Telegram активно використовують більше 200 млн людей, а скачують — 600 тисяч щодня. Можливості месенджера набагато ширші, ніж просто обмін повідомленнями з прикольними стікерами. Канали різної спрямованості, Телеграм-боти, тематичні чати: Телеграм трансформувався в повноцінну соцмережу, нічим не поступаючись Інстаграму або Фейсбуку. Оминути таку платформу для монетизації було б як мінімум нерозумно. Сьогодні ми розповімо, як заробляти на Телеграм в Україні: підготували 3 найпростіших (але ефективних!) способи.
Заробіток в Телеграмі без вкладень. Як заробити в популярному месенджері?
Найважливіша перевага Telegram — високий рівень захисту особистих даних. Це означає, що ви можете заробляти не лише ефективно, але й безпечно: не ризикуючи стати мішенню шахраїв. Заробіток в Телеграмі без вкладень доступний всім: незалежно від країни проживання та кількості підписників. Хоча останній пункт, звичайно ж, відіграє певну роль.
Конкуренція в месенджері — досить низька. Вам не доведеться зі старту вкладати гроші в рекламу (як в Інстаграмі), проводити розіграші для залучення підписників. Наростити аудиторію власного каналу можна практично безкоштовно (але повільно). Отже, перейдімо до справи — що таке заробіток в Телеграм та як його отримати.
Заробіток на Телеграм-каналі
Телеграм-канал — аналогія блогу в Інстаграмі або особистого каналу на YouTube. Виглядає канал, як публічна сторінка: ви публікуєте контент, а підписники — дивляться та реагують.
Є три способи заробітку на Телеграм-каналах:
- ведення особистого каналу;
- адміністрування;
- створення Telegram-каналів "під ключ".
Монетизація особистого каналу можлива через рекламу: товарів, послуг, інших Телеграм-каналів або блогерів. Бренди охочіше співпрацюють з популярними каналами. Тому якщо ви вирішили вести блог в Телеграмі з нуля — не чекайте, що гроші відразу ж попливуть вам до рук.
Створюючи Телеграм канали, правильно виберіть тему: не лише актуальну, але й ту, про на яку вам є що сказати. Б'юті, лайфхаки, подорожі, автомобілі, фінанси — популярними є безліч тематик. Також привертають увагу аудиторії канали з різноманітними акціями.
Де шукати клієнтів на рекламу? В тематичних чатах, групах та сервісах. До популярних телеграм-блогерів клієнти часто приходять самі. Якщо ви ведете блог в Інстаграм або Ютуб, можете залучити підписників та клієнтів звідти: просто залиште активне посилання на свій канал.
Чи складно вести власний Телеграм-канал? Частково, так. Популярні проблеми, з якими стикаються власники каналів:
- Ризик блокування. За недотримання правил, підозрілу активність та накрутки месенджер може вас заблокувати. Застрахуватися від цього на 100% неможливо. Але ми рекомендуємо знизити шанси: публікуйте тільки дозволений контент, не використовуйте програми для швидкого набору підписників.
- Повільний приріст аудиторії. Щоб залучити підписників на канал, доводиться вкладати час, сили та, часом, гроші. Не завжди аудиторія буде йти до вас так швидко, як хотілося б.
- Низька мотивація. Спочатку, всім хочеться вести канал. А потім — трохи менше. І ще менше. Тому багато хто кидає цю справу, не дочекавшись результату. Якщо хочете заробляти, запасіться терпінням.
Другий спосіб заробітку на Телеграм-каналі — адміністрування. Тут вам не доведеться створювати свій канал з нуля: ви будете особистим помічником блогера. Оплата таких послуг — як правило, фіксована, щомісячна. Й залежить від популярності каналу, його тематики.
Обов'язки адміністратора:
- створення контент-плану;
- публікація матеріалів;
- спілкування з рекламодавцями та замовниками.
І третій спосіб — це створення готових Телеграм-каналів. Якщо ви вмієте грамотно робити контент для Телеграм, розбираєтеся в нюансах просування й можете надати успішні кейси з обох пунктів — вперед. Охочих придбати готовий канал, та вже самостійно займатися його адмініструванням, величезна кількість. Знайти клієнтів можна в тематичних чатах та групах. Або ж просто розмістіть своє портфоліо на біржі фрілансу — за наявності успішних кейсів клієнти не змусять себе чекати.
Заробіток на Телеграм-ботах
Є два способи заробітку на ботах: створення Телеграм-ботів за гроші та виконання завдань в уже наявних ботах за певну плату (це називають заробітком на завданнях в Телеграмі).
Почнімо з першого варіанту. Навчитися створювати ботів самостійно можна за тиждень-другий: в Інтернеті безліч безкоштовних курсів. Простенького бота розробник-початківець може продати за 3-5 тисяч гривень, складніші роботи обійдуться в 200 доларів та більше. Ніша дуже прибуткова та затребувана.
Якщо ж ви не цікавитеся розробкою, можете обрати заробіток на завданнях. Ось декілька найпопулярніших ботів, в яких можна отримати гроші, виконуючи ті чи інші дії:
- "Телепрофі" — тут платять за підписку на канали, запрошення в бот друзів. Вивести зароблене можна через Ківі-гаманець. мінімальний поріг виводу — всього 10 рублів (менше 4 грн). Перед початком роботи рекомендуємо уважно прочитати правила бота. За недотримання останніх вас можуть заблокувати;
- "PR Robot" — дуже прості завдання. Наприклад, подивитися пост, запросити друга. Також бот пропонує заробіток на підписках в Телеграм. Вивід на Ківі-гаманець — від 5 рублів. Завдання з'являються регулярно;
- "YOUTUBE COMMENTS" — пишіть коментарі на Ютубі й отримуйте за це гроші. Мінімальна виплата — 20 рублів. Тут же можна замовити коментарі для власного Ютуб-каналу за невелику плату;
- "Bright Money" — щоб отримати грошову винагороду, переглядайте канали, читайте пости, підписуйтесь на потрібні акаунти. Основна перевага цього бота — нові завдання є майже завжди;
- Telegram Toloka — набирайте реферели, вступайте в канали та чати за невелику плату. Виведення коштів — через Ківі-гаманець.
Заробіток на виконанні завдань в різних Телеграм-ботах — не найприбутковіше, але найпростіше заняття. Варіант не підійде тим, хто замислюється про суттєвий заробіток. А ось для школярів та студентів, які хотіли б заробити трохи кишенькових грошей, буде ідеальним.
Більшість завдань — елементарні, й вимагають лише виконання механічних дій. Це означає, що особливі навички вам не знадобляться. Як і знання маркетингу, тонкощів просування та спілкування з аудиторією.
Порада: читайте відгуки про бот, в якому плануєте працювати. Завжди є ризик натрапити на шахрайську програму. Або отримати труднощі з виведенням грошей. Зароблене краще перераховувати на власний рахунок теж відразу: так надійніше.
Перепродаж реклами та каналів
Як і у випадку з адмініструванням, тут вам не знадобиться власний канал. Суть заробітку — продаж готових телеграм каналів та рекламних послуг для клієнтів за %. Розмір відсотка залежить від багатьох факторів. І ваш досвід — не на останньому місці. Поступово нарощуючи свої навички продажника, на цьому способі можна непогано заробити (від 7-8 тис. грн на місяць).
Де шукати клієнтів? По початку, в тематичних чатах та групах. Коли ж у вас з'являться успішні кейси, в більшості випадків, замовники будуть звертатися до вас самі. Тому працюйте над репутацією.
Перепродаж Телеграм-каналів й реклами — досить затребувана послуга. Необхідні навички:
- розуміння маркетингу в Telegram — для початку, хоча б базове;
- знання цінової політики;
- вміння вести діалог з потенційними покупцями, швидкий зворотний зв'язок.
Й важливо: поєднувати такий спосіб заробітку можна з будь-яким іншим. Наприклад, з веденням власного каналу або створенням Телеграм-ботів. Головне, щоб вам вистачало часу, і від такого поєднання не страждала якість.
Верхньої межі заробітку немає. Ви можете одночасно вести декількох клієнтів, з часом підвищувати ціни на послуги та приділяти перепродажу більше вільного часу.
Плюси та мінуси заробітку в Телеграм
Чи можливо заробити в Telegram? Однозначно, так. Ваш приблизний дохід:
- розміщення реклами — до 20-25 тис. грн/місяць;
- адміністрування чужого каналу — 5-15 тис. грн/місяць;
- створення Телеграм-каналу “під ключ” — 5-25 тис. грн/канал;
- розробка ботів — від 3 до 5 тис. грн та більше за проект;
- заробіток на завданнях до 1-2 тис. грн/місяць;
- перепродаж каналів та реклами — 3-25 + тис. грн/місяць.
Переваги монетизації Телеграм очевидні: порівняно низька конкуренція (поки що!), простий старт, можливість вибрати з декількох способів заробітку — залежно від ваших навичок та кількості вільного часу. Правильно вибудувавши графік, отримання доходу в телеграмі можна поєднувати з основною роботою чи навчанням.
З мінусів — швидкого результату не буде. Щоб заробляти в Telegram пристойні гроші, доведеться докласти зусиль. Наприклад, створити та розкрутити власний канал, знайти клієнтів на рекламу або адміністрування. І, звичайно ж, освоїти цілий спектр нових для себе навичок.