7 способів накопичити гроші в Україні
Скорочення на роботі, раптове захворювання, терміновий переїзд — варто тільки уявити, скільки всього може трапитися в житті, як відразу хочеться почати відкладати гроші. Наявність заощаджень дарує впевненість у завтрашньому дні, робить нас більш дисциплінованими і економними.
Як відкладати кошти: практичні поради
Ми підібрали для вас поради, які допоможуть швидко накопичити гроші. Їх можна використовувати як для створення фінансової подушки, так і для планування покупок — автомобіля, житла, мобільного телефону.
Порада 1. 10% доходів — в скарбничку
Сертифікований фахівець з планування фінансів Рене Квок радить скоротити свої витрати і постаратися зберегти більшу частину коштів. Гроші потрібно відкладати щомісяця. Квок рекомендує почати з 10% — це та сума, яку можна практично непомітно виключити з повсякденних витрат.
Порада 2. Інвестуйте
Заощадити кошти і примножити заощадження можна за допомогою інвестування. Відкрийте вклад під % без можливості дострокового зняття коштів. На такі депозити банки встановлюють високі ставки, що дозволяє вберегти гроші від інфляції. Велику суму, можна вкласти в облігації, покупку акцій або нерухомість.
Порада 3. Підключіть корисні функції
Використовуйте банківські послуги:
- розраховуйтесь за покупки карткою з кешбеком;
- встановіть ліміт на зняття коштів;
- налаштуйте автоматичне округлення суми;
- оформите карту з нарахуванням відсотка на залишок коштів.
- Якщо вам потрібна кредитка — виберіть карту, для якої передбачено пільговий період.
Порада 4. Відмовтеся від зайвих звичок
Оцініть вартість ваших звичок. Підрахуйте скільки в середньому ви витрачаєте на рік на алкоголь, каву, цигарки. Подумайте, від яких звичок можна відмовитися заради довгострокових цілей.
Порада 5. Ведіть облік доходів і витрат
Завантажте на телефон додаток, який допоможе контролювати грошові надходження і витрати. Його можна синхронізувати з банківською картою або платіжною системою. Найефективнішими вважаються додатки Money Lover, Goodbudget, Monefy.
Порада 6. Живіть за коштами
Не можна витрачати більше, ніж ви можете собі дозволити. Такої думки дотримується засновник компанії Your Richest Life Кеті Брюер. Спускаючи всі свої доходи на щоденні потреби або дорогі покупки, ви зможете залишитися зовсім без грошей. У подібні ситуації ми часто потрапляємо, намагаючись не відставати за друзями, які більше заробляють і багато витрачають.
Рада 7. Спостерігайте за банківським рахунком
Щомісяця перевіряйте банківський рахунок, на який відкладаєте гроші і пишаєтеся тим, що він росте. Задоволення, яке ви будете відчувати, стане стимулом для подальших накопичень.
Як швидко накопичити гроші?
Якщо ви запланували покупку, коштів на яку поки не вистачає, не поспішайте влізати в борги. Ми розповімо вам про прості прийоми, які допоможуть швидко накопичити гроші, навіть якщо ви знаходитесь не в кращому фінансовому становищі.
- Розберіться з боргами: перед тим, як почати відкладати кошти потрібно виплатити проблемні кредити, повернути борги друзям.
- Складіть список обов'язкових витрат, а решту витрат скоротіть до мінімуму.
- В першу чергу заплатите собі: відкладайте частину коштів відразу, як тільки вони надійшли на рахунок.
- Не витрачайте гроші, які відкладаєте: подумайте, що для вас важливіше — довгострокова мета, для досягнення якої ви стільки всього зробили або імпульсивна покупка.
- Якщо через низькі доходи ви не можете швидко збирати гроші, спробуйте знайти джерело додаткового заробітку.
Як накопичити гроші школяреві?
Більшість підлітків змушені задовольнятися кишеньковими грошима, які їм дають батьки та дарують родичі на свята. Ми розповімо про грамотні підходи, за допомогою яких можна накопичити грошей школяреві, не маючи стабільного доходу:
- встановіть мету: визначитеся на що ви хочете відкладати гроші;
- подумайте на чому можна заощадити: тимчасово відмовтеся від покупок іграшок, солодощів, походів в кіно;
- домовтеся з родичами: оголосіть, що ви збираєте гроші на телефон і попросіть замість подарунків до дня народження вручити вам кошти, які ви зможете відкласти;
- обзаведіться скарбничкою: щоб не виникло спокуси витратити заощадження передчасно, використовуйте скарбничку, з якої ви зможете дістати гроші тільки розбивши її.
Накопичити гроші на покупку мрії можна дуже швидко. Головне поставити мету і не лінуватися, тоді всі зусилля обов'язково окупляться.