Logo

Як можна заробити в Інстаграмі?

Як можна заробити в Інстаграмі?

За останні 4 місяці 2020 року аудиторія Instagram збільшилася до 11,5 мільйонів користувачів. 63% юзерів відвідують соцмережу мінімум 1 раз на день, проводячи там не менше 28 хвилин. До того ж, Інстаграм давно перестав бути просто розважальною платформою для постингу красивих фото. Заробити гроші в Інстаграмі прагнуть власники бізнесу, фрілансери, блогери. І це їм чудово вдається:

 • від 15 доларів коштує одне рекламне оголошення в українського блогера з аудиторією в 4 тисячі (!) підписників. А у блогерів-мільйонників цінник перевищує 2, 3 й 4 сотні в валюті;
 • середній дохід Інстаграм-блогера в Україні — 2-3 тисячі доларів на місяць. Заробіток на Інстаграм акаунті — це не лише реклама, а й просування власних проектів, пряма співпраця з брендами;
 • 72% компаній в Україні та світі обирають одним з основних каналів для залучення нових клієнтів саме Інстаграм.

Соціальна мережа здається дуже перенасиченою: кількість блогерів росте з кожним днем. Але заробити в Інстаграмі новачкові можливо: ми зібрали ТОП-3 актуальних способи.

Заробіток в Інстаграм на рекламі

Найпопулярніший спосіб. Рекламувати можна все, що завгодно: інших блогерів (за гроші або за бартером), товари, послуги, фахівців, які працюють онлайн або оффлайн.

Формати реклами в Instagram відрізняються за способом розміщення:

 • в Stories — голосові або текстові оголошення, які зникають через 24 години. Зазвичай, з активним посиланням на рекламованого блогера або на сайт компанії-рекламодавця;
 • у стрічці — формат традиційного посту.

Такий заробіток в Інстаграм доступний навіть для блогерів-початківців: з 1000+ підписників та навіть менше. Вам можуть надати готовий шаблон для реклами, або ж залишити простір для креативу, назвавши лише загальні вимоги. Співпраця з замовником може бути одноразовою або багаторазовою. Часто — за офіційним договором про надання послуг.
Скільки коштує реклама в Інстаграм? Ціна розміщення реклами в вашому профілі залежить від:

 • статистики — охоплення постів та Сторіс, кількості лайків та коментарів. Чим більше у вас активної аудиторії — тим краще. Пам'ятайте про те, що переглядати власну статистику та зберігати дані варто регулярно. Рекламодавці обов'язково захочуть поглянути на них, перш ніж купувати у вас рекламу;
 • кількості підписників. Має значення кількість саме активної аудиторії: боти та "мертві" сторінки псують статистику.

Скільки можна заробити в Інстаграм на рекламі? Мінімальна ціна реклами у блогерів-початківців (1-5 тис. аудиторії) — від 15 доларів. Розміщуючи 10 рекламних постів/сторіс на місяць, ви отримаєте 150 доларів (понад 4000 грн) чистого прибутку.

Не варто розміщувати рекламу занадто часто. Це дратує ваших глядачів. Через величезну кількість оголошень гарантовано почнуться відписки.

Якщо ви — досить популярний блогер, і отримуєте запити на рекламу регулярно, створіть окремий робочий аккаунт. Там ви зможете розміщувати статистику, відгуки рекламодавців та розцінки. А також комунікувати з замовниками та обмінюватися робочими файлами.

Як заробити в Інстаграм на лайках

Не хочете створювати власний блог? В такому разі, вам підійде дуже простий спосіб заробітку: на лайках. Заробляти в Інстаграм на лайках можна зі свого звичайного аккаунта. Існують спеціальні сервіси, на яких користувачі готові платити за лайки. Реєструєшся, ставиш "сердечко", отримуєш гроші. Кілька популярних ресурсів для заробітку на лайках:

 • forumok.com — оплата за лайк починається від 1 рубля, реєстрація максимально спрощена, є багато підказок для новачків. Кошти виводяться без комісії. Мінімальна сума виводу — 200 рублів. З недоліків — перевірка завдання може затягнутися на 7+ днів;
 • qcomment.ru — один з перших сервісів для заробітку на лайках. Тут ви можете налаштувати фільтри замовлення, щоб отримувати лише відповідні типи робіт. Вартість лайка — від 1 рубля. Є відеоінструкції для новачків. Вивід заробітку можливий на вебмані, Ківі-гаманець;
 • cashbox.ru — середня оплата одного лайка починається з 30 копійок. Виведення коштів — тільки на вебмані. Єдиний недолік ресурсу — те, що тут немає градації за складністю завдань, доведеться вибирати щось оптимальне із загальної кількості;
 • smmok-fb.ru — тут можна заробляти на лайках в Інстаграм та Фейсбук. Мінімальна ціна "сердечка" — 20 копійок. З плюсів — вивести на Вебмані або інший гаманець можна зовсім невеликі суми: від 15 рублів.

Всі перераховані сервіси працюють за схожим алгоритмом. Ви реєструєтеся на сайті, вибираєте завдання й виконуєте їх. Весь процес максимально автоматизовано. Єдине, що важливо врахувати — це додаткові вимоги замовника. У деяких випадках (далеко не завжди), є певні критерії вибору виконавця:

 • наявність/відсутність публікацій в профілі;
 • кількість підписників;
 • кількість підписок.

Порада: завжди читайте правила роботи на конкретному ресурсі, перш ніж починати виконувати завдання. Так ви зможете уникнути бану або несплати коштів.

Також рекомендуємо подивитися навчальні відео, які є практично на кожному сайті, що пропонує заробіток на лайках.

Головна перевага заробітку на лайках — це простота. Але пам'ятайте про те, що з цим методом потрібно бути максимально обережним. За надмірну активність ваш профіль може потрапити в бан. І, звичайно ж, завжди читайте відгуки про сайт, на якому плануєте працювати. Щоб не потрапити на шахраїв, користуйтеся перевіреними ресурсами, які існують давно. Підозріло високі ціни за лайк — теж одна з ознак шахрайства, пам'ятайте про це.

Заробіток на Інстаграмі без вкладень

Мабуть, найпопулярніший та дуже прибутковий спосіб заробити в Інстаграм без вкладень — запропонувати свої послуги блогерам або компаніям. Найбільш затребувані послуги в Інстаграм:
SMM-просування для корпоративних сторінок. Маючи успішні кейси, знайти клієнтів буде дуже просто. А якщо ви лише плануєте опанувати

 1. Smm, пройдіть курси (безкоштовні) — від декількох тижнів до місяця, й ви станете непоганим фахівцем. Спочатку, оплата буде невисокою. Але верхньої планки в такому заробітку фактично немає. Як і обмежень по кількості сторінок, які ви можете просувати.
 2. Обробка фото та монтаж відео. Знаючи популярні графічні редактори та вміючи працювати з пресетами, ви отримаєте непоганий додатковий дохід.
 3. Написання тексту — від постів до сценаріїв блогерських курсів. Попит на послуги є завжди, а опанувати навичку теж можна на безкоштовних уроках. А якщо хочете "набити руку" — потренуйтеся в своєму акаунті.

На чому заробити в Інстаграмі, крім перерахованих навичок? На особистих консультаціях, заняттях іноземною мовою: варіантів може бути безліч. Подумайте, в чому ви профі. Це завжди можна перетворити в прибуткову справу.

Як запропонувати свої послуги правильно? По-перше, створіть профіль, який викликатиме довіру. Фото, шапка профілю, публікації — все має позиціонувати вас, як фахівця у власній сфері. Додатково, ви можете розмістити в шапці активне посилання на портфоліо, кейси або розцінки.

Спочатку, ви можете пропонувати свої послуги самостійно: складіть список блогерів/компаній, з якими б хотіли працювати. Й займіться розсилкою з пропозиціями про співпрацю. Це чудовий спосіб отримати перші замовлення.

Порада: клієнт задоволений вашою роботою? Попросіть його написати відгук й збережіть цей відгук в закріплених Сторіс. Це буде плюсом до вашої позитивної репутації.

Підведемо підсумок

Заробіток в Інстаграм — це не обов'язково блогерство. Використовуючи всі інструменти, які пропонує ця соцмережа, ви отримаєте чудове джерело додаткового доходу. Не варто чекати швидкого результату: дійте поступово. Це й стане ключем до успіху.

Публікації по темі