7 принципів правильного розподілу бюджету

7 принципів правильного розподілу бюджету
loading

Сімейний бюджет – це основа гармонії та атмосфери в домі. Статистика свідчить, що саме брак грошей – одна з причин розлучень. Як же вести сімейний бюджет правильно, щоб фінансів вистачило на все, про це і поговоримо далі. Отже, знайомтеся з головними принципами бюджетного розпорядження, які допоможуть триматися на плаву.

Вибираємо модель бюджетного планування

Спочатку сформулюйте чітку модель розпорядження капіталом, для цього потрібно виконати наступні дії:

  • призначте завідувача сімейної казни і визначте фінансові права інших членів родини;
  • виберіть процентне співвідношення витрат.

Багато сімей практикують роздільні рахунки: родинний бюджет формується шляхом скидання грошей. Хтось, навпаки, вважає кращим спільний гаманець. У будь-якому випадку завдання просте – визначаємо суму і призначаємо керуючого. Далі на порядку денному сімейної ради знаходиться пункт про процентне співвідношення витрат. Оптимальний варіант – 50/30/20. 50% суми йде на нагальні потреби: харчування, одяг, комунальні платежі. 30% – на розваги, щоб прикрасити сірі будні. 20% – обов'язковий внесок до Резервного фонду, тобто накопичення.

Визначаємо фінансові цілі та розставляємо пріоритети

Процентне співвідношення витрат орієнтовне і може варіюватися в залежності від фінансового плану. Сім'я – це механізм, який постійно розвивається і не терпить застою. У буднях сімейної людини кипить життя: потрібно постійно вирішувати якісь проблеми і будувати плани на майбутнє. Складання фінансового плану та позначення орієнтирів – важливе правило розпорядження капіталом. Розставте пріоритети, щоб знати, в якому напрямку витрачати гроші.

Ведіть облік витрат і доходів

Контролювання фінансів дуже важливе в бюджетному розпорядженні. Скільки грошей зароблено, скільки і куди витрачено – регулярно аналізуйте дану інформацію. Це дозволить визначити проблемні пункти і знайти шляхи усунення недоліків. Сучасні технології дозволяють відслідковувати подібні відомості в автоматичному режимі за допомогою гаджетів. Раніше ми писали про кращі фінансові додатки для регулювання бюджету. Знайомтеся – 10 сучасних мобільних програм, з якими ваш гаманець буде під контролем.

Шукайте додаткові джерела доходу

Додатковий дохід не завадить людині, незалежно від того, витрачає вона гроші сама або ж за допомогою родини. Багато капіталу ніколи не буває! Створіть парочку ідей, як би поповнити рахунок сім'ї солідною сумою. Якщо ви вже реалізуєте прибутковий проект, тоді візьміть на замітку наступну інформацію. Не збільшуйте витрати, якщо стали заробляти більше! Непомітно можна розтринькати весь дохід і в кінці місяця сидіти без гроша за душею, не дивлячись на збільшення прибутку. Заробляйте більше, але не розслабляйтеся!

Економте

Економія ще нікому не завадила! Головне – не плутати її з поняттям скупості. Не відмовляйтеся від шматка хліба, просто розумно витрачайте капітал, слідуючи таким правилам:

  • треба писати списки покупок і йти в магазин цілеспрямовано;
  • раціонально користуватися комунальними послугами;
  • боротися з імпульсивними покупками.

У наступному пункті ви познайомитеся з дуже цікавим способом економної поведінки і принципом розпорядження бюджетом.

Робіть акцент на якість, а не кількість

"Ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі" – мудрий вислів, над яким варто задуматися. Треба робити акцент на якісні пункти, наприклад:

  • витрачайте менше на ліки, харчуючись хорошими натуральними продуктами;
  • економте на опаленні не відключенням системи, а сучасним утепленням будинку;
  • купуйте дорогі черевики один раз, а не дві пари дешевих.

Сенс зрозумілий: економте правильно, без шкоди для якості! Повірте, це правило позитивно позначиться на сімейному бюджеті.

Добре обміркуйте великі фінансові угоди

І наостанок поговоримо про масштабні фінансові операції, які трапляються в сімейному житті. Перш ніж здійснювати грандіозні покупки або капіталовкладення в будь-який проект, потрібно ретельно обміркувати перспективність даної програми. Доречною буде фінансова грамотність, про яку ми розповідали раніше.

Часом життя приносить непередбачувані ситуації, які б'ють по бюджету, додаючи хаосу в матеріальні плани. Багато хто в такому випадку звертається за допомогою в кредитні компанії. Правильний вибір кредитора з хорошою репутацією і ретельний аналіз фінансового договору – запорука не тільки вдалої угоди, але і безпека сімейного бюджету від зайвих витрат!

Автор: Компанія “Miloan”
25.03.2019
views
11384  переглядів
shares
1

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Скануйте QR код для завантаження

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Завантажити