на перший кредит, то й думати нічого!

Крім молоді у період кризи до МФО почали звертатися українці, які:

  • втратили роботу через скорочення;
  • змушені були піти у неоплачувані відпустки;
  • почали менше заробляти.

Найчастіше кредити оформлялися на побутові витрати, оплату оренди житла та послуг ЖКГ. Звернення до МФО — це оптимальна можливість отримати гроші, особливо, якщо вони потрібні терміново і немає до кого звернутися за допомогою.

Зазначимо, що в період локдауну кредитні компанії активно йшли назустріч позичальникам. Багато компаній скасовували пеню та штрафи за прострочення, знижували ставки, пропонували розбити борг на кілька платежів.

Нагадаємо, що в компанії Мілоан діє вигідна система пролонгації – саме для тих позичальників, які не мають змоги повернути гроші вчасно. Продовжити термін погашення можна на 3, 7 та 15 днів. Для цього потрібно сплатити частину тіла кредиту, частину відсотків та фіксовану комісію. В результаті сума позики знижується та відсотків нараховується менше. Такий підхід допоміг 80% наших позичальників знизити боргове навантаження та погасити позики без прострочень, пені та штрафів.