Як перестати купувати речі, які нам не потрібні?
Шопоголізм – хвороба 21 століття, яка вимагає серйозного лікування. По приходу додому з торгового центру людина виявляє порожній гаманець і гору непотрібного мотлоху: дрібничок, незрозумілих речей та інших безглуздих покупок. Фінанси йдуть, а будинок перетворюється в скупчення гори непотрібних предметів. Майже кожен з нас піддається поривам безпричинної витрати грошей: у когось напад починається на просторах інтернету, хтось змітає полиці супермаркету, хтось робить імпульсивні покупки на розпродажах. Висновок: з цим однозначно потрібно боротися. У даній статті ви дізнаєтеся, як це зробити.
Топ 5 порад для боротьби з покупкою мотлоху
Визначаємо цінність речі
Перш ніж щось купити, обов'язково дайте собі відповідь на питання "навіщо вам це потрібно?". Багато людей задаються ним уже вдома, повернувшись з шопінгу. Заведіть звичку – спочатку визначати долю та значущість покупки.
Тільки цілеспрямовані відвідування магазинів
Ніколи не ходіть в торгові центри для прогулянки. Саме там занадто велика ймовірність накупити товару, який тут же буде закинутий в дальній кут. У магазин йдемо тільки за чимось конкретним. При цьому не забуваємо:
- написати список;
- взяти обмежену кількість грошей.
Якщо торговий центр для вас є найулюбленішим місцем прогулянки, то пора міняти курс життя. Велика ймовірність спонтанних покупок при недоліку спілкування і позитивних емоцій. Шукайте моральну розрядку в чомусь іншому.
Стежимо за порядком
Порядок – один з головних принципів благополуччя в будь-якій справі. Дуже важливо стежити за чистотою пам'яті, душі, серця, власного будинку і звичайно ж своєї шафи. Якщо на вашій території постійний бардак і нічого неможливо знайти, зростає ймовірність накупити нісенітниці. Просто ми не знаємо, що у нас є і що потрібно докупити. Чітка розстановка всіх речей по місцях вкладає в нашу голову інформацію про потрібність покупки.
Плануємо бюджет
Головне правило раціонального розпорядження грошима – складання чіткого плану витрат. Якщо ви не стежите за станом балансу, не дивуйтеся постійній нестачі фінансів. Вчіться планувати свої витрати та ретельно обмірковувати капіталовкладення. Результат вас потішить.
Збираємо гроші
Відкладайте кошти на якусь мету: подорож, машину, нову шубу. Бажання накопичити фінанси для досягнення мрії дуже нас контролює в своїх витратах. Ми більш дбайливо ставимося до свого гаманця, що знижує ймовірність спонтанних і необгрунтованих придбань.
Як боротися з покупкою непотрібного одягу
Одяг є для людини незамінним атрибутом, який вимагає великих фінансових ресурсів. Добре, коли покупка дійсно потрібна і буде використана з величезним задоволенням. Купуючи речі необдумано, ми ризикуємо розвалити свою шафу, адже там цього "нема чого одягти" вже немає куди складати. Візьміть на замітку три принципи, які допоможуть уникнути покупки непотрібного товару.
- Не зваблюйтеся на низьку ціну, адже вона ще не показник гарного придбання. Раніше ми піднімали тему про знижки та акційні програми, які дуже часто бувають помилковими. Говоріть тверде "Ні" купівлі товару по знижці, за яким ви не відправлялися в магазин.
- Не женися за модою – тримай власний стиль. Мода оновлюється регулярно, підкидаючи все нові та нові ідеї дизайнерів. Не завжди новинки підходять людині, але вони завжди коштують величезних грошей. Будьте вірні власному стилю. Якщо вже вирішили придбати примірник нової колекції, то подумайте гарненько: впишеться він у ваш стиль і чи буде його з чим потім носити.
- Закохайся в річ і тільки тоді купуй. Зачекай один день, давши собі час на роздуми, якщо не впевнений у своєму рішенні. Ніколи не поспішай і не гарячкуй, гарненько обміркуй і зваж усі за і проти – тоді точно результат тебе порадує.
Також дуже важливо дати собі психологічну установку для контролю необміркованих покупок. Налаштуйтеся на те, щоб купувати тільки дійсно потрібні товари. Навчіться говорити "Ні" своїм поривам розтратити гроші на дурниці. Якщо хоч кілька з цих порад візьмете на замітку, ви обов'язково відзначите зменшення мотлоху в будинку та економію бюджету.