Автор: Компанія “Miloan”
28.07.2020
views
23378  переглядів
shares
5

Рефінансування кредитів в Україні

Рефінансування кредитів в Україні
Loader

Споживче кредитування міцно увійшло в наше життя. Коли економіка в цілому і наші власні справи знаходяться на підйомі, то складнощів з поверненням запозичених коштів, як правило, не виникає. Відчуваючи під собою досить міцну фінансову основу, деякі люди беруть одночасно кілька кредитів. При відсутності можливості погашення доводиться оформляти рефінансування.

Що таке рефінансування кредиту?

Пов'язане із запозиченнями рефінансування — це перекредитування — коли за допомогою нової позики людина намагається погасити заборгованості за раніше взятими на себе зобов'язаннями. Це цільовий кредит, який передбачає оформлення кредитного договору. В угоді зазначаються суми, які потрібно відшкодувати колишнім кредиторам.

У більшості випадків рефінансування використовується за відсутності фінансової можливості погасити кредити. Наприклад, ви взяли в банку кредит на придбання дачної ділянки, а трохи пізніше — на авто, побутову техніку та інші дрібниці. Оформлення відбувалося в різних банках в міру необхідності. При підході граничного терміну щомісячного платежу, виявилося, що з якої-небудь причини ви не можете внести суму на рахунок, тим більше, на рахунок 3-х банків. Що робити в такій ситуації?

Зручніше буде перепозичити потрібну суму в іншому банку. Відсоток по другому кредиту може бути таким же як і за попередніми або навіть менше. З огляду на відсутність додаткових зборів і комісій по кожному з попередніх кредитів, послуга рефінансування обійдеться дешевше.

Як це зробити? Для початку доведеться підшукати банк, який надає послуги рефінансування кредитів в Україні. Далі потрібно виконати кілька простих кроків:

 • з'ясувати у кожного кредитора, яка сума повинна бути внесена для остаточного погашення заборгованості;
 • зібрати документи: посвідчення особи (паспорт громадянина України), ІПН, копії договорів за попередніми кредитами, довідку про доходи;
 • звернутися до обраного відділення банку із заявкою на надання кредиту рефінансування;
 • дочекатися схвалення заявки;
 • підписати договір і вирішити проблеми з кредиторами.

Чи можливо рефінансування мікропозик з простроченням?

За рефінансуванням мікропозик з простроченням в Україні прийнято звертатися, коли:

 • наростає процентна заборгованість;
 • виникли фінансові труднощі, і процентна ставка по мікропозиці виявилася непосильною (в такій ситуації зазвичай оформляється рефінансування в МФО);
 • вдалося знайти кредитора, який пропонує більш вигідні умови кредитування.

Отримати рефінансування без відмови у нового кредитора можна швидко і просто. Головне — надати докази своєї фінансової спроможності:

 • довідку з офіційного місця роботи, яка підтвердить наявність стабільного доходу протягом 6-12 місяців;
 • документи, що підтверджують наявність у власності ліквідної нерухомості, транспортних засобів або інших дорогих предметів;
 • документи, пов'язані зі швидким отриманням спадщини або дарування;
 • знайти надійних поручителів, які володіють нерухомістю або отримують високий дохід;
 • перевірити кредитну історію, і спробувати поліпшити рейтинг позичальника.

При оформленні документів, необхідних для підписання договору рефінансування з банком, можна скористатися послугами спеціалізованих агентств.

Якщо потрібно оформити рефінансування онлайн-кредитів, отриманих в МФО, потрібно звернутися в компанію, яка видала вам позику і пояснити ситуацію. Опишіть своє фінансове становище і попросіть менеджера допомогти вам знайти рішення. Можна також самостійно звернутися в мікрофінансову компанію (з якої ви ще не співпрацювали) і оформити новий кредит. Більшість МФО видають новим клієнтам мікропозики під 0,01%. Отримані гроші можна витратити на погашення проблемної заборгованості.

Які банки здійснюють рефінансування?

В Україні послугу рефінансування кредитів надають лише деякі фінансові установи. Навіть безумовний лідер банківської системи Приватбанк рефінансування кредиту не пропонує своїм клієнтам, не бажаючи зв'язуватися ні з іншими банками, ні, тим більше, з МФО. В якості альтернативи можна скористатися послугою реструктуризації. Аналогічної позиції дотримується Credit Agricole і інші великі представники банківського сектора.

Цільові кредити рефінансування надаються лише деякими українськими фінустановами:

 • Банком Південним (працює тільки з заставними кредитами);
 • Ідея Банком;
 • Мегабанком.

Як бачимо шансів на укладення договору з рефінансування кредиту в українському банку на досить вигідних умовах небагато. Для погашення проблемних боргів можна скористатися реструктуризацією. Отримати інформацію про умови надання даної послуги можна, звернувшись в банк, який видав вам кредит.

Умови рефінансування

Розглянемо умови рефінансування на прикладі Ідея Банку. У цій фінустанові діє програма "Зустрічна пропозиція", в рамках якої можна оформити новий кредит для погашення старого займу.

Рефінансування боргу в Ідея Банку має такі особливості:

 • можливість об'єднати в одному договорі виплати за кількома позиками (до п'яти), отриманих в різних банках;
 • обмеження суми в межах 200 000 гривень;
 • ставка — від 10% річних (встановлюється в залежності від суми та строку кредиту);
 • термін дії кредитної угоди — до 60 місяців;
 • мінімальний пакет документів: паспорт та ІПН;
 • можливість дострокового погашення;
 • можливість подати заявку на рефінансування в онлайн-режимі.

Що стосується Мегабанку, то запропоноване ним рефінансування декількох кредитів обмежується наступними умовами:

 • терміном до 48 місяців;
 • сумою до 100 000 гривень.

Процентна ставка по рефінансуванню також стартує від 10% річних. Розрахувати вартість кредиту можна на сайті фінустанови, скориставшись кредитним калькулятором.

Серед МФО рефінансування позик пропонує Кредит Маркет. Максимальна сума кредиту становить 200 000 гривен. В якості застави компанія готова прийняти автомобіль, який в період погашення кредиту залишається в користуванні власника. Кредит Маркет пропонує окремі програми з перекредитування для підприємців і пенсіонерів.

Ви також можете звернутися в компанію Мілоан, оформивши перший кредит під 0,01% в день. Максимальна сума для нових клієнтів становить 12000 гривень, термін — 30 днів. Отриману суму можна витратити для погашення кредиту в іншому МФО. При необхідності кредитний договір можна пролонгувати на 3, 7 або 15 днів.

Отримати новий кредит для погашення проблемної заборгованості на вигідних умовах можна також в ломбарді. Для цього вам знадобиться паспорт, ІПН і заставне майно. Відсоткова ставка в ломбардах становить 0,5-1% в день. Сума визначається залежно від вартості заставного предмета. Більшість ломбардів видають кредити під заставу ювелірних виробів, техніки, транспорту, нерухомості, музичних інструментів, годинників, спортивного інвентарю.

Рефінансування може стати швидким рішення проблем з кредитною заборгованістю. В який банк або МФО звертатися для отримання даної послуги — вирішувати вам. Щоб зробити правильний вибір рекомендуємо детально ознайомитися з умовами рефінансування в декількох фінустановах і порівняти їх. При виникненні додаткових питань — зверніться за підтримкою на гарячу лінію.